Поліпи матки: причини, симптоми та ускладненя

Adoption
Date
  • 896 Переглядів
Поліпи матки, також звані поліпами ендометрію, являють собою невеликі, м’які новоутворення на внутрішній стороні матки. Вони походять із тканини, що вистилає матку, яка називається ендометрієм.

6852_c2d393128d8d9cf55050a0aea50d7e42.jpeg (17.2 Kb)


Вони можуть варіюватися за розміром від маленького, як насіння кунжуту, до такого, як м’яч для гольфу. У вас може бути тільки один поліп або багато з них одночасно.

Більшість поліпів матки не є раком. Багато жінок не мають симптомів, а деякі поліпи не потребують лікування. Але у лікарів є кілька способів їх виявлення та видалення.

Причини поліпів матки

Фахівці точно не знають, чому у жінок виникають поліпи матки. Це може бути пов’язано зі зміною рівня гормонів. Щомісяця рівень естрогену зростає і падає, в результаті чого слизова оболонка матки потовщується, а потім відходить під час менструації. Поліпи утворюються, коли розростається занадто велика частина цієї оболонки.

Деякі речі можуть збільшити ймовірність появи поліпів. Один з них — вік. Поліпи більш поширені у ваших 40 або 50 років. Це може бути пов’язано зі змінами рівня естрогену, які відбуваються безпосередньо перед і під час менопаузи.

Ви також можете піддаватися підвищеному ризику через ожиріння та гіпертонію.

Симптоми поліпів матки

Ви можете не мати жодних симптомів, особливо якщо у вас невеликі поліпи або лише один. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви помітили:

Нерегулярні місячні, коли ви не можете передбачити їх час, тривалість або інтенсивність.
Рясні місячні.
Кровотечі або кров’янисті виділення між менструаціями.
Вагінальну кровотечу після менопаузи.
Проблеми із завагітнінням.

Ускладнення поліпів матки

Більшість поліпів матки не є раком. Але деякі з них можуть згодом перетворитися на рак. Шанси цього вищі, якщо у вас менопауза.

Поліпи також можуть викликати проблеми з фертильністю. Вони можуть перешкодити вам завагітніти або підвищити ймовірність викидня. Це тому, що вони можуть перешкоджати прикріпленню заплідненої яйцеклітини до вашої матки або блокувати маткові труби чи шийку матки.

Деякі дослідження показали, що видалення поліпів може допомогти жінкам завагітніти. Але немає чітких доказів того, що це працює для всіх.

Діагностика поліпів матки

Ваш лікар може заглянути всередину вашої матки, щоб перевірити наявність поліпів. Якщо лікар побачать будь-які поліпи, він зможе пізніше їх видалити.

Перед обстеженням вам може знадобитися прийняти антибіотики, знеболюючі або ліки для розширення шийки матки.

Тести включають:

Трансвагінальне УЗД. Ваш лікар поміщає тонкий пристрій, схожий на паличку, у вашу піхву. Пристрій видає звукові хвилі та надсилає їх на комп’ютер для створення зображень внутрішньої частини вашої матки.

Гістеросонографія або соногістерографія. Ваш лікар може використовувати цю процедуру під час трансвагінального УЗД. Вони встановлюють у піхву тонку трубку, яка називається катетером, і вводять солону воду в матку. Рідина розширює вашу матку, щоб зробити ультразвук більш чітким.

Гістероскопія. Ваш лікар вводить тонкий, гнучкий телескоп з освітленням, який називається гістероскопом, через піхву та шийку матки в матку. Це дозволяє дивитися на тканину, що вистилає внутрішню частину. Якщо лікар побачить поліпи, він може використовувати інструменти для їх видалення одночасно.

Біопсія ендометрію. Ваш лікар використовує м’який пластиковий інструмент, щоб взяти шматочок тканини зі слизової оболонки вашої матки. Лікар надішле цей зразок тканини, який називається біопсією, до лабораторії, щоб перевірити його на ракові клітини.

Кюретаж. Виконується ця процедура в операційній. Ваш лікар використовує металевий інструмент з маленькою петлею на одному кінці, який називається кюреткою, щоб взяти шматочок поліпа або тканини вашої матки для дослідження. Також можна використовувати кюретку для видалення поліпів.

Лікування поліпів матки

Залежно від вашого випадку лікар може порекомендувати:

Пильне очікування. Вам може не знадобитися лікування, якщо у вас немає жодних симптомів і поліп не є раком. Поліп може зникнути сам собою.

Але якщо у вас минула менопауза або у вас підвищений ризик раку матки, ваш лікар видалить його.

Ліки Прогестини та агоністи гонадотропін-рилізинг-гормону допомагають контролювати рівень гормонів. Вони можуть зменшити поліпи та полегшити симптоми, такі як сильна кровотеча. Але симптоми часто повертаються після припинення прийому препарату.

Хірургія. Зазвичай лікарі можуть видалити поліпи під час тих самих процедур, які вони використовують для їх діагностики, наприклад гістероскопії або вишкрібання. Замість того, щоб розрізати ваш живіт, вони можуть вставити кюретку або інші хірургічні інструменти через піхву та шийку матки, щоб видалити поліпи. Якщо ваші поліпи містять ракові клітини, вам може знадобитися операція з видалення всієї матки, яка називається гістеректомією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, поліпи, видалення, тканини, матка, ендометрій


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Якщо ви часто кричите на свою дитину

Мама | 10:30, 23.07.2024

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Більшість пар вважають, що запорука романтики – вечері у шикарних ресторанах, поїздки на вихідні та відверту спідню білизну.

Романтика в стосунках після народження дитини - це міф?

Сімейні справи | 09:30, 23.07.2024

Більшість пар вважають, що запорука романтики – вечері у шикарних ресторанах, поїздки на вихідні та відверту спідню білизну.

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практич

Як підготувати дитину 3-4 років до народження молодшого братика чи сестрички?

Сімейні справи | 08:30, 23.07.2024

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практично на 100%, так чи інакше проявлятимуться. І це абсолютно нормально.

Немає жодних правил, порад та іншого. Є лише ваша взаємна домовленість. Можливо, ви вирішите, що чоловік займатиметься приготуванням їжі, а ви берете

Як батькам залишатися на одній хвилі після народження дитини?

Післяпологовий період | 06:20, 23.07.2024

Немає жодних правил, порад та іншого. Є лише ваша взаємна домовленість. Можливо, ви вирішите, що чоловік займатиметься приготуванням їжі, а ви берете на себе турботи за малюком просто тому, що вам обом це подобається і добре виходить. І це нормально.

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Взаємозв'язок мами і немовляти просто унікальний - дослідження

Мама | 00:30, 23.07.2024

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Не варто логічно переконувати дитину, говорячи їй, що нічого боятися. Малюк уже боїться і логіка батьків йому не допоможе. Краще сказати:

Як батькам реагувати на дитячі страхи?

Дитина | 12:10, 22.07.2024

Не варто логічно переконувати дитину, говорячи їй, що нічого боятися. Малюк уже боїться і логіка батьків йому не допоможе. Краще сказати: "Я з тобою".

Відсутність довіри до оточуючихЩоб не шукати в людях каверзи, дитину з дитинства повинні оточувати позитивно налаштовані та врівноважені родичі. Якщо

Що буде з недолюбленими дітьми?

Психологія | 09:30, 22.07.2024

Відсутність довіри до оточуючихЩоб не шукати в людях каверзи, дитину з дитинства повинні оточувати позитивно налаштовані та врівноважені родичі. Якщо у сім'ї нормою є скандали, істерики, з'ясування стосунків на підвищених тонах, це лякає малюка. Згод

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: