Уроки фізкультури винні у раптовій смерті дітей - кардіолог

Adoption
Date
  • 1560 Переглядів
Кардіолог Марія Павленко пояснила, що може бути причиною раптових смертей дітей на уроках фізкультури та як батьки можуть цьому запобігти.

7279_1.jpg (42.67 Kb)


За словами Марії Павленко, під час фізичної активності серце людини змушене працювати більше. Зокрема, скорочуватися частіше та перекачувати більше крові. Однак варто розуміти, що фізичне навантаження може бути лише тригером, але не причиною раптової серцевої смерті (РСС).

Які симптоми є червоними прапорцями?
Дослідження показують, що в 30-50% випадків РСС у дітей були певні підозрілі симптоми з боку серця. Тому важливо знати ці ознаки та розповідати про них дітям.

Зокрема, йдеться про такі симптоми:

- біль або дискомфорт у грудях, пов’язані з фізичним навантаженням;
- втрата свідомості (синкопе) з невстановленої причини або стан близький до непритомності, особливо під час або одразу після фізичної активності;
- повторні епізоди втрати свідомості з невстановлених причин;
- судоми з невстановленої причини, особливо під час фізичних навантажень або одразу після;
запаморочення;
- прискорене та/або неритмічне серцебиття;
- надмірна втома або незрозуміла задишка при фізичному навантаженні;
- нещодавня вірусна інфекція, що супроводжувалася болем у грудях або зміною толерантності до фізичних навантажень;
- серцеві шуми в анамнезі, причина яких точно не встановлена;
історія високого АТ;
- наявність у сім’ї раптових смертей з невідомих причин у людей віком до 50 років.

Як запобігти випадкам раптової серцевої смерті
Одне з перших запитань, яке непокоїть батьків, чи можна запобігти раптовій серцевій смерті та/або зупинці кровообігу в дітей. Так, це можливо, стверджує кардіолог.

За її словами, для цього слід дотримуватися таких рекомендацій:

- своєчасно помічати симптоми/стани, що насторожують, у дітей;
- систематично і своєчасно проводити профілактичні огляди у педіатрів/сімейних лікарів;
- знати сімейну історію захворювань;
- вміти надавати невідкладну допомогу (серцево-легеневу реанімацію, користуватися дефібрилятором).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: уроки фізкультури, раптова смерть, серцева недостатність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюют

Що потрібно зробити батькам одразу після того, як вони забрали дитину з дитячого садка?

Дитина | 14:50, 15.05.2024

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюють. Отже, забираючи дитину, як почуваються мама і тато? Вони втомлені, можливо, знервовані і їм буває

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно.

Як розпізнати в дитини біполярний розлад?

Дитина | 09:30, 14.05.2024

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно. Більше того, це можна виявити ще з дитинства. І батькам варто бути обізнаними у цьому питанні.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: