Чим небезпечна непереносимість лактози для дітей і дорослих?

Adoption
Date
  • 136 Переглядів
Непереносимість лактози найчастіше виникає у дорослому віці. Люди можуть тривалий час ігнорувати симптоми та навіть не підозрювати, що неприємна реакція організму виникає на молочні продукти. Про те, що треба знати про непереносимість лактози та хто найбільше схильний до хвороби, розповіла алерголог Ольга Тарнавська.

1041_2.jpg (19.67 Kb)


"Лактаза - фермент, що продукується у тонкому кишківнику. Ознаки та симптоми непереносимості лактози зазвичай починаються через 30 хвилин - 2 години після їжі або пиття продуктів, що містять лактозу. Загальні симптоми включають діарею, нудоту, черевні спазми та гази", - пояснює лікар.

Причина появи цих симптомів полягає у тому, що лактаза перетворює молочний цукор на глюкозу та галактозу, які всмоктуються у кровотік через кишкову оболонку.

"Якщо у вас дефіцит лактази, лактоза в їжі переміщається в товсту кишку замість обробки та абсорбції. У товстій кишці нормальні бактерії взаємодіють із неперетравленою лактозою, викликаючи ознаки та симптоми непереносимості лактози", - каже Тарнавська.

Які чинники впливають на виникнення непереносимості лактози

Чинники, які можуть зробити людину більш схильною до непереносимості лактози:

- зазвичай ця проблема виникає у дорослому віці й рідко зустрічається у дітей
- найпоширенішим це захворювання є серед людей африканського, азіатського, латиноамериканського та американського етносу, а також в індіанців
- немовлята, народжені передчасно, можуть мати знижені рівні лактази, тому що тонка кишка не розвиває клітини, які продукують лактазу, до пізнього третього триместру
- наявність захворювань, що вражають тонку кишку. Проблеми з тонким кишечником, які можуть спричинити непереносимість лактози, включають бактеріальний ріст, целіакію та хворобу Крона

Як лікують непереносимість лактози

"Лікування залежить від причини та симптомів захворювання, а також тяжкості перебігу", - говорить алерголог.

Лікар може призначити:

- виключення молоковмісних продуктів з раціону
- організація спеціальної дієти
- поступове комбінування молочних продуктів із іншими
- вживання їжі дрібними порціями
- заміна молочних продуктів соєвим молоком або соєвим сиром
- вживання продуктів із вмістом лактози
- вживання йогуртів із живими бактеріями
- додавання до раціону продуктів, що містять кальцій (мигдаль, броколі, листова капуста, хлібні злаки) та вітамін D (олія, яєчні жовтки, печінка)
- вживання харчових добавок - фермент лактази.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: непереносимість лактози, лактазна недостатність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі


Трохи картопляного пюре, сосиски, олія та форми для кексів — і у вас вийде дуже оригінальна страва — картопляні кекси. Такий перекус можна приготувати

Картопляні кекси для дітей і дорослих

Харчування | 14:00, 22.02.2024

Трохи картопляного пюре, сосиски, олія та форми для кексів — і у вас вийде дуже оригінальна страва — картопляні кекси. Такий перекус можна приготувати в перервах між сніданком і обідом.

Це зручний перекус, який можна взяти з собою на роботу, або ж поласувати вдома з рідними.

Готуємо котлети в тісті

Харчування | 13:00, 22.02.2024

Це зручний перекус, який можна взяти з собою на роботу, або ж поласувати вдома з рідними.

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Використовуйте спеціальне формувальне кільце під час викладання шарів салату, так подача салату буде цікавішою і буде видно кожний його шар.

Готуємо салат Шуба за королівським рецептом

Харчування | 14:00, 21.02.2024

Використовуйте спеціальне формувальне кільце під час викладання шарів салату, так подача салату буде цікавішою і буде видно кожний його шар.

Такі сирки можна готувати з начинкою, використовуючи джем або згущене молоко. Для посипання використовуйте цукати та горіхи.

Як в дитинстві: шоколадні сирки вдома

Харчування | 13:00, 21.02.2024

Такі сирки можна готувати з начинкою, використовуючи джем або згущене молоко. Для посипання використовуйте цукати та горіхи.

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування мо

Коров'яче молоко зменшує ймовірність розвитку алергії у дітей

Дитина | 06:20, 21.02.2024

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування може знизити ризик розвитку харчової алергії у дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: