Поліпи матки: причини, симптоми та ускладненя

Adoption
Date
  • 699 Переглядів
Поліпи матки, також звані поліпами ендометрію, являють собою невеликі, м’які новоутворення на внутрішній стороні матки. Вони походять із тканини, що вистилає матку, яка називається ендометрієм.

6852_c2d393128d8d9cf55050a0aea50d7e42.jpeg (17.2 Kb)


Вони можуть варіюватися за розміром від маленького, як насіння кунжуту, до такого, як м’яч для гольфу. У вас може бути тільки один поліп або багато з них одночасно.

Більшість поліпів матки не є раком. Багато жінок не мають симптомів, а деякі поліпи не потребують лікування. Але у лікарів є кілька способів їх виявлення та видалення.

Причини поліпів матки

Фахівці точно не знають, чому у жінок виникають поліпи матки. Це може бути пов’язано зі зміною рівня гормонів. Щомісяця рівень естрогену зростає і падає, в результаті чого слизова оболонка матки потовщується, а потім відходить під час менструації. Поліпи утворюються, коли розростається занадто велика частина цієї оболонки.

Деякі речі можуть збільшити ймовірність появи поліпів. Один з них — вік. Поліпи більш поширені у ваших 40 або 50 років. Це може бути пов’язано зі змінами рівня естрогену, які відбуваються безпосередньо перед і під час менопаузи.

Ви також можете піддаватися підвищеному ризику через ожиріння та гіпертонію.

Симптоми поліпів матки

Ви можете не мати жодних симптомів, особливо якщо у вас невеликі поліпи або лише один. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви помітили:

Нерегулярні місячні, коли ви не можете передбачити їх час, тривалість або інтенсивність.
Рясні місячні.
Кровотечі або кров’янисті виділення між менструаціями.
Вагінальну кровотечу після менопаузи.
Проблеми із завагітнінням.

Ускладнення поліпів матки

Більшість поліпів матки не є раком. Але деякі з них можуть згодом перетворитися на рак. Шанси цього вищі, якщо у вас менопауза.

Поліпи також можуть викликати проблеми з фертильністю. Вони можуть перешкодити вам завагітніти або підвищити ймовірність викидня. Це тому, що вони можуть перешкоджати прикріпленню заплідненої яйцеклітини до вашої матки або блокувати маткові труби чи шийку матки.

Деякі дослідження показали, що видалення поліпів може допомогти жінкам завагітніти. Але немає чітких доказів того, що це працює для всіх.

Діагностика поліпів матки

Ваш лікар може заглянути всередину вашої матки, щоб перевірити наявність поліпів. Якщо лікар побачать будь-які поліпи, він зможе пізніше їх видалити.

Перед обстеженням вам може знадобитися прийняти антибіотики, знеболюючі або ліки для розширення шийки матки.

Тести включають:

Трансвагінальне УЗД. Ваш лікар поміщає тонкий пристрій, схожий на паличку, у вашу піхву. Пристрій видає звукові хвилі та надсилає їх на комп’ютер для створення зображень внутрішньої частини вашої матки.

Гістеросонографія або соногістерографія. Ваш лікар може використовувати цю процедуру під час трансвагінального УЗД. Вони встановлюють у піхву тонку трубку, яка називається катетером, і вводять солону воду в матку. Рідина розширює вашу матку, щоб зробити ультразвук більш чітким.

Гістероскопія. Ваш лікар вводить тонкий, гнучкий телескоп з освітленням, який називається гістероскопом, через піхву та шийку матки в матку. Це дозволяє дивитися на тканину, що вистилає внутрішню частину. Якщо лікар побачить поліпи, він може використовувати інструменти для їх видалення одночасно.

Біопсія ендометрію. Ваш лікар використовує м’який пластиковий інструмент, щоб взяти шматочок тканини зі слизової оболонки вашої матки. Лікар надішле цей зразок тканини, який називається біопсією, до лабораторії, щоб перевірити його на ракові клітини.

Кюретаж. Виконується ця процедура в операційній. Ваш лікар використовує металевий інструмент з маленькою петлею на одному кінці, який називається кюреткою, щоб взяти шматочок поліпа або тканини вашої матки для дослідження. Також можна використовувати кюретку для видалення поліпів.

Лікування поліпів матки

Залежно від вашого випадку лікар може порекомендувати:

Пильне очікування. Вам може не знадобитися лікування, якщо у вас немає жодних симптомів і поліп не є раком. Поліп може зникнути сам собою.

Але якщо у вас минула менопауза або у вас підвищений ризик раку матки, ваш лікар видалить його.

Ліки Прогестини та агоністи гонадотропін-рилізинг-гормону допомагають контролювати рівень гормонів. Вони можуть зменшити поліпи та полегшити симптоми, такі як сильна кровотеча. Але симптоми часто повертаються після припинення прийому препарату.

Хірургія. Зазвичай лікарі можуть видалити поліпи під час тих самих процедур, які вони використовують для їх діагностики, наприклад гістероскопії або вишкрібання. Замість того, щоб розрізати ваш живіт, вони можуть вставити кюретку або інші хірургічні інструменти через піхву та шийку матки, щоб видалити поліпи. Якщо ваші поліпи містять ракові клітини, вам може знадобитися операція з видалення всієї матки, яка називається гістеректомією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, поліпи, видалення, тканини, матка, ендометрій


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Спроба «виховувати за своїм шаблоном» часто йде врозріз з природними етапами психологічного розвитку вашої дитини. Можливо, ви вже настільки втомилися

4 прийоми мами, яку дитина слухає без криків і покарань

Мама | 23:10, 24.09.2023

Спроба «виховувати за своїм шаблоном» часто йде врозріз з природними етапами психологічного розвитку вашої дитини. Можливо, ви вже настільки втомилися контролювати поведінку дитини, що здалися і відмовилися від суворого розкладу і схем винагороди. Мо

Відмовитися від пропозиції стати хрещеними батьками не вважається поганим вчинком чи гріхом!

Чи можна відмовлятись від ролі хрещених батьків?

Сімейні справи | 22:30, 24.09.2023

Відмовитися від пропозиції стати хрещеними батьками не вважається поганим вчинком чи гріхом!

Що ми все про маму і про маму? А давайте поговоримо про бабусь! І сьогодні зачепимо тему спілкування. Точніше - які фрази є табу для хороших бабусь, а

7 фраз, які говорять лише погані бабусі

Сімейні справи | 21:15, 24.09.2023

Що ми все про маму і про маму? А давайте поговоримо про бабусь! І сьогодні зачепимо тему спілкування. Точніше - які фрази є табу для хороших бабусь, а для поганих - норма?

Любити дитину, робити її життя щасливим, прагнути кращого для донечки чи сина - це нормально, природно, логічно і зрозуміло. Проте, якщо після народже

Чому мама зациклюється лише на дитині?

Мама | 20:20, 24.09.2023

Любити дитину, робити її життя щасливим, прагнути кращого для донечки чи сина - це нормально, природно, логічно і зрозуміло. Проте, якщо після народження крихітки в житті жінки зникає усе і усі, а є лише вона - і малюк, - у нас проблеми...

Проблеми в стосунках матері та дитини починаються тоді, коли душа жінки наповнена егоїзмом, гординею, прагненням нав’язувати свої бажання дитині, реал

Коли любов мами стає небезпечною для дитини?

Мама | 12:00, 24.09.2023

Проблеми в стосунках матері та дитини починаються тоді, коли душа жінки наповнена егоїзмом, гординею, прагненням нав’язувати свої бажання дитині, реалізовуючись через неї. Щасливе материнство бере початок у щасливому коханні чоловіка і жінки. Надмірн

Чого тільки не вимагало суспільство від матерів раніше: дитину треба виховати, будинок в ідеальному вигляді тримати, паралельно на роботу ходити, а на

7 токсичних вимог до матерів, на які плюнули сучасні жінки

Мама | 10:00, 24.09.2023

Чого тільки не вимагало суспільство від матерів раніше: дитину треба виховати, будинок в ідеальному вигляді тримати, паралельно на роботу ходити, а на себе можна й рукою махнути. На жаль, такі стереотипи досі живі, але позитивні зміни вже помітні. Ми

Бути мамою, виявляється, набагато складніше, ніж нам показують у голлівудських фільмах, де подушки від дивана лежать на місці, діти із задоволенням їд

Жінки чесно розповіли, що таке материнство насправді

Мама | 07:30, 24.09.2023

Бути мамою, виявляється, набагато складніше, ніж нам показують у голлівудських фільмах, де подушки від дивана лежать на місці, діти із задоволенням їдять те, що ви приготували, і спокійно самі роблять свої уроки у цілковитій тиші, а потім одразу йдут

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: