Збільшення аденоїдів у дітей: лікувати чи видаляти

Adoption
Date
  • 2987 Переглядів
Одним із найчастіших приводів звернення до дитячого отоларинголога є запалення аденоїдів у дітей від трьох до десяти років. У чому полягає причина його виникнення? Як не допустити серйозних наслідків запалення аденоїдів і чи є необхідність оперативного втручання, щоб полегшити носове дихання у дитини?

6976_zavantazhennya.jpg (5.22 Kb)Перш ніж починати лікувати аденоїди, необхідно чітке розуміння того, що вони собою представляють. Насправді це орган, що відповідає за функціонування імунної системи. Він є реальним «стражником», що стоїть напередодні входу в дихальні шляхи і перешкоджає попаданню в організм людини патогенних бактерій, мікробів, вихлопних газів та інших шкідливих речовин. Саме збільшення аденоїдів є лише реакцією організму на потрапляння даних сторонніх речовин.

Збільшення глоткової мигдалини не тільки не вважається захворюванням, а є показником нормальної роботи імунної системи людини. Слід також враховувати, що до 7-10 років активність аденоїдів у дитини є найбільшою, а це означає, що її збільшені розміри, здавалося б, не повинні бути приводом для серйозних переживань. Адже мигдалики виробляють лімфоцити, такі необхідні організму для боротьби з мікробами.

Однак у багатьох випадках лікування при збільшенні аденоїдів необхідне, так як вони можуть перекривати носовий прохід носоглотки, що загрожує різними ускладненнями:

порушення слуху;
утруднення ковтання;
порушення дихання;
деформація прикусу та форми особи;
проблеми зі становленням мови.

Причини збільшення аденоїдів

Основною причиною цього явища є багаторазові захворювання верхніх дихальних шляхів. Глоткова мигдалина одна з перших, хто стикається з інфекцією, і після кожного такого контакту вона трохи збільшується в розмірах. Після настання одужання протягом кількох тижнів аденоїди повертаються до свого основного розміру. Якщо ж дитина знову занедужує, то мигдалина не встигає повернутися до свого вихідного розміру, а значить, вона ще більше збільшується. Так відбувається наростання лімфоїдної тканини.

Ще однією причиною збільшення аденоїдів є спадковість.

Також багато інфекційних захворювань можуть спровокувати збільшення глоткової мигдалини. Таку патологію дитина може придбати ще в утробі матері через важку вагітність, через прийняття антибіотиків, у зв'язку із захворюваннями вірусними інфекціями в першому триместрі, при гіпоксії плода або при пологових травмах.

Несприятлива екологія також може бути причиною збільшених аденоїдів.

Захворювання надниркових залоз.

Наявність карієсу.

Найчастіше від збільшення аденоїдів страждають діти від трьох до десяти років. У дітей молодшого віку носові проходи досить вузькі, тому навіть незначні набряки можуть ускладнювати дихання через ніс або повністю перекривати його. Після семи років мигдалики починають атрофуватися, а розмір горлянки навпаки – збільшуватися. У зв'язку з цим у старшого віку таке явище як збільшення аденоїдів зустрічається значно рідше.

Своєчасне звернення до лікаря є запорукою успішного лікування зі збільшенням аденоїдів. Існує два варіанти їх зменшення – медикаментозна терапія та хірургічне втручання, що зазвичай рекомендується при останній стадії даного захворювання. Найчастіше допомога хірурга потрібна тоді, коли це явище стає проблематичним або небезпечним для життя дитини. Але, наприклад, при хронічній формі аденоїдиту хірургічне втручання не рекомендується – краще застосовувати медикаментозне лікування.

Запалення аденоїдів дуже легко переплутати зі звичайною застудою, тому не варто ставити діагноз дитині самостійно. У будь-якому з випадків захворювання дітей необхідна консультація кваліфікованого фахівця, який повинен систематично оглядати маленького пацієнта, призначаючи на різних етапах відповідності.

Зазвичай отоларингологи до останнього виборюють збереження аденоїдів, оскільки вони справді виконують дуже важливу функцію для організму. Однак якщо глоткові мигдалини, що розрослися, заважають нормальній життєдіяльності дитини, то після консультації фахівців, зазвичай приймається рішення про їх видалення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, аденоїдів, збільшення, дитини, дихання, захворювання, організму, мигдалини, причиною, втручання


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Розповідає Євген Комаровський.

Чи необхідний йод для дітей?

Здоров'я | 00:35, 04.10.2023

Розповідає Євген Комаровський.

Доктор Комаровський розповів, чи можна розпочинати ремонтні роботи у приміщенні, в якому перебуває дитина. Про це знаменитий педіатр написав на своїй

Комаровський зробив категоричну заяву про ремонт і дітей

Доктор Комаровский | 08:20, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна розпочинати ремонтні роботи у приміщенні, в якому перебуває дитина. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових

Комаровський розповів, чи можна промивати носа дитині фізрозчином

Доктор Комаровский | 07:30, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових оболонок маленьким дітям. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Євген Комаровський дав поради батькам, як можна швидше навчити дітей розмовляти. Відомий педіатр виклав їх у 7 простих, але дієвих рекомендаціях.

Комаровський розповів, як навчити дитину говорити

Доктор Комаровский | 06:20, 03.10.2023

Євген Комаровський дав поради батькам, як можна швидше навчити дітей розмовляти. Відомий педіатр виклав їх у 7 простих, але дієвих рекомендаціях.

Дівчатка часто більш близькі з матерями, ніж з татусями, а ось хлопчики, чим більш дорослими стають, тим сильніше

Як батькам заслужити довіру своєї дитини?

Сімейні справи | 02:00, 03.10.2023

Дівчатка часто більш близькі з матерями, ніж з татусями, а ось хлопчики, чим більш дорослими стають, тим сильніше "тягнуться" до батька. Однак, не завжди вдається встановити довірливі стосунки з дитиною. На жаль. І сьогодні ми поговоримо про те. як з

Марина Меллія — професор психології, автор бестселерів про успішних і свідомих батьків. Жінка консультує відомих мультимільярдерів щодо питань батьків

8 порад батькам від відомого психолога, які допоможуть виховати здорову і щасливу дитину

Психологія | 00:35, 03.10.2023

Марина Меллія — професор психології, автор бестселерів про успішних і свідомих батьків. Жінка консультує відомих мультимільярдерів щодо питань батьківства й виховання дітей. У професорки єдина візія виховання молодшого покоління: вона заперечує сучас

Омега-3 жирні кислоти необхідні для нормального функціонування дитячого організму. Вони беруть участь у всіх етапах росту та розвитку дитини: від форм

Омега-3 та користь для дитячого організму

Дитина | 23:42, 02.10.2023

Омега-3 жирні кислоти необхідні для нормального функціонування дитячого організму. Вони беруть участь у всіх етапах росту та розвитку дитини: від формування органів до роботи мозку і зміцнення імунітету. Ці жирні кислоти не виробляються в організмі с

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: