Вчені кажуть, що COVID-19 гальмує імунну відповідь плаценти

Adoption
Date
  • 692 Переглядів
Якщо жінка заражається COVID-19 під час вагітності, інфекція, навіть якщо вона легка, пошкоджує імунну відповідь плаценти на подальші інфекції, показало дослідження під керівництвом вчених Медичної школи Вашингтонського університету (UW Medicine).

2010_pregnant-abdomen-and-protective-mask-on-in-trhq7nb.jpg (32. Kb)

«Це найбільше на сьогоднішній день дослідження плацент у жінок, які мали COVID-19 під час вагітності», — сказала Крістіна Адамс Уолдорф, старший автор і професор акушерства та гінекології Медичної школи Університету Вашингтона. «Ми були здивовані, виявивши, що жінки, які мали COVID-19 під час вагітності, мали плаценти з порушенням імунної відповіді на нову інфекцію».

На початку пандемії багато хто вважав, що COVID-19 не завдає шкоди плоду, що розвивається, оскільки народжується дуже мало дітей з інфекцією COVID-19, зазначає Крістіна Адамс Уолдорф.

«Але зараз ми бачимо, що плацента вразлива до COVID-19, і інфекція змінює спосіб роботи плаценти, а це, в свою чергу, ймовірно, вплине на розвиток плоду».

«На сьогоднішній день дослідження про те, як COVID-19 може вплинути на розвиток плода або дитини, дуже обмежені, оскільки діти ще дуже маленькі», — зазначила співавтор д-р Хелен Фелтович, професор і заступник медичного директора відділу фетальної медицини матері в штаті Юта. - «Наше дослідження показує, що діти, народжені матерями, інфікованими COVID-19, у будь-який момент вагітності потребуватимуть спостереження, коли вони виростуть».

Плацента забезпечує живлення, кисень і імунний захист плоду до моменту народження. Дослідження показали, що жінки, які заразилися COVID-19, мають значно вищий рівень смертності, ніж жінки, які не заразилися COVID-19. Інші дослідження показали, що вагітні жінки більш схильні до ризику госпіталізації або передчасних пологів, згідно з даними Центру з контролю та профілактики захворювань.

Уолдорф і Фелтович погоджуються, що невідомо, як різні варіанти COVID-19 можуть вплинути на матір або плід.

«Вивчати кожен із варіантів у реальному часі справді складно, — сказавла Адамс Уолдорф, — тому що вони надходять так швидко, що ми не можемо встигати. Ми знаємо, що варіант COVID-19 Delta був гіршим для вагітних, тому що в той час був сплеск мертвонароджень, материнських смертей і госпіталізацій».

Незалежно від варіанту, Адамс Волдорф підкреслює, що важливо, щоб жінки не заразилися COVID-19.

Вагітні жінки повинні спочатку отримати щеплення та вакцинацію, а також продовжувати масковий режим та залишатися в межах суворого кола осіб, які також вакциновані. Вона визнає, що це може означати ізоляцію на час вагітності.

«Хвороба може бути заражена легкою або важкою формою вірусу, але ми все одно бачимо ці аномальні наслідки для плаценти», — сказала вона. «Схоже, що після зараження COVID-19 під час вагітності плацента виснажена інфекцією і не може відновити свою імунну функцію».

У цьому дослідженні було вивчено загалом 164 вагітні жінки, група яких складалися з 24 неінфікованих здорових пацієнтів як контрольної групи та 140 осіб, які заразилися COVID-19. Обидві групи народили приблизно в один і той же час, 37-38 тижнів. У пацієнтів з COVID-19 передчасні пологи траплялися майже в 3 рази частіше, ніж у пацієнтів без. Згідно з дослідженням, близько 75% пацієнтів з COVID-19 були або безсимптомними, або мали легкі симптоми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, дослідження, плацента, ковід, коронавірус, немовлята, COVID-19


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Фолікуліт: симптоми, причини та фактори ризику

Хвороби | 23:00, 20.11.2022

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з

Як підняти гемоглобін у домашніх умовах?

Хвороби | 10:00, 20.11.2022

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з твоїм гемоглобіном, аналіз крові. Його необхідно здавати кожній людині раз на півроку. Причому зага

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВ

Що робити, коли дитина часто хворіє?

Дитина | 08:00, 16.11.2022

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВІ на рік для дитини, яка відвідує дитячий колектив, — це нормально. Відповідно, діагноз "дитина, що

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Причини нічних судом у ногах

Здоров'я | 10:00, 15.11.2022

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено

Чи може закладеність грудної клітки спричинити втрату голосу у дитини?

Дитина | 23:00, 14.11.2022

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено та хрипко, а ви чуєте булькання та вологість у грудях, не зволікайте, викликайте педіатра.

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я т

COVID-19 впливає на подальше психічне здоров’я та благополуччя людей

Хвороби | 19:00, 12.11.2022

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я та зниженням задоволеності життям.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: