Як вікова дегенерація жовтої плями затуманює зір

Adoption
Date
  • 256 Переглядів
Вікова дегенерація жовтої плями є поширеною причиною вікової втрати зору. Це причина № 1 втрати зору для дорослих старше 50 років. Вона вражає сітківку, зокрема макулу, частину сітківки зі спеціалізованими клітинами, які забезпечують найгостріший зір. Ваша сітківка ока складається з шарів нервової тканини, що вистилає задню частину ока, яка надсилає інформацію від очей до мозку.

1151_4090_1.jpg (17.99 Kb)

Більшість важливих завдань зору виконуються клітинами макули. Це включає такі речі, як читання, розпізнавання облич і перегляд дорожніх знаків.

Дегенерація означає погіршення зору. Ексудативна вікова макулярна дегенерація, також звана вологою макулярною дегенерацією , може спричинити постійну та швидку втрату центрального зору. Неексудативна вікова дегенерація жовтої плями, яка також називається сухою дегенерацією жовтої плями, може тривати довго та протікати повільно, але також може з часом спричинити серйозну втрату центрального зору.

Суха дегенерація жовтої плями
Ця форма дегенерації жовтої плями розвивається першою, і лікар, який спеціалізується на догляді за очима — оптометрист або офтальмолог — може виявити її під час огляду розширеного ока.

Це найпоширеніша форма вікової дегенерації жовтої плями, яка може бути пов’язана з поступовим затуманенням центрального зору або періодичною хвилястою прямістю, як-от стовпи світла чи край дверного отвору. Якщо сітківка є бейсбольною присадибною ділянкою, суха дегенерація жовтої плями схожа на наявність камінців, сухих плям, великих ямок або повної втрати трави присадибної ділянки.

Суха макулярна дегенерація може бути асиметричною, і одне око може бути уражене сильніше, ніж інше. З часом зір погіршується, що впливає на здатність виконувати повсякденні завдання. Наявність сухої макулярної дегенерації не означає, що ви повністю втратите зір. Втрата зору стосується центрального поля, і ви ніколи не осліпнете повністю. Ви втрачаєте здатність читати та розпізнавати обличчя.

Волога дегенерація жовтої плями
Волога вікова макулярна дегенерація, ексудативна форма захворювання, може спричинити раптове затуманення до повної втрати центрального зору. Вологий або ексудативний означає ріст аномальних кровоносних судин, що називається неоваскуляризацією. Це може призвести до витоку сироватки та крові під і в сітківку. Це було б схоже на розмокання трави на присадибній ділянці через діряві підземні труби. Це призводить до слизьких локалізованих умов, що проявляються у вигляді спотворень і невеликих плям, до повного вимивання, що проявляється як повна центральна втрата.

Запобігання дегенерації жовтої плями
Точна причина дегенерації жовтої плями невідома, але стан може розвинутися з віком і бути сімейним, хоча не завжди.

Якщо вам більше 50 років і у вас є один із батьків або брат або сестра з дегенерацією жовтої плями, дотримуйтесь цих порад:
Проходьте регулярні дилатаційні огляди очей.
Повідомте свого оптометриста або офтальмолога, якщо у вас є член родини з дегенерацією жовтої плями і ви хочете пройти перевірку на наявність будь-яких ознак. Обстежте свої очі відповідно до рекомендацій вашої медичної групи.
Прагніть до гарного загального здоров’я.
Підтримка нормальної ваги, нормального артеріального тиску та рівня холестерину корисна як для очей, так і для тіла. Дотримуйтеся вказівок вашої медичної групи щодо лікування інших захворювань, щоб зберегти здоров’я очей.
Перестати палити.
Не починайте палити, а якщо курите, кидайте. Люди, які палять, мають більше шансів отримати дегенерацію жовтої плями в більш ранньому віці, і часто їх захворювання протікає важче, ніж у людей, які не палять.
Їжте багато овочів.
Вживання листової зелені, такої як капуста, шпинат і зелень, забезпечує ключові вітаміни, які покращують здоров’я вашої сітківки.
Будьте проактивними.
Запитайте у свого медика, який у вас рівень вікової дегенерації жовтої плями, наприклад ранній, середній або просунутий. Якщо у вас середній або просунутий зір, ви можете зменшити ризик серйозної втрати зору, приймаючи суміш антиоксидантів, які вивчалися в рамках досліджень вікових захворювань очей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вікова дегенерація жовтої плями, затуманення, зір, очі, проблеми зору


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Застій жовчі, відомий також як дискинезія жовчовивідних шляхів, є поширеною проблемою серед дітей. Жовч — це рідина, яка виробляється печінкою та збер

Застій жовчі в дитини: які продукти можна їсти?

Дитина | 08:30, 31.05.2023

Застій жовчі, відомий також як дискинезія жовчовивідних шляхів, є поширеною проблемою серед дітей. Жовч — це рідина, яка виробляється печінкою та зберігається у жовчному міхурі перед виливанням до кишечника для допомоги у процесі перетравлення жирів.

Для зміцнення здоров’я серця і посилення імунної системи експерти рекомендують вживати груші. У них містяться речовини, які надають потужну дію віднос

Названо кращий фрукт для зміцнення імунітету

Харчування | 08:00, 31.05.2023

Для зміцнення здоров’я серця і посилення імунної системи експерти рекомендують вживати груші. У них містяться речовини, які надають потужну дію відносно білих кров’яних клітин, через що людина рідше хворіє. За словами наукових експертів, груші сприяю

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Пневматоз кишечника є станом, при якому гази накопичуються в кишечнику і спричиняють підвищений тиск внутрішніх органів. Це може бути досить неприємно

Пневматоз кишечника: причини, симптоми та лікування

Хвороби | 01:30, 30.05.2023

Пневматоз кишечника є станом, при якому гази накопичуються в кишечнику і спричиняють підвищений тиск внутрішніх органів. Це може бути досить неприємною та болісною проблемою, яка вимагає медичного втручання. У цій статті ми розглянемо причини виникне

Вульвіт - це запальне захворювання вульви, яке може виникати у жінок будь-якого віку. Вульва - це зовнішня частина жіночих статевих органів, яка включ

Вульвіт: причини, симптоми та лікування

Хвороби | 08:30, 29.05.2023

Вульвіт - це запальне захворювання вульви, яке може виникати у жінок будь-якого віку. Вульва - це зовнішня частина жіночих статевих органів, яка включає лобкове вушко, великі і малі полові губи, клітор та вхід у вагіну. Це надзвичайно чутлива область

Щоб збільшити захисний потенціал свого організму, потрібно систематично вживати в сирому вигляді кілька овочів і фруктів.

5 кращих продуктів для запобігання раку

Профілактика і лікування | 12:00, 28.05.2023

Щоб збільшити захисний потенціал свого організму, потрібно систематично вживати в сирому вигляді кілька овочів і фруктів.

Висока температура, головний біль і висип на тілі? Кір у вигляді червоних крапочок з'являється на п'ятий день хвороби і починає поширюватися з голови.

Кір, краснуха, скарлатина і вітрянка у дітей: як батькам відрізнити ці хвороби?

Дитина | 10:00, 28.05.2023

Висока температура, головний біль і висип на тілі? Кір у вигляді червоних крапочок з'являється на п'ятий день хвороби і починає поширюватися з голови.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: