Навіть хороші мами здійснюють цих 5 помилок

Adoption
Date
  • 148 Переглядів
Кожна мама прагне віддати дитині найкраще, виховати в ній потрібні для життя якості. Але і хороші мами не застраховані від педагогічних помилок. Що ми іноді робимо неправильно, виховуючи дітей?

6351_10.jpg (42.7 Kb)


Ідеальних батьків не буває. І помилки у вихованні роблять всі без винятку. Часто, не бажаючи заподіяти шкоду дитині, ми своїми зусиллями завдаємо шкоди її майбутньому.

Ось про які батьківські помилки необхідно знати, щоб надалі їх уникати. Спеціально для всіх хороших мам.

Помилка №1. Ми сваримо своїх дітей.
За що ми взагалі сваримо своїх дітей? Список батьківських претензій може бути нескінченним.

Ми сваримо за те, що дитина гризе нігті, не зробила уроки, не прибирала в своїй кімнаті.

Скільки існує людство – стільки дітей сварять дорослі. Деякі кричать, деякі роблять це монотонно і нудно.

Запитайте себе: «Коли я сварю дитину, це змінить її поведінку на краще?». Відповідь – ні.

Не сваріть, а просто переорієнтуйте поведінку дитини.

Приклад. Дитина гризе нігті? Не сваріть її, а спокійно скажіть: «Засунь руки в кишеню». І вона це зробить. Ось дитина і перестала гризти нігті. Потреба сварити відпала. Ось так пропадуть конфліктні ситуації і взаємодія буде конструктивною.

Помилка №2. Ми ігноруємо дітей.
У сучасному світі всі один одного ігнорують. Така культура наших днів.

Приклади ігнорування дитини: ми розмовляємо по телефону з подругою, а дитина бігає і кличе: «Мам, мам!» Ми дратуємося і починаємо гримати на неї.

Своїм ігноруванням ми просто виростимо людину, яка також не буде чути нас. Багато вже з цим зіткнулись, коли доводиться 5 або 10 разів повторювати прохання або просто кликати дитину, а вона не реагує (ігнорує).

Не ігноруйте дитину. Відповідайте відразу, будь-яким способом. З самого його народження. Якщо не можете цю секунду підійти, просто скажіть: «Я тебе чую. Почекай хвилиночку!». У разі, якщо в даний момент ви зайняті, проявіть увагу іншим шляхом, але не гарячіться і не відштовхуйте. Так ви виростите дитину, яка в майбутньому буде також до вас прислухатися.

Помилка №3. Ми квапимо дитину.
Багатьом знайома ситуація, коли вранці мама поспішає на роботу і квапить дитину, яка сонно натягує колготки. Якщо квапити дитину, вона хвилюється. Її нервова система починає працювати в аварійному режимі, і вона все робить ще повільніше. У підсумку ми дратуємося ще більше, зіпсований настрій з ранку гарантований.

Постійно живучи в подібному стресі, дитина виростає розсіяною і не вміє доводити почате до кінця. В додачу до всього, вона ще й буде невпевненою в собі.

Навчіться не квапити. Ваше завдання полягає в тому, щоб самим правильно розраховувати час з урахуванням особливостей вашої дитини.

Помилка №4. Спроба вмовити дитину поїсти.
Але вона повинна приймати їжу, тільки коли голодна. Сучасним дітям, в принципі, не знайоме почуття голоду. Цьому сприяє достаток продуктів і, зокрема, фастфуд, снеки і т.д.

Потрібно прибрати з режиму так звані перекушування (сік, печиво, компот). Це, як кажуть, «перебиває апетит».

Важливо дати дитині відчути почуття голоду. Тоді вона із задоволенням поїсть. Дитина повинна усвідомлювати процес прийому їжі, а не просто відкривати рот і жувати.

Ще один момент. Правильно годувати дитину – це годувати без усіляких розваг (гаджетів, уявлень і мало не вистав).

Помилка №5. Надмірна опіка.
Нам весь час здається, що дитині холодно/жарко, що вона голодна і т.д. Маючи в родині одну дитину, ми часто займаємося гіперопікою. Наше завдання – не робити, а навчити дитину все робити самій, навчити самоконтролю і самообслуговування. В іншому випадку діти виростають інфантильними. Вони не здатні виконувати буденні функції і впевнені, що це повинен зробити хтось за них.

Не керуйте дитиною як роботом. Надайте їй можливість бути самостійною. В ідеалі вона повинна виконувати певне завдання, при цьому відшукавши шлях його виконання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, батьки, мама, помилки батьків


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Перші спроби знову возз'єднатися після розставання можуть бути дуже різними і, здебільшого, вони пов'язані з причиною цього розставання і з тим, як са

Поради психолога, як відновити стосунки після розставання?

Психологія | 08:00, 21.01.2022

Перші спроби знову возз'єднатися після розставання можуть бути дуже різними і, здебільшого, вони пов'язані з причиною цього розставання і з тим, як саме воно відбулося. Ми дізналися у психологів, з чого слід почати, якщо ви вирішили знову бути разом,

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сн

Як правильно відповісти дитині на запитання "Де ви мене взяли?"

Дитина | 01:30, 21.01.2022

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сніг, а чому випав зуб, а чому сонечко жовте... Проте, питання про те, звідки беруться діти на багатьо

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та

Лайфхаки, які допоможуть вкласти дитину спати

Дитина | 00:30, 21.01.2022

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та лайфхаками, які вкладуть спати вашу дитину без сліз та ритуалів.

Щозиму наш щоденний догляд ускладнюється такими проблемами, як суха шкіра, обвітрені губи та наелектризоване волосся. Кожна з них часом буває вкрай не

Як доглядати за волоссям, щоб воно не електризувалося

Косметологія | 19:00, 20.01.2022

Щозиму наш щоденний догляд ускладнюється такими проблемами, як суха шкіра, обвітрені губи та наелектризоване волосся. Кожна з них часом буває вкрай неприємною, проте остання може стати справжнім випробуванням для нервів у холодну пору року. На щастя,

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Фрази, які ми говоримо і дітям, і домашнім улюбленцям

Мама | 14:00, 20.01.2022

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Психологія | 08:00, 20.01.2022

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Вічно можна дивитися на три речі: на вогонь, на воду і на те, як працює інша людина. Чоловіки, ми переконані, додадуть ще один пунктик - жіночі груди.

Який розмір грудей подобається чоловікам?

Мама | 07:00, 20.01.2022

Вічно можна дивитися на три речі: на вогонь, на воду і на те, як працює інша людина. Чоловіки, ми переконані, додадуть ще один пунктик - жіночі груди. Саме тому ми вирішили дізнатися, грудям якого розміру надають перевагу сильні світу цього.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: