Чому діти не дозволяють батькам спокійно посидіти в туалеті?

Adoption
Date
  • 594 Переглядів
Коли майбутнім батькам розповідають, що їх чекає, їм зазвичай говорять про безсонні ночі, зіпсовані речі та майбутні витрати. Рідко хто згадує, що, наприклад, після того, як у вас з'явиться дитина, ви втратите можливість перебувати в туалеті на самоті протягом декількох років.

9025_stock-photo-mother-opening-tap-faucet-while.jpg (33.65 Kb)

Звичайно, вибір у вас буде, але невеликий - або вам доведеться какати і пісяти під пильним поглядом вашого тоддлера, або вислуховувати жахливі істерики, які проходитимуть перед вашими закритими дверима.

Тоддлери досліджують світ навколо себе — і особливості людського тіла теж входять у їхню дослідницьку операцію. Все, що відбувається з тілами, їх цікавить, дивує і зачаровує, а тому, коли вони витріщаються на те, як ви сидите на унітазі, вони почуваються глядачами неймовірного наукового шоу.

Далі-більше – після того, як діти трохи підростають, вони починають розуміти, що їхнє тіло здатне робити те саме, що й ваше доросле тіло (в даному випадку – пісати та какати).

Ще одна причина такої поведінки — це прагнення відчути зв'язок з вами (так, навіть у такі моменти). Приблизно у віці двох років дитина починає встановлювати зв'язок шляхом пошуку подібностей чи наслідування своїм найважливішим „великим людям“ — батькам, — пояснюють дитячі психологи. — Дитині цей зв'язок необхідний для виживання та здорового розвитку, тому коли малюк спостерігає за вами, він його підтримує і може навіть спробувати за вами повторювати.

Все це, звичайно, звучить дуже мило, але що робити, якщо жоден ваш похід у туалет не обходиться без глядачів? Ось що рекомендують фахівці.

Змиріться
Так, досить очевидно. Вся надія залишається на те, що цей етап, як і всі інші етапи в житті маленької дитини, скоро пройде, і вам залишиться про неї тільки згадувати тихий жах.

Відверніть дитину від того, що відбувається
Щоб позбавитись нав'язливих питань та безпосередніх дитячих коментарів, переключіть увагу дитини від того, що відбувається з вами в туалетній кімнаті, на щось інше. Поговоріть про щось, запропонуйте взяти в туалет із собою іграшки або книги - так дитина відвернеться від дійства і менше відволікатиме вас.

Поясніть, що відбувається
Іноді надмірна секретність навколо туалетної теми може спровокувати посилений інтерес у дитини. Поговоріть безпосередньо (не обов'язково в той же момент), розкажіть, що саме відбувається за дверима туалету. Як тільки таємниця пропаде, пропаде і ажіотаж і, можливо, ви знову зможете зачиняти за собою двері.

Використовуйте інтерес дитини на користь
Якщо вашому тоддлеру так подобається тусуватися в туалеті, то чому б не звернути увагу на власний горщик. Так, можливо, дитина ще не дуже готова перейти від підгузків до горщика, але познайомити його з цим об'єктом ніколи не рано. Запропонуйте малюкові посидіти з вами за компанію - хто знає, можливо, так він непомітно для себе освоїть нову навичку.

Не соромте
Незважаючи на те, що для більшості дорослих туалетна тема строго табуйована, не варто проектувати свою позицію на дитину і пов'язувати походи в туалет із соромом і виною - так ви не досягнете нічого хорошого. Пам'ятайте, що дитина щоразу голосно запитує «Мам, ти какати?» не тому, що в нього з'явилися якісь «гидкі» інтереси, а просто тому, що цікаво.

Встановіть межі
У кожній сім'ї можуть бути свої «туалетні правила» — сформулюйте їх і послідовно дотримуйтесь. Робіть це в нейтральному ключі, без осуду та лайки — поговоріть з дитиною про особисті межі та інтимні частини тіла, розкажіть про правила користування туалетом і про те, як вони відрізняються вдома та в громадських місцях.

Незалежно від того, яку тактику ви оберете, пам'ятаєте про дві речі. По-перше, дитина, яка відчайдушно рветься з вами в туалет — це нормально, і дуже багато батьків через це проходять. По-друге, це абсолютно точно не назавжди, і ваші фізіологічні процеси незабаром перестануть викликати у дитини таке бурхливе захоплення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, відбувається, дитини, туалет, можливо, батькам, туалеті, какати, пропаде, писати


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Наявність спільних батьків не робить дітей схожими особистостями!

Чому у дітей одних батьків може бути різний характер?

Дитина | 00:30, 20.07.2024

Наявність спільних батьків не робить дітей схожими особистостями!

Вже три роки поведінка дитини багато в чому визначає її характер у майбутньому.

Характер дитини формується протягом перших трьох років життя

Дитина | 12:10, 19.07.2024

Вже три роки поведінка дитини багато в чому визначає її характер у майбутньому.

Після кризи трьох років дитина вже в змозі робити вибір - який светр одягти на прогулянку, чи піти на неї в принципі, взяти в ліжко ляльку або вкласти

Чому важливо давати дитині право на власну думку?

Розвиток дитини | 11:20, 19.07.2024

Після кризи трьох років дитина вже в змозі робити вибір - який светр одягти на прогулянку, чи піти на неї в принципі, взяти в ліжко ляльку або вкласти спати з собою улюблену машинку...

Кожен підйом у дитячий садок чи школу перетворюється на тортури? Давайте дізнаємося, як легко розбудити дитину вранці і перетворити початок нового дня

Як легко розбудити дитину вранці?

Дитина | 09:30, 19.07.2024

Кожен підйом у дитячий садок чи школу перетворюється на тортури? Давайте дізнаємося, як легко розбудити дитину вранці і перетворити початок нового дня на заряд позитивних емоцій.

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: