Що таке здорові стосунки: психотерапевти пояснюють на прикладі мультфільмів

Adoption
Date
  • 1833 Переглядів
Відносини між людьми (а в даному випадку між мультиплікаційними персонажами) можуть бути різними — не обов'язково романтичними. Відносини складаються між членами однієї сім'ї, між друзями, між учнем та наставником, між колегами, між босом та підлеглими. У своєму підкасті психотерапевти розглянули кілька видів здорових взаємин, які зустрічаються у мультиках компанії Disney.

7507_1005x558_2016113001204397ce2dbf10.jpg (24.08 Kb)

Дружба

"Король Лев"

Група друзів, за якими корисно і приємно спостерігати - це хлопці з «Короля Лева»: Тімон, Пумба та Сімба. Все починається зі знайомства - при зустрічі з хижаком (маленьким Симбою) Тімон і Пумба не намагаються відразу втекти від нього (хоча це найперше, що пропонує зробити Тімон) - вони рятують його, приводять до тями, а потім намагаються підбадьорити, виявивши, що левеня через щось сумує.

Згодом між Тімоном, Пумбою і Симбою формується глибокий зв'язок, що складається з прив'язаності та прийняття, який об'єднує їх у дуже незвичайний союз із хижака та тварин, які потенційно могли б стати його здобиччю. Сімба долає свою природу для того, щоб зберігати стосунки зі своїми друзями — він свідомо приймає рішення не йти на поводу своїх інстинктів, і це неймовірно цінно.

Сім'я

Моана

Мультфільм, у якому, на думку психотерапевтів, простежується здорова сімейна динаміка – це "Моана". У сім'ї Моани відбуваються конфлікти та розбіжності, однак вони вирішуються, а члени сім'ї при цьому не втрачають довіри один до одного.

За сюжетом Моана залишає сім'ю, щоб подбати про своє плем'я: і в цьому криється конфлікт, через який проходять багато підлітків — бажання виокремитися від батьківського дому і жити своїм життям, але зберігати причетність до своєї сім'ї.
Після того, як Моана повертається додому, батьки радісно її вітають і що не менш важливо прислухаються до її досвіду, який вона отримала за час своїх подорожей.

Романтичні стосунки

Незважаючи на те, що багато відносин у діснеївських мультиках здаються відірваними від реальності і будуються на гіперболізованих стереотипах про романтику, закоханість і любов (і закінчуються абстрактним «довго і щасливо»), є серед них і ті, з яких хочеться брати приклад.

«ВАЛЛ-І»

Романтичні відносини між ВАЛЛ-І та Євою примітні тим, що вони вишиковуються як у німому кіно — для створення та підтримання своїх стосунків герої не користуються словами, лише жестами, діями та вчинками.

Цікаві стосунки між цими героями ще й тому, що вони належать до зовсім різних світів - ВАЛЛ-І спокійно ставиться до безладу та сміття, а ЄВА - справжня принцеса-робот. Їхня історія, втім, не обходиться без романтичних кліше — є там і кохання з першого погляду, і чудовий порятунок.

Однак психотерапевти відзначають тут не це, а те, як закоханість маленького робота, його наполегливість, увага та старання зрештою обертаються взаємністю. Ми бачимо зв'язок, незважаючи на те, які ми різні, ми вміємо цінувати те, що кожен з нас може запропонувати, і ми поважаємо той зв'язок, який є між нами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, зберігати, друзями, намагаються, Симбою, Відносини, досвіду, психотерапевти, стосунки, конфлікти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мультфільми – одна з гарячих тем у батьківстві. Коли починати, із чого починати, як довго дивитися? Шкідливо чи все ж таки не так, як ми надумуємо? Ми

Як дивитися мультики з дитиною: поради експертів

Дитина | 19:00, 25.02.2022

Мультфільми – одна з гарячих тем у батьківстві. Коли починати, із чого починати, як довго дивитися? Шкідливо чи все ж таки не так, як ми надумуємо? Ми можемо переживати багато про що, включаючи мультики дитині. Хтось зовсім не включає їх і теж замисл

Щоб ви не витрачали час на пошуки, ми склали список цікавих мультфільмів для перегляду ввечері з дітьми.

Що подивитися з дитиною на вихідних: ТОП цікавих мультфільмів

Мультфільми | 00:30, 20.02.2022

Щоб ви не витрачали час на пошуки, ми склали список цікавих мультфільмів для перегляду ввечері з дітьми.

У всіх батьків настає той період, коли ви подивився з дитиною багато разів один і той же мультфільм і здається запас міцності вичерпує себе. Пропонуєм

Три пригодницькі мультфільми, від яких ваші діти будуть у захваті

Мультфільми | 21:00, 15.02.2022

У всіх батьків настає той період, коли ви подивився з дитиною багато разів один і той же мультфільм і здається запас міцності вичерпує себе. Пропонуємо вам три пригодницьких та цікавих мультфільми для перегляду з дітьми!

Безпритульні тварини, живодерство — все це роблять дорослі, яким колись батьки не змогли або забули пояснити, чому важливо дбати про тварин і природу.

Як говорити з дитиною про відповідальність за тварин?

Дитина | 19:00, 14.01.2022

Безпритульні тварини, живодерство — все це роблять дорослі, яким колись батьки не змогли або забули пояснити, чому важливо дбати про тварин і природу. Діти і самі часто виявляють жорстокість до тварин, відбувається це через вік і тому що їм ще не дов

Пропонуємо вашій увазі фільми, які створять різдвяний настрій вам та діткам. Приємного перегляду!

ТОП-8 різдвяних фільмів для всієї сім'ї

Мультфільми | 14:00, 08.01.2022

Пропонуємо вашій увазі фільми, які створять різдвяний настрій вам та діткам. Приємного перегляду!

Різдво, Новий рік, канікули - діти в цей час можуть спокійно подивитися повнометражні мультфільми вдома і відпочити від занять. Залишилося вибрати, як

ТОП-6 найкращих різдвяних мультфільмів

Мультфільми | 14:00, 07.01.2022

Різдво, Новий рік, канікули - діти в цей час можуть спокійно подивитися повнометражні мультфільми вдома і відпочити від занять. Залишилося вибрати, які мультики їм у цей час увімкнути. Ми пропонуємо вам добірку святкових мультфільмів для перегляду з

Новий рік вже не за горами. Пропонуємо вам добірку мультфільмів, які сподобаються і малечі, і дорослим, та створять чудовий святковий настрій!

Атмосферні мультики, які подарують святковий настрій до новорічних свят

Мультфільми | 23:00, 26.12.2021

Новий рік вже не за горами. Пропонуємо вам добірку мультфільмів, які сподобаються і малечі, і дорослим, та створять чудовий святковий настрій!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: