Усунути плоскостопість можна тільки у дитинстві

Adoption
Date
  • 2148 Переглядів
Якщо пласка стопа, ударні хвилі шкодять скелету, суглобам, хребту і головного мозку

Пласка стопа серйозно шкодить всьому опорно-руховому апарату. З дитинства з цією недугою можна успішно боротися. Тому «Наша мама» радить батькам, які виявили у своєї дитини подібне відхилення, не ігнорувати проблему, а вдатися до профілактики та лікування плоскостопості.

Медики можуть поставити діагноз «плоскостопість» лише після досягнення 3-річного віку - до цього у всіх малюків ніжка пласка, тому що склепіння ще знаходяться в процесі формування.

У людини стопа складається з 26 кісточок, і 42 м'язів, які самою природою створені для навантаження (ходьби, бігу, стрибків). Здорова стопа працює відразу в трьох напрямках - як опора, ресора і пружина. Здорова стопа схожа на унікальний «міст», якщо ж її склепіння сплощені, людина уподібнюється возу з жорсткими колесами: будь-яка ударна хвиля поширюється вгору по скелету, шкодячи суглобам, хребту і головного мозку.

Звідки береться плоскостопість?

Вроджена плоскостопість зустрічається лише у 3% випадків, частіше – набута. Набута плоскостопість буває двох видів: поперечна і поздовжня (в залежності від того, який з склепінь стопи сплощений). У числі її «винуватців» медики називають травми, рахіт, зайва вага. Деколи причинами розвитку хвороби стають помилки батьків помилки, такі як:

1. покупка малюкові ношеного або неправильного взуття - без задника, з вузьким носком;
2. неправильний раціон харчування: дефіцит кальцію і фосфору;
3. недолік фізичних навантажень: піших прогулянок, особливо босоніж - по камінчиках, піску, траві.

Плоскостопість можна запідозрити, якщо малюк часто скаржиться на хворобливість і набряклість стоп, а його взуття швидко зношується, причому підбори стерті зсередини. У групі ризику - діти з природженою недостатністю сполучної тканини (наприклад, з перенесеною в дитинстві дисплазією).

Плоскостопість повністю виліковна тільки в дитячому віці! Лікарі «вираховують» хворобу, оцінюючи відбиток стопи, отриманий плантографом - пристроєм, що складається з дерев'яної рамки, на яку натягнуте змочене штемпельною фарбою полотно з підкладеним під нього аркушем паперу.

Найпростішу плантограму ви можете зробити і самостійно: запропонувавши малюку залишити «ножний автограф» на чистому аркуші (стопи попередньо змастити жирним кремом або фарбою). «Правильний» слід виглядає так: по внутрішньому краю стопа не стикається з опорою і утворює виїмку, що займає більше половини стопи. Якщо її немає або слабко виражена - непорядок.

Є багато способів усунення плоскостопості – залежно від її ступеня та причини набуття. Зокрема, малюкам, у яких виявили цю недугу, передбачене лікування, корекція та спеціальні вправи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: плоскостопість


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Які причини викликають спрагу?

Чому дитина п'є багато води вночі

Дитина | 13:00, 06.03.2020

Які причини викликають спрагу?

П'ять причин того, що дитина постійно хворіє

Хвороби | 12:00, 25.02.2020

Чи є якісь загальні фактори?


Іноді ходіння малюка через сон може налякати більше, ніж вам здається

Про яку небезпечну хворобу може свідчити дитячий лунатизм

Хвороби | 13:00, 22.02.2020

Іноді ходіння малюка через сон може налякати більше, ніж вам здається


Найпоширеніші симптоми, які вкажуть на проблему

Отит чи алергія: як розпізнати захворювання вух

Хвороби | 18:00, 25.01.2020

Найпоширеніші симптоми, які вкажуть на проблему

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: