Хрипкий кашель у дитини без температури

Adoption
Date
  • 844 Переглядів
Будь-які відхилення у стані дитини сильно турбують дбайливих батьків. Звичайно, що тривогу викликає стан, коли дитина хрипко кашляє.

0082_kashel_rebenka_i.jpg (98.58 Kb)

Це найчастіше не пов'язане з патологіями і зникає при усуненні причин. У той же час не слід ставитись до нього зайво спокійно.

Утруднене дихання може вказувати на розвиток серйозного захворювання. У будь-якому випадку цей прояв має бути під контролем у лікаря.

Часті причини виникнення хрипів

По суті будь-які хрипи є сторонніми звуками, що виникають при диханні дитини. Вони викликаються появою перешкод під час проходження повітряної маси по верхніх дихальних шляхах. Найчастіше хрипи супроводжуються кашльовим рефлексом, коли організм намагається самостійно очистити проходи повітря. Однак нерідко вони протікають без кашлю або кашель з'являється значно пізніше.

Виділяються дві основні етіологічні категорії виникнення такої аномалії:

звуження просвіту в дихальних каналах при запаленні та бронхіальних спазмах;
перекриття каналів слизовою або гнійною масою, а також сторонніми тілами.

Причини хрипів можуть ховатися у будь-якому елементі системи дихання – бронхах, трахеї, легенях. При цьому вони можуть мати патологічний характер або фізіологічну природу, не пов'язану із захворюваннями.

До найбільш поширених причин, що провокують хрипи, можна віднести такі фактори:

Захворювання респіраторно-інфекційного типу, коли поразки зазнають верхні шляхи, бронхи, альвеоли.
Запальні процеси в носоглотці та на лімфатичних вузлах – фарингіт, тонзиліт, ларингіт.
Бронхіальні спазми та накопичення виділень, що викликаються як захворюваннями дихальних органів, так і проблемами в інших системах – серце, нирках.
Проникнення шлункового вмісту у носоглотку. Таке явище найбільш характерне для малюків віком до 2-3 місяців.
Чужорідні тіла – дрібні предмети (зокрема шматочки іграшок), тверді харчові елементи.
Алергія. Найбільш поширені алергени – квітковий пилок, пилові частки, ліки, шерсть свійських тварин, продукти (особливо цитрусові плоди).
Віковий фактор, пов'язаний із фізіологічними процесами розвитку дитини у віці 1-3 роки.
Надмірно сухе повітря.
Роздратування слизової оболонки внаслідок тривалого вдихання забрудненого повітря, пари шкідливих речовин.

Хрипи без кашлю

Сухий різновид. Такі хрипи виникають без забивання каналів слизом. Вони викликаються залишковими явищами після завершення запальних реакцій, м'язовим спазмуванням бронхіальних стінок та бронхіол, набряклістю тканин.

За характером звуку сухі хрипи можуть бути свистячими або дзижчими. У першому випадку їх провокує звуження каналу, що особливо для астматиків і алергіків.

Звуки, що дзижчать, виявляються після запалень в результаті наявності перемичок ниткоподібного вигляду.

Вологий тип. Він характеризується накопиченням у дихальних каналах рідкого слизу. Повітряний потік, проходячи через цю рідину, залишає в ній бульбашки, а їх масове лопання і утворює хрип. Вологий тип аномалії проявляється найчастіше при вдиху. Інтенсивність хрипу залежить від кількості та розмірів бульбашок.

За цим показником виділяється 3 типи явища:

Дрібнопузирчастий хрип схожий на реакцію після вживання сильно газованої води. Його можуть провокувати такі захворювання, як легеневий інфаркт, бронхіоліт, бронхопневмонія.

Середньопухирчастий хрип виражається звуком, схожим на той, що виникає при дутті в соломинку, занурену у воду. Він може свідчити про наявність бронхоектазу, бронхіту з гіпертрофованою секрецією, перші ознаки легеневого набряку та пневмонії.

Крупнопухирчастий хрип отримав і іншу назву - хрип, що клекоче. Іноді його можна розрізнити навіть на відстані. Розвивається аномалія в дітей із ослабленим кашльовим рефлексом і свідчить про занедбану форму набрякових явищ (зокрема. набряку легких).

При будь-яких видах кашлю та хрипів зверніться за консультацією до лікаря!

Бдьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, дихальних, можуть, повітря, дитини, викликаються, хрипів, виникнення, сторонніми, найбільш, хрипи в дітей, кашель з хрипати, кашель і хрипи


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Часте використання соломинок може призвести до здуття живота, карієсу, а також споживанню отруйних для людського організму сполук.

Пластикові соломинки можуть нашкодити здоров'ю дітей

Дитяче харчування | 12:00, 06.06.2023

Часте використання соломинок може призвести до здуття живота, карієсу, а також споживанню отруйних для людського організму сполук.

Низький тиск у дитини є серйозною проблемою, яка може викликати велику стурбованість у батьків. Низький тиск, відомий також як гіпотензія, може бути н

Що робити,коли в дитини дуже низький тиск?

Дитина | 08:30, 06.06.2023

Низький тиск у дитини є серйозною проблемою, яка може викликати велику стурбованість у батьків. Низький тиск, відомий також як гіпотензія, може бути наслідком різних факторів і може впливати на загальний стан здоров'я дитини. У такій ситуації важливо

Сон є невід'ємною частиною розвитку кожної дитини, і вибір місця для сну має велике значення для комфорту і безпеки малюка. Одним з популярних варіант

З якого віку дитина може спати в колясці?

Дитина | 01:30, 05.06.2023

Сон є невід'ємною частиною розвитку кожної дитини, і вибір місця для сну має велике значення для комфорту і безпеки малюка. Одним з популярних варіантів для сну немовлят є коляска. Проте, багато батьків хвилюються стосовно того, з якого віку дитина м

Груша - це смачний і поживний фрукт, який може бути відмінним додатком до дитячого харчування. Вона багата на вітаміни, мінерали і волокна, що мають б

Користь груші для дитини та з якого віку можна починати її вживати

Дитина | 00:30, 05.06.2023

Груша - це смачний і поживний фрукт, який може бути відмінним додатком до дитячого харчування. Вона багата на вітаміни, мінерали і волокна, що мають багато корисних властивостей для здоров'я дитини. Проте, перед введенням груші в раціон дитини, важли

Коли новонароджене немовля відмовляється приймати молочну суміш, це може викликати занепокоєння у батьків. Молочна суміш є важливим джерелом харчуванн

Чому немовля може відмовлятися від молочної суміші: причини та рекомендації

Дитяче харчування | 19:00, 04.06.2023

Коли новонароджене немовля відмовляється приймати молочну суміш, це може викликати занепокоєння у батьків. Молочна суміш є важливим джерелом харчування для дітей, особливо тих, які не отримують материнського молока. Проте існує кілька потенційних при

Створення безпечного середовища для наших малюків є пріоритетом для батьків. Однак, багато людей не усвідомлюють, що деякі кімнатні рослини можуть бут

Які хатні рослини заборонені в кімнаті малюка?

Дитина | 14:00, 04.06.2023

Створення безпечного середовища для наших малюків є пріоритетом для батьків. Однак, багато людей не усвідомлюють, що деякі кімнатні рослини можуть бути шкідливими для здоров'я маленьких дітей. У цій статті ми розглянемо кілька рослин, які краще уника

Все більше батьків дбають, щоб їхня дитина якнайкраще засвоїла іноземні мови. Але не всі знають, що навчання можна починати вже у віці семи місяців.

З якого віку дітям варто вчити іноземні мови?

Дитина | 08:00, 04.06.2023

Все більше батьків дбають, щоб їхня дитина якнайкраще засвоїла іноземні мови. Але не всі знають, що навчання можна починати вже у віці семи місяців.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: