Вчені: Турбота про сім'ю завдає психічної шкоди здоров'ю жінок

Adoption
Date
  • 83 Переглядів
Виявляється, те, що ми називаємо рутиною і сімейними справами, руйнує жіночу психіку.

64_yayayalrvapmppaapi.jpg (31.95 Kb)

Більшість матерів постійно несуть на собі відповідальність за сім'ю і дім. Багато з них до того ж працюють і поділяють з чоловіками домашні обов'язки. З опитаних під час дослідження 65% жінок були домогосподарками, а 90% жінок відчували себе відповідальними за більшу частину виховання і організації в будинку. Виявилося, що турбота про сім'ю та побут завдає шкоди психічному здоров'ю жінок.

Непосильне навантаження, яке несуть матері
Нове дослідження показало, як ця «невидима робота» жінок впливає на їх рівень здоров'я і стресу. Вчені попереджають, що постійний психологічний тиск з-за турботи про дім, дітей, партнера завдає величезної шкоди здоров'ю жінок.

Вони виявили, що постійні домашні обов'язки роблять жінок менш задоволеними своїм життям і відносинами, а також більш схильні до стресу і хвороб, пов'язаними зі стресом.

«Навіть якщо жінки фізично перуть менше білизни, вони як і раніше несуть відповідальність за те, щоб миючий засіб не закінчувався, весь брудний одяг потрапляв в прання і завжди були чисті рушники», - коментує доктор Люсія Сісіолла, доцент кафедри психології в Університеті штату Оклахома.

До недавнього часу ніхто не замислювався про матір та навантаження, які вона несе на собі.

«Нам потрібно дбати про благополуччя матерів, якщо ми хочемо, щоб у дітей було все добре, а також заради них самих», - кажуть вчені.

Незважаючи на те, що чоловіки сьогодні більше займаються домашнім господарством та доглядом за дітьми, ніж у минулому, дослідники постійно виявляють, що жінки як і раніше керують домашніми справами, незалежно від того, працюють вони більше або менше, ніж чоловік.

Як домашні обов'язки шкодять здоров'ю жінок
Команда вчених обстежила 393 жінки з дітьми віком до 18 років, які перебували у шлюбі. Більшість жінок належали до середнього класу і мали вищу освіту.

Вчені виміряли поділ домашньої праці, ставлячи питання про те, хто відповідає за три набори завдань: складання розкладу сім'ї, поліпшення добробуту дітей та прийняття важливих фінансових рішень.

Окремо дослідники запитували жінок про їх задоволення чоловіком або партнером, про їх задоволення життям в цілому, а також про те, як це пов'язано з роботою по будинку.

Дослідники також подивилися, як «невидима робота» пов'язана з відчуттям пригніченості і відчуттям порожнечі в повсякденному житті.

65% жінок залишалися вдома, а решта працювали повний робочий день. І, тим не менш, 90% жінок заявили, що відчувають себе одноосібно відповідальними за організацію розкладів сім'ї. Це завдає серйозної шкоди психічному здоров'ю жінок.

Згідно з висновками вчених, жінки, які відповідають за домашнє господарство, відчували себе перевантаженими своєю роллю матері, що мали мало часу для себе і відчували себе виснаженими.

Як впоратися з перевантаженням домашніми обов'язками
Вчені прийшли до такого висновку: немає ніяких сумнівів в тому, що постійне перевантаження домашніми обов'язками і багатозадачність в побуті завдає шкоди психічному здоров'ю жінок.

«Дослідження в галузі розвитку показують, що саме матері в першу чергу реагують на проблеми дітей», - сказала доктор Лутар. - Це дуже важка робота; стає страшно, що ви приймаєте рішення самостійно, а це може погіршити, а не поліпшити добробут дітей ».

Партнери дійсно допомагають жінкам, але тільки тоді, коли справа доходить до прищеплення цінностей у дітей - стереотипно батьківській ролі, яка ще більше підтримує старомодну гендерну динаміку.

Фінансові рішення також були вказані в якості загальних обов'язків: трохи більше половини жінок заявили, що вони прийняли рішення про інвестиції, свята, великі поліпшення будинку і купівлю автомобіля разом зі своїм чоловіком. А це завдає шкоди психічному здоров'ю жінок.

Дослідники виявили, що організація фінансів поверх всього іншого надає особливо сильний тиск на психічний стан жінок.

Доктор Сісіолла запропонувала такий вихід із ситуації: «Коли матері відчувають підтримку від чоловіка, у них можуть з'явитися додаткові емоційні ресурси, щоб добре справлятися з вимогами, з якими вони стикаються. Це може дозволити жінкам створювати сім'ю, яка буде більш функціональною і менш обтяжливою, а також жінка зможе знайти місце і час для догляду за собою».

Клінічні випробовування показали, що регулярна робота груп підтримки з матерями на робочому місці призводить до зменшення стресу, вигоряння на роботі і зниження гормону стресу кортизолу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, жінка, психологія, стреси, депресія


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Музика, яка подарує вам релакс

Мама | 18:00, 01.03.2021

Турецькі вчені провели дослідження і встановили, які жанри музики найкраще підходять для заспокоєння і засинання.

Дефіцит заліза: перші симптоми

Мама | 10:30, 01.03.2021

Одним із симптомів дефіциту заліза в організмі може бути дивний гастрономічний потяг до речей, що не належать до їжі.

Збираючи аптечку, пам’ятайте про те, що майже всі ліки вам все ще заборонені, так як вони потрапляють в організм дитини разом з молоком. Так що, в апт

Які ліки взяти в пологовий для новоспеченої мами?

Післяпологовий період | 05:00, 01.03.2021

Збираючи аптечку, пам’ятайте про те, що майже всі ліки вам все ще заборонені, так як вони потрапляють в організм дитини разом з молоком. Так що, в аптечку мами входять ті ліки, які можна приймати дітям.

Червоні родимки: чи варто непокоїтись?

Мама | 14:00, 28.02.2021

Ангіоми насправді не є родимками.

Як зменшити біль під час місячних?

Мама | 16:00, 27.02.2021

Більшість жінок щомісяця чекають настання критичних днів, а разом з ними приходять хворобливі відчуття і зміни настрою. Сьогодні в світі проводять дослідження, за якими з'ясовують причини таких проявів і варіанти їх пом'якшення.

Більшість жінок неправильно лікують цистит

Мама | 12:30, 27.02.2021

Дослідження показало, що значна кількість жінок з інфекціями сечовивідних шляхів отримують неправильне лікування. До такого висновку прийшли американські вчені.

Секс врятує від безсоння

Секс | 11:00, 27.02.2021

У рекомендаціях з приводу безсоння рідко згадують допоміжний засіб для сну, який безкоштовний і доступний для більшості людей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: