Фрази, які не можна говорити дітям, якщо не хочете, щоб вони стали жебраками

Adoption
Date
  • 763 Переглядів
Психологи вважають, що діти - це губка, яка з самого початку "вбирає" все, що відбувається навколо. Будь-які слова і фрази, сказані батьками, дитина може запам'ятати і сприйняти, як кредо. Що не можна говорити хлопчикам і дівчаткам, щоб не закрити для їх психіки можливість фінансового розвитку?

5320_4.jpg (31.92 Kb)

Існують всього три фрази, яких взагалі краще не вимовляти навіть в потоці емоцій. Фахівці з когнітивного розвитку переконані, що саме ці слова найчастіше стають причиною нереалізованості дітей.

"У нас немає грошей"

Перша фраза, від якої краще відмовитися, тому що вона має багато смислів. З одного боку, ви можете мати на увазі відсутність потрібної суми, а не зяючу "дірку" в бюджеті. З іншого - натякати дитині, що не можете оплатити її забаганки, так як є більш пріоритетні витрати. У будь-якому випадку, дитячий мозок сприймає фразу: "У нас немає грошей" взагалі не так, як ваш.

Він чує тільки: "Ні", не розуміючи загальної суті відмови. Свідомість малюка не може вибудувати шлях, який проходить працююча людина для отримання грошей. Саме тому, якщо дитина постійно чує, що у батьків немає грошей, вона починає думати, що без них отримати бажане неможливо. А раз така ситуація у дорослих людей, на яких дитина розраховує, значить, про неї саму і говорити не варто. З такого виростають невпевнені в собі хлопчики і дівчатка, які не вміють домагатися бажаного, і все життя переконують себе, що життя в нужді - це нормально для них.

Якщо ви хочете відмовити дитині в покупці чого-небудь, пояснюйте, чому це зараз неможливо - не давайте синові або дочці шанс додумати самостійно.

"Неможливо заробити чесним шляхом"

Аналогією цього вислову може бути і фраза: "Так, ми отримуємо мало, зате чесно". Як правило, подібні думки озвучуються через нереалізованість самих батьків і звички заздрити оточуючим. Наприклад, однокласнику вашої дитини купили дуже дорогу іграшку, а ви таку придбати не зможете. І відчуваючи провину за неможливість забезпечити бажання сина або дочки, ви починаєте шукати виправдання. Одне з них - спроба зробити висновки про методи заробітку іншого дорослого і пошук заспокоєння в тому, що вони явно нечесні, тому що чесною працею можна заробити максимум на палицю - бити безкоштовну кропиву.

Якщо ваша дитина постійно чує цю фразу, вона починає думати, що заробити можна тільки так - хитрістю, обманом, а то і крадіжкою. Це серйозно заважає в дорослому житті, в кар'єрі, в самореалізації. Є ризик, що син або дочка навіть не будуть намагатися йти по шляху чесності, а відразу почнуть шукати нелегальні і небезпечні способи заробітку.

"У нас немає багатих в сім'ї - ми завжди так жили"

Така фраза - це відмінний спосіб підрізати дитині крила з самого дитинства. Ви ніби програмуєте її на злидні, пояснюючи, що бідність - це традиція поколінь у вашій родині. Якщо всі жили погано, вважали копійки, значить, потрібно продовжувати в тому ж дусі. Насправді, ваші син або дочка цілком можуть домогтися бажаного і розбагатіти - їх потрібно підтримати, а не переконувати. Не існує ніякого змови мільйонерів, просто якщо у вас не вийшло жити багато - це не означає, що на вашу дитину чекає така ж доля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: батьки, діти, дитина, виховання, психологія дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: