Вчені: Материнське молоко пов’язане з кращими результатами шкільного віку для дітей, народжених недоношеними

Adoption
Date
  • 720 Переглядів
У дослідженні, яке спостерігало за недоношеними немовлятами протягом семи років, дослідники виявили, що діти, які отримували більшу кількість материнського молока як під час, так і після перебування у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, мали кращі академічні досягнення, вищий IQ і зменшили симптоми синдрому дефіциту уваги/гіперактивності СДУГ.

8952_1880-shutterstock_590217050.jpg (21.4 Kb)

Діти, які народилися недоношеними, мають підвищений ризик зниження успішності в математиці, читанні та інших навичках, а також мають більший ризик розвитку синдрому дефіциту уваги/гіперактивності (СДУГ). Але нове дослідження показує, що втручання в перші тижні та місяці життя недоношеної дитини може призвести до кращих результатів розвитку нервової системи в наступні роки.

«Наше дослідження виявило, що годування материнським молоком недоношених немовлят може мати довгострокові переваги для розвитку нервової системи», — сказала авторка Менді Браун Белфорт, доктор медичних наук, MPH, з відділу педіатричної медицини новонароджених. «Багато сімей віддані ідеї забезпечення материнським молоком, але вони можуть зіткнутися з серйозними труднощами. Наші результати підкреслюють важливість надання підтримки для початку та підтримки лактації, оскільки материнське молоко в такому ранньому віці може принести користь через роки».

Белфорт разом з колегами вивчили наслідки нервового розвитку для 586 немовлят, народжених на терміні менше 33 тижнів вагітності в одному з п'яти австралійських перинатальних центрів. Діти були оцінені у віці 7 років (з поправкою на недоношеність). Команда вивчила дані про дозу материнського молока (обсяг материнського молока, який немовлята отримували щодня) і тривалість материнського молока (як довго матері продовжували годувати грудьми) та передбачила кілька результатів нервового розвитку. Ці результати включали академічні досягнення, вербальний і продуктивний IQ, симптоми СДУГ, виконавчі функції та поведінку.

Загалом команда виявила, що більше споживання материнського молока було пов’язане з вищим IQ продуктивності та вищими оцінками з читання та математики. Батьки також повідомили про менше симптомів СДУГ у дітей, які споживали більше материнського молока в дитинстві. Тривалість споживання материнським молоком (до 18-місячного скоригованого віку) також була пов’язана з вищими результатами читання, орфографії та математики. Дослідники контролювали наявність факторів, що вводять в оману, включаючи клінічні та соціальні фактори. Ці корисні асоціації були сильнішими для немовлят, народжених у найнижчому гестаційному віці, особливо тих, хто народився до 30 тижнів вагітності.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, материнського, молока, розвитку, дослідження, Белфорт, результати, академічні, молоко, недоношеними, материнське молоко, пов’язане з кращими результатами, шкільного віку, для дітей, народжених недонош


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому вип

Головні помилки, яких батьки припускаються у фінансовому вихованні дітей

Виховання | 07:40, 14.07.2024

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому випадку у дитини може зникнути вміння мріяти, бажати та дозволяти собі мати більше.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Критика з боку батьків ранить підлітків

Школярі | 01:20, 14.07.2024

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей,

Названо якість характеру, яка сприяє успіхам у навчанні

Навчання | 14:50, 13.07.2024

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей, процвітають у навчанні.

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впо

Як сміх впливає інтелект дитини?

Розвиток дитини | 12:10, 13.07.2024

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впоратися з депресією, тривогою та стресом, є потужним знеболюючим, природним джерелом серотоніну, дофа

Фахівці в ході недавнього дослідження дійшли висновку, що у 2023 році серед дитячої аудиторії скоротилася частка перегляду мультфільмів. А популярніст

Діти віддають перевагу розважальному контенту, а не мультфільмам - дослідження

Дитина | 11:20, 13.07.2024

Фахівці в ході недавнього дослідження дійшли висновку, що у 2023 році серед дитячої аудиторії скоротилася частка перегляду мультфільмів. А популярність цікавого контенту, навпаки, зросла.

Частина мозку новонародженого вже заздалегідь готова до того, що доведеться навчитися читати. У цьому переконалися дослідники.

Здатність до читання виявилася вродженою

Розвиток дитини | 10:30, 13.07.2024

Частина мозку новонародженого вже заздалегідь готова до того, що доведеться навчитися читати. У цьому переконалися дослідники.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: