Як стосунки з мамою впливають на досягнення дитини?

Adoption
Date
  • 71 Переглядів
Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу. Виявляється, що взаємини з батьками можуть впливати на наші досягнення у дорослому віці.

4683_3.jpg (34.41 Kb)


Якось Берт Хеллінгер, психотерапевт, автор методу системних сімейних розстановок, сформулював: "У кожного успіху материнське обличчя". Красиво, чи не так? Ми вирішили дослідити цю тему і подивитися на взаємозв'язок успіху та стосунків із матір'ю.

Хеллінгер писав про те, що мати для дитини — це цілий світ, уособлення самого життя. Як складуться стосунки з матір'ю в ранньому дитинстві, так згодом і зі світом.

Цікаво те, що наші стосунки з професією, грошима, та й життям загалом завжди відображатимуть наше ставлення до матері. Якщо ми не приймаємо свою матір, то відкидаємо і роботу, і життя. Робота буде нам тягарем і ніякого морального та фінансового задоволення не принесе. Якщо ми не поважаємо матір, то знецінюватимемо все і вся навколо, немов кажучи: "Я кращий за тебе".

Якщо стосунки з матір'ю гармонійні, то ми радіємо життю, роботі. Якщо з вдячністю та любов'ю приймаємо те, що дає мати, то і життя, і робота дають нам успіх.

Буває так, що з якихось причин рух до матері в ранньому дитинстві був перерваний. Тоді в дорослому житті це виявиться у вигляді різних складнощів на роботі та перешкод на шляху до успіху. Тобто. ми зупинили рух до матері = зупинили рух до успіху. Ми ніби заморожені та чекаємо, що успіх прийде до нас сам. І не робимо кроків та активних дій, щоб досягти чогось.

Щоб йти назустріч успіху, нам важливо відчувати, що позаду нас стоїть любляча мати. У контакті з нею ми наситилися ресурсами, взяли все необхідне для нашого успіху і сміливо йдемо вперед. Коли є відчуття, що мама поряд, то нам будь-які гори по коліна. Але, на жаль, у житті так буває далеко не завжди. І тоді внутрішній рух до матері стає досить складним.

Нам може здаватися, що мати давала замало. Тоді скільки б ми не досягали, нам завжди буде мало. Всі успіхи будуть провалюватися в бездоганну безодню і задоволення нам не бачити, як своїх вух. Часто в начальнику чи своєму бізнесі ми бачимо материнську фігуру і через успіхи хочемо заслужити кохання та визнання.

Є ще один цікавий феномен, який Хеллінгер називав порушенням системного порядку. У межах цієї теми це проявляється в тому, що ми не заробляємо багато, щоб не стати успішнішими за матір, не живемо легшим і комфортнішим життям. Тобто у глибині душі, несвідомо, успіх сприймається нами як образа чи навіть приниження: "Мамо, як я можу мати гроші, якщо в тебе їх не було?", "Мамо, як я можу відпочивати, якщо ти не відпочивала?", "Мамо, як я можу заробляти улюбленою справою, якщо тобі гроші діставалася важкою працею?".

Все, що описане вище, знаходиться не на поверхні. Щоб дістатися до цих переживань, потрібно докласти зусилля. Але часто вистачає одного усвідомлення, щоб ситуація змінилася.

Якщо відійти від системної сімейної терапії і звернутися до теорії Е. Берна про життєві сценарії, можна виявити ось яку штуку.

Відповідно до цієї теорії у перші роки життя мати справляє вирішальний вплив формування сценарію життя дитини. Вона програмує її на те, якою їй бути і як жити. І питання про те, буде людина успішною чи ні, полягає не в її здібностях, а в батьківському дозволі. Тобто, підтримує мати цей успіх чи ні. Якщо мати бачить у дитині дурного, нездатного, слабкого та нікчемного, то вона таким і буде. А якщо бачить дитину талановитою, розумною, успішною, то вона надалі це підтвердить.

Виходить, що той погляд, яким дивилася на нас мама в дитинстві, має неймовірну силу. Ми почуваємося такими, якими нас бачила мама і стаємо такими ж. І інші бачать нас так само. А все для того, щоб відповідати маминим очікуванням і не втратити її кохання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, дитина, досягнення дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медичний консультант MyHealthChecked доктор Ніколс попередив, що багато людей не знають, де грань між насолодою алкоголем і тим, щоб стати справжнім а

5 ознак, що ви стаєте алкоголіком

Шкідливі звички | 01:20, 14.06.2024

Медичний консультант MyHealthChecked доктор Ніколс попередив, що багато людей не знають, де грань між насолодою алкоголем і тим, щоб стати справжнім алкоголіком.

На жаль, акторка вже померла, але рекорд у неї залишився.

Україна має рекорд. Найтриваліший період акторської роботи в одному театрі

Мама | 23:00, 13.06.2024

На жаль, акторка вже померла, але рекорд у неї залишився.

Якщо одним парам вдається завагітніти з першого-другого разу, то іншим доводиться

Плануємо вагітність: коли і як робити тест на овуляцію?

Плануємо дитину | 12:10, 13.06.2024

Якщо одним парам вдається завагітніти з першого-другого разу, то іншим доводиться "попітніти". І навіть якщо немає діагнозу "безпліддя", трапляється, що жінка довго не вагітніє. Для досягнення бажаного варто запастися терпінням і... тестами на овуляц

Лікарі запевняють, що мастурбація має позитивний вплив на самопочуття як чоловіків, так і жінок. Проте, багато партнерів можуть неправильно трактувати

Чи шкодить мастурбація інтимним стосункам з партнером?

Секс | 09:30, 13.06.2024

Лікарі запевняють, що мастурбація має позитивний вплив на самопочуття як чоловіків, так і жінок. Проте, багато партнерів можуть неправильно трактувати цей "жест", тож дуже важливо пояснити, чому саме ви це робите, попри те, що у вас є секс і ваші інт

У стосунках важливо бути відвертими один з одним. І говорити про все, що вас турбує. Та є речі, про які краще не обманювати, та все ж, без зайвої потр

Що розумні жінки ніколи не розкажуть своїм чоловікам?

Мама | 08:30, 13.06.2024

У стосунках важливо бути відвертими один з одним. І говорити про все, що вас турбує. Та є речі, про які краще не обманювати, та все ж, без зайвої потреби - не розповідати.

Щоранку і щовечора неодмінно потрібно очищувати шкіру обличчя. І косметологи радять робити це за допомогою міцелярної води чи пінки для вмивання. Та ч

Чи справді корисно вмивати обличчя холодною водою?

Косметологія | 06:20, 13.06.2024

Щоранку і щовечора неодмінно потрібно очищувати шкіру обличчя. І косметологи радять робити це за допомогою міцелярної води чи пінки для вмивання. Та чи правда, що для цього процесу варто обирати зимну воду?


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: