Все, що варто знати про вітіліго

Adoption
Date
  • 408 Переглядів
Вітіліго - це стан шкіри, при якому втрата пігменту призводить до того, що шкіра виглядає білою (депігментація). Нерегулярні білі плями можуть з’явитися на будь-якій ділянці тіла. Через різницю між ураженими та неураженими ділянками цей стан більш помітний у людей із темнішою шкірою. Він вражає від 1% до 2% населення і може вразити будь-кого.

0427_unnamed-5.jpg (26.34 Kb)

Цей стан також може вражати слизові оболонки та сітківку ока. Волосся, що росте на ділянках, уражених вітіліго, також можуть побіліти.

Причини
У шкірі клітини, які називаються меланоцитами , виробляють пігмент, який надає шкірі колір. Меланін - пігмент, який виробляють меланоцити. Забезпечує пігментацію шкіри, волосся та очей. Коли меланоцити руйнуються, клітини шкіри стають білими, і це викликає вітіліго.

Причина втрати пігменту з різних частин тіла не зовсім зрозуміла, хоча це може бути аутоімунне захворювання. Люди з сімейною історією вітіліго частіше страждають від захворювання.

Вітіліго також пов'язане з такими захворюваннями:

перніціозна анемія,
гіпертиреоз,
Хвороба Аддісона,
діабет.

Симптоми та ускладнення
Симптоми вітіліго включають появу білих плям неправильної форми або різного ступеня депігментації на тілі. Люди часто помічають втрату пігменту на таких ділянках:

обличчя,
губи,
руки,
ноги.

Інші області, де можуть з’явитися білі плями через вітіліго:

пахви,
очі,
статеві органи,
пах,
пупок,
соски,
ніздрі.

Окрім надання шкірі кольору, меланін також захищає шкіру від сонця. Відсутність пігментації шкіри призводить до більшого ризику чутливості до сонця в уражених областях. Вітіліго підвищує ймовірність сонячних опіків і розвитку раку шкіри у людей із цим захворюванням.

Вітіліго не є заразним захворюванням.

Постановка діагнозу
Щоб визначити наявність вітіліго, лікар повинен буде провести медичний огляд. Він або вона також може запитати про ваше загальне здоров’я та сімейну історію вітіліго (щоб перевірити, чи існує генетичний зв’язок). Інші фактори, що призводять до появи вітіліго, часто включають висипання, сонячні опіки або травми (наприклад, подряпини або рани) в області, де вперше було помічено вітіліго.

Щоб отримати краще уявлення про те, які ділянки шкіри були уражені, ваш лікар посвітить лампою Вуда на уражену шкіру в темній кімнаті. Ультрафіолетове (УФ) світло від лампи Вуда змушує шкіру виглядати різними кольорами залежно від основного стану шкіри. При вітіліго немає кольору, тому шкіра виглядає дуже білою, без пігменту. Лампа Вуда дозволяє лікарям побачити ділянки, уражені вітіліго, які можуть виглядати нормально при звичайному освітленні.

Щоб перевірити стани або захворювання, пов’язані з вітіліго, ваш лікар може взяти зразок крові, щоб перевірити:

кількість клітин крові (пов’язана з перніціозною анемією),
функція ТТГ щитовидної залози (пов'язана з гіпертиреозом),
кількість антинуклеарних антитіл, щоб визначити, чи є у вас аутоімунне захворювання (пов’язане з хворобою Аддісона або іншими аутоімунними захворюваннями).

Лікарю може знадобитися зробити біопсію уражених ділянок і переглянути клітини під мікроскопом. У деяких випадках може знадобитися огляд очей.

Лікування та профілактика
Для лікування вітіліго доступні різні види лікування, хоча в багатьох випадках лікування є складним. Людям зі світлою шкірою, можливо, доведеться уникати сонця, щоб запобігти засмагі. Якщо пігментована шкіра не засмагла, уражені ділянки менш помітні.

Існує два типи кремів, які містять сполуки, які допомагають відновити пігмент у шкірі. Креми, що містять кортикостероїдні сполуки, можуть допомогти відновити пігмент у невеликих білих плямах, де виникає вітіліго, хоча вони можуть пошкодити шкіру та повинні бути ретельно призначені. Інші креми, що містять імуномодулятори, допомагають відновити пігмент у білих плямах.

Для людей із більшим контрастом між ураженими та неураженими ділянками існують такі варіанти, які допоможуть замаскувати або лікувати вітіліго:

макіяж,
депігментація,
репігментація,
щеплення.

Водостійкий макіяж доступний у багатьох різних кольорах, щоб відповідати різним кольорам шкіри. Це хороший вибір для ефективного покриття уражених білих плям і безпечний для всіх, включаючи дітей.

Плями можуть бути корисними для фарбування шкіри в колір, який більше відповідає неураженим ділянкам. Певні засоби для автозасмаги містять дигідроксіацетон, який створює засмагу та не потребує меланоцитів у шкірі для виробництва меланіну. Засмага з часом тьмяніє, і його необхідно повторити. Мікропігментація татуювання корисна для невеликих білих плям, пов’язаних з вітіліго. Цей метод також додає колір білій плямі.

За допомогою трансплантації лікарі пересаджують шкіру на уражені ділянки з іншої частини тіла. Однак, незважаючи на пересадку, пігмент не завжди повертається на уражену вітіліго ділянку.

Лікування псораленом, яке також називають фотохіміотерапією псораленом, використовує комбінацію препарату псоралену та впливу ультрафіолетового світла UVA. У цьому процесі людина або приймає псорален перорально (через рот), або наносить на шкіру крем, що містить псорален, перед впливом ультрафіолетового світла. Вплив ультрафіолету викликає високу чутливість до світла та збільшує можливість повернення пігменту на уражені ділянки. З цим типом лікування пов’язано багато ризиків через шкідливу дію ультрафіолетового випромінювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вітіліго, пігмент, захворювання, ділянки, уражені, як перевірити, симптоми, лікування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових

Комаровський розповів, чи можна промивати носа дитині фізрозчином

Доктор Комаровский | 07:30, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових оболонок маленьким дітям. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Восени, зі зміною погодних умов та зростанням вологості, підвищується ризик захворювання на певні інфекції. Повідомляє сайт Наша мама.

Інфекції які можна підхопити осінню

Хвороби | 23:32, 28.09.2023

Восени, зі зміною погодних умов та зростанням вологості, підвищується ризик захворювання на певні інфекції. Повідомляє сайт Наша мама.

Дитяча алергія залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасної педіатрії. За останні роки спостерігається зростання кількості випадків алерг

Вчені: Симптоми алергій зростають

Хвороби | 21:21, 27.09.2023

Дитяча алергія залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасної педіатрії. За останні роки спостерігається зростання кількості випадків алергічних реакцій серед дітей. Експерти розглядають цю проблему та надають рекомендації для батьків та д

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду

Метастази раку шийки матки з вагітної перейшли в легені її сина

Вагітність та пологи | 07:30, 27.09.2023

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду.

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслід

Хірурги успішно пришили голову підлітку, що постраждав у ДТП

Здоров'я | 00:35, 26.09.2023

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслідок ДТП череп хлопця відокремився від верхніх хребців атланто-потиличного суглоба.

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Лікарі винайшли перші ліки від післяпологової депресії

Післяпологовий період | 08:00, 25.09.2023

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий

​​ChatGPT врятував дитину, якій 3 роки не могли поставити діагноз

Хвороби | 06:20, 25.09.2023

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий час хлопчик перестав рости. Але лікарі не змогли з'ясувати, чим хворіє дитина. Лікарі не знали, що

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: