Проблеми зорового сприйняття у дітей

Adoption
Date
  • 621 Переглядів
Візуальне сприйняття визначається як здатність ока сприймати інформацію та інтерпретувати її. Це не просто бачення, а перетворення візуальних образів в інформацію, яку мозок може запам’ятати, організувати, розпізнати та використати. Це дозволяє дітям зрозуміти, що означає зображення, наприклад, розпізнавання форми та букв. Кожна четверта дитина в світі має проблеми із зором, включаючи проблеми зі сприйняттям, які можуть вплинути на успішність.

0144_istock-115605102-scaled_large.jpg (37.5 Kb)


Проблеми з зоровим сприйняттям можуть вплинути на багато сфер академічної успішності дітей. Під час читання діти можуть відчувати труднощі з розпізнаванням схожих букв або слів, які вони бачили раніше. На орфографію можуть вплинути проблеми із зоровим сприйняттям, оскільки діти часто змінюють букви та цифри. Інтерпретація математичних символів, діаграм, карт, графіків також може бути складною. Нарешті, проблеми з зоровим сприйняттям також можуть впливати на почерк і розрізнення лівої/правої дрібної і великої моторики.

Компоненти зорового сприйняття включають зорову дискримінацію, зорову пам’ять, просторові відносини та зорову моторну інтеграцію. Візуальна дискримінація – це здатність бачити відмінності або подібності в об’єктах, формах і ознаках, тоді як зорова пам’ять дозволяє дитині запам’ятати форму, розмір і розташування об’єкта. Просторові відносини щодо візуального сприйняття відносяться до здатності дитини бачити щось і розуміти зв’язок з навколишнім простором, наприклад, розуміти напрямки та читати карти. Візуальна моторна інтеграція – це здатність очей і рук працювати разом у скоординованій формі.

Ознаки та симптоми проблем
Діти можуть проявляти багато різних ознак і симптомів проблеми з зоровим сприйняттям, наприклад скарги на напруження очей, втрату місця під час читання, повільне читання та проблеми з розпізнаванням фігур і їх копіюванням. Деякі діти також можуть мати погану координацію очей і рук для виконання завдань дрібної моторики, таких як зав’язування шнурків, або грубої моторики, наприклад, спорту. У них можуть виникнути труднощі з просторовими відносинами, наприклад, зі складанням пазлів.

Проблеми з зоровим сприйняттям зазвичай оцінює окуліст. У той час як поведінкові оптометристи можуть оцінювати проблеми з зоровим сприйняттям, спеціалісти з навчання, психологи або ерготерапевти також можуть проводити ці стандартизовані тести.

Лікування
Оптометристи можуть допомогти з проблемами зорового сприйняття через терапію зору, спрямовану на виправлення обробки та інтерпретації візуальної інформації. За допомогою вправ для очей і занять діти можуть працювати над покращенням своїх зорових навичок сприйняття. Деякі приклади діяльності, які можуть покращити навички візуального сприйняття, включають лабіринти, крапки, головоломки, приховані картинки та копіювання фігур і об’єктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, можуть, сприйняттям, проблеми, сприйняття, зоровим, наприклад, вплинути, зорову, сорове сприйняття, зір, проблеми з зором


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Якщо ви часто кричите на свою дитину

Мама | 10:30, 23.07.2024

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практич

Як підготувати дитину 3-4 років до народження молодшого братика чи сестрички?

Сімейні справи | 08:30, 23.07.2024

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практично на 100%, так чи інакше проявлятимуться. І це абсолютно нормально.

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'явл

Чому треба вчити дитину програвати?

Дитина | 07:40, 23.07.2024

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'являється привід для гордості і наше батьківське марнославство приходить у стан кота, що об'ївся сметан

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Більшість дитячих травм проходить безслідно

Дитина | 01:20, 23.07.2024

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Взаємозв'язок мами і немовляти просто унікальний - дослідження

Мама | 00:30, 23.07.2024

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Коли він запитує: «чому?», важливо завжди відповідати, а не відмахуватися. На даний момент ви є головним джерелом інформації для своєї дитини.

Важливі моменти у вихованні сина

Виховання | 14:50, 22.07.2024

Коли він запитує: «чому?», важливо завжди відповідати, а не відмахуватися. На даний момент ви є головним джерелом інформації для своєї дитини.

Не варто логічно переконувати дитину, говорячи їй, що нічого боятися. Малюк уже боїться і логіка батьків йому не допоможе. Краще сказати:

Як батькам реагувати на дитячі страхи?

Дитина | 12:10, 22.07.2024

Не варто логічно переконувати дитину, говорячи їй, що нічого боятися. Малюк уже боїться і логіка батьків йому не допоможе. Краще сказати: "Я з тобою".

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: