Дослідження показують, що немовлята сприймають ритм музики від народження

Adoption
Date
  • 147 Переглядів
Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізняти її голос з-поміж інших. А тепер ще й виявилося, що вони вміють вловлювати ритм музики.

6864_4.jpg (28.02 Kb)


Це є окремим когнітивним механізмом, який активний вже при народженні. Про це повідомляє Medical Xpress із посиланням на дослідження, опубліковане у науковому журналі Cognition. Група нідерландсько-угорських вчених виявила, що відчуття ритму не є набутою навичкою людини.

"Ми ще багато чого не знаємо про те, як новонароджені діти сприймають, запам'ятовують і обробляють музику. Але у 2009 році ми виявили чіткі ознаки того, що немовлята, яким лише кілька днів від народження, мають здатність чути регулярний пульс у музиці – біт – характеристику, яка вважається важливою для створення та сприйняття музики", – розповів співавтор дослідження Хенк’ян Хонінг.

Щоб детальніше вивчити процес сприйняття музики новонародженими, науковці провели експеримент із 27 немовлятами. Дослідники керували тривалістю барабанних ритмів, щоб побачити, чи є різниця між вивченням порядку звуків у ритмі та здатністю розпізнавати ритм.

За допомогою навушників немовлятам включали дві версії барабанного ритму. В першому варіанті проміжки між звуками були однакові, тобто був конкретний ритм. У другому – випадкові, тому сприйняти ритм було неможливо, але можна вивчити послідовність звуків.

Дослідження проводили за допомогою вимірювання мозкових хвиль (ЕЕГ). Вони показали, що немовлята чули ритм, коли інтервали між ударами були однаковими. Однак коли дослідники відтворювали той самий патерн з нерегулярними інтервалами, немовлята не могли розпізнати ритм.

"Наші результати свідчать про те, що це специфічна навичка новонароджених, і дають зрозуміти, наскільки важливими є дитячі віршики для слухового розвитку дітей раннього віку. Глибше розуміння раннього сприйняття має велике значення для вивчення пізнання немовлят і ролі, яку музичні навички можуть відігравати в ранньому розвитку", – пояснив співавтор дослідження Іштван Вінклер.

"Насправді сприйняття ритму можна вважати фундаментальною людською рисою, яка, мабуть, відіграла вирішальну роль в еволюції нашої здатності до музики", – додав Хенк’ян Хонінг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: немовлята, новонароджений, розвиток новонародженого


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вважається, що чим раніше дитина починає говорити, тим краще вона розвивається. Однак у кожної дитини швидкість розвитку мови є індивідуальною. Більші

Названо умову, за якої діти раніше починають говорити

Дитина | 11:20, 15.07.2024

Вважається, що чим раніше дитина починає говорити, тим краще вона розвивається. Однак у кожної дитини швидкість розвитку мови є індивідуальною. Більшість починає вимовляти окремі слова та фрази до 18 місяців, але хтось тішить батьків своїм дитячим ле

Завдяки материнському молоку в перші тижні життя в організмі малюка з'являються найважливіші імунні клітини.

Вчені пояснили, чому грудне вигодовування корисне для імунітету

Немовля | 09:30, 14.07.2024

Завдяки материнському молоку в перші тижні життя в організмі малюка з'являються найважливіші імунні клітини.

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впо

Як сміх впливає інтелект дитини?

Розвиток дитини | 12:10, 13.07.2024

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впоратися з депресією, тривогою та стресом, є потужним знеболюючим, природним джерелом серотоніну, дофа

У групі ризику перебувають ті, хто народився терміном менше 28 тижнів вагітності. Такі дані були отримані вченими з Університету Турку (Фінляндія).

Недоношені діти мають більший ризик розвитку депресії у підлітковому віці

Дитина | 07:40, 13.07.2024

У групі ризику перебувають ті, хто народився терміном менше 28 тижнів вагітності. Такі дані були отримані вченими з Університету Турку (Фінляндія).

Члени Американської Академії педіатрії проаналізували статистичні дані про те, як часто немовлята помирають уві сні, коли перебувають у напівсидячому

Медики просять батьків не вкладати немовлят спати в автокріслі

Немовля | 12:10, 12.07.2024

Члени Американської Академії педіатрії проаналізували статистичні дані про те, як часто немовлята помирають уві сні, коли перебувають у напівсидячому положенні — в автокріслі, шезлонгу чи колясці прогулянок.

Для того, щоб заспокоїти біль у яснах, знадобиться лише вода, маленькі махрові серветки та формочки для кексів.

Названо простий спосіб допомогти малюкові при прорізуванні зубів

Немовля | 07:40, 12.07.2024

Для того, щоб заспокоїти біль у яснах, знадобиться лише вода, маленькі махрові серветки та формочки для кексів.

Така субстанція, як слина, грає в житті малюків велику роль: вона тече у них з рота, коли ріжуться зуби, і вони щедро нагороджують нею усі предмети, д

Вчені з'ясували, чому немовлята намагаються всіх обслюнявити

Немовля | 09:30, 11.07.2024

Така субстанція, як слина, грає в житті малюків велику роль: вона тече у них з рота, коли ріжуться зуби, і вони щедро нагороджують нею усі предмети, до яких можуть дотягнутися і засунути в рот, а також усіх дорослих, які близько з ними контактують.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: