Ускладненнями кору можуть стати гепатит, апендицит, вірусний менінгіт, попереджають лікарі

Adoption
Date
  • 134 Переглядів
Лікарі попередили, що ускладнення кору можуть бути різноманітними та серйознішими, ніж люди могли собі уявити, після того, як пролікували низку дорослих від цієї інфекції.

1468_kir.png (188.37 Kb)


Кір – це висококонтагіозна респіраторна вірусна інфекція, симптомами якої є лихоманка, кашель, кон’юнктивіт і обширна висипка по всьому тілу.

Кору цілком можна запобігти, оскільки вакцина, яка використовується для імунізації проти нього, є безпечною та дуже ефективною.

Але за останні кілька десятиліть безпідставні побоювання щодо вакцини спонукали її знову стати лихом для здоров’я в усьому світі, із зростанням кількості випадків захворювання серед підлітків і дорослих, кажуть автори.

У 2017 році кількість смертей від кору в світі досягла 110 тис. Більшість цих смертей були серед маленьких дітей.

Автори пролікували трьох хворих на кір, які мали додаткові ускладнення як прямий наслідок зараження.

Перший випадок стосувався молодого чоловіка, який у дитинстві отримав лише першу з двох доз вакцини проти кору. У нього додатково діагностували гепатит.

Другий випадок стосувався молодої жінки, у якої розвинувся апендицит, пов’язаний з кором. У третьому випадку чоловік середнього віку скаржився на затуманення зору та сильний головний біль. У нього діагностували вірусний менінгіт, спричинений інфекцією на кір.

Усі троє людей повністю одужали після відповідного лікування та догляду, і в жодної з них не було тривалих проблем зі здоров’ям внаслідок хвороби.

Але оскільки кір пригнічує імунну систему, це пов’язано з ускладненнями в усіх органах тіла, відзначають автори. Майже третина всіх зареєстрованих випадків пов'язана з одним або кількома ускладненнями. Вони можуть включати пневмонію, фебрильні судоми та енцефаломієліт (запалення головного та спинного мозку), що викликає неврологічні проблеми.

Іншим можливим ускладненням кору є підгострий склерозуючий паненцефаліт, - прогресуючий неврологічний розлад, який викликає стійке ураження нервової системи та призводить до вегетативного стану.

«Великі спалахи зі смертельними наслідками зараз тривають у європейських країнах, які раніше ліквідували або перервали ендемічну передачу», — пишуть автори, додаючи, що лише за перші шість місяців 2019 року в Європі було зареєстровано 10 000 випадків кору.

Вони пояснюють зростання нових випадків негативним розголосом на початку 2000-х років про зв’язок вакцини проти кору, паротиту та краснухи (MMR) з аутизмом, незважаючи на великі дослідження, які доводять протилежне. Це призвело до падіння сприйняття вакцини та колективного імунітету.

«Потрібні термінові зусилля, щоб забезпечити глобальне охоплення дводозовими вакцинами проти кору шляхом навчання та зміцнення національних систем імунізації», – підсумовують вчені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, випадків, вакцини, можуть, автори, діагностували, дорослих, пролікували, стосувався, викликає, кір


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Гайморит у дитини виникає як ускладнення при гострому нежиті, грипі, кору, скарлатині та інших інфекційних захворюваннях.

Гайморит у дитини: чому не можна зволікати з лікуванням?

Хвороби | 05:00, 26.01.2023

Гайморит у дитини виникає як ускладнення при гострому нежиті, грипі, кору, скарлатині та інших інфекційних захворюваннях.

Аутизм або «розлад аутистичного спектру» — це термін, який використовується для опису групи розладів, які впливають на мозок. Можливо, ви чули, що існ

РАС і харчування

Хвороби | 00:30, 26.01.2023

Аутизм або «розлад аутистичного спектру» — це термін, який використовується для опису групи розладів, які впливають на мозок. Можливо, ви чули, що існують різні дієти та добавки, які можуть допомогти з симптомами аутизму.

Камінь у нирках утворюється, коли маленька частинка мінералу осідає із сечі в нирку або сечовід, - трубку, яка з’єднує нирку з сечовим міхуром. Додатк

Камені в нирках: симптоми, причини, профілактика та лікування

Хвороби | 23:00, 23.01.2023

Камінь у нирках утворюється, коли маленька частинка мінералу осідає із сечі в нирку або сечовід, - трубку, яка з’єднує нирку з сечовим міхуром. Додаткові мінерали прилипнуть до маленької цятки, яка з часом перетворюється на каміння.

Усі немовлятка зригують, коли переїдають маминого молочка, однак у деяких випадках відрижка може бути ознакою небезпечної хвороби.

Про що свідчить відрижка в дитини?

Дитина | 10:00, 23.01.2023

Усі немовлятка зригують, коли переїдають маминого молочка, однак у деяких випадках відрижка може бути ознакою небезпечної хвороби.

Подагра, яку іноді називають «хворобою королів», давно пов’язана з надмірним захопленням їжею та напоями, які могли дозволити собі лише заможні люди.

Подагра: причини, діагностика та лікування

Хвороби | 23:00, 22.01.2023

Подагра, яку іноді називають «хворобою королів», давно пов’язана з надмірним захопленням їжею та напоями, які могли дозволити собі лише заможні люди. Однак подагра може вразити будь-кого, і дієта є лише одним із факторів, що сприяє цьому стану.

На фоні будь-якої гострої респіраторної інфекції розвивається гострий аденоїдит, але протягом 7-10 днів при відповідному лікуванні з його симптомами в

Чим небезпечне запалення аденоїдів у дитини?

Хвороби | 12:00, 22.01.2023

На фоні будь-якої гострої респіраторної інфекції розвивається гострий аденоїдит, але протягом 7-10 днів при відповідному лікуванні з його симптомами вдається впоратися.

Мило – це хімічний продукт, у який входять різні елементи, і якісь із них можуть викликати алергію і в дитини, і в дорослого.

Якщо в дитини алергія на мило

Дитина | 05:00, 22.01.2023

Мило – це хімічний продукт, у який входять різні елементи, і якісь із них можуть викликати алергію і в дитини, і в дорослого.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: