Вчені: Увага малюків до «матерінської» мови може бути використана для діагностики аутизму

Adoption
Date
  • 329 Переглядів
Згідно з новими дослідженнями, рівень уваги малюків до «матерінської» мови може бути використаний як біомаркер розладу аутистичного спектру (РАС). Щоб виміряти його, вчені розробили новий тест відстеження очей, який може точно ідентифікувати малюків з підтипом РАС.

6552_kogda-rebyonok-nachinaet-govorit_1_i.jpg (77.74 Kb)


У дослідженні, опублікованому 8 лютого 2023 року в JAMA Network Open, вчені Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили новий тест відстеження очей, щоб кількісно визначити рівень уваги малюків до мами. Використовуючи ці вимірювання, вчені змогли достовірно ідентифікувати підгрупу дітей ясельного віку з РАС, чий низький рівень уваги до мами також був пов’язаний зі слабкішими соціальними та мовними здібностями.

Дослідження показали, що материнська мова стимулює увагу дітей і навчання, допомагаючи їм розвивати мовні навички та емоційну реакцію. Якщо малюки з РАС не приділяють стільки уваги цьому стилю мовлення, це може вплинути на їхні соціальні навички пізніше в житті. Таким чином, тест відстеження очей може бути корисним для раннього скринінгу РАС, діагностики та прогнозу, а також допоможе клініцистам визначити, які методи лікування будуть найбільш корисними для дитини.

«Ми знаємо, що чим раніше ми можемо запровадити лікування, тим ефективнішим воно буде, але більшість дітей не отримують офіційного діагнозу приблизно до 3-4 років», — сказала авторка дослідження Карен Пірс, докторка філософії, професорка нейронаук у Каліфорнійському університеті. — «Існує реальна потреба в простих і ефективних діагностичних засобах, які можна було б використовувати для маленьких дітей, і відстеження очей — чудове місце для початку».

У дослідженні взяли участь 653 малюка віком від 1 до 2 років з діагнозом РАС або без нього. Під час експерименту кожній дитині було показано два відео на екрані: одне з жінкою, що розмовляє і одна нелюдська сцена (або жваве шосе, або фільм із абстрактними формами та цифрами з електронною музикою). Відео були доступні протягом однієї хвилини і малюки використовували очі, щоб контролювати, яке відео відтворюється в певний час.

Малюки без РАС виявляли незмінно високий інтерес до мами, витрачаючи приблизно 80 відсотків експерименту на перегляд цього відео. Але результати не були такими однорідними у дітей раннього віку з діагнозом РАС; їхні рівні фіксації охоплювали повний діапазон від 0 до 100 відсотків експериментального часу.

Підгрупу дітей ясельного віку, які зосереджені на матері менше 30 відсотків часу, можна було точно ідентифікувати як такі, що мають РАС лише за допомогою цього вимірювання. Ці діти також показали нижчі результати на наступних тестах на мовні та соціальні навички.

Малюки, які мали РАС, але все ж проводили більшу частину часу за мамою, демонстрували кращі соціальні та мовні здібності, підкреслюючи різноманітність у популяції РАС.

Автори відзначають, чи є менша увага до мами причиною зниженої комунікабельності цих дітей чи просто її симптомом, але в будь-якому випадку це дуже точний біомаркер для підтипу РАС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: увага, увага дитини, малюк, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, відстеження, навички, відсотки, соціальні навики, рівень, ідентифікувати, показали, РАС, аутизм, розлад аутистичного спектру


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюют

Що потрібно зробити батькам одразу після того, як вони забрали дитину з дитячого садка?

Дитина | 14:50, 15.05.2024

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюють. Отже, забираючи дитину, як почуваються мама і тато? Вони втомлені, можливо, знервовані і їм буває

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно.

Як розпізнати в дитини біполярний розлад?

Дитина | 09:30, 14.05.2024

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно. Більше того, це можна виявити ще з дитинства. І батькам варто бути обізнаними у цьому питанні.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: