Хрипкий кашель у дитини без температури

Adoption
Date
  • 483 Переглядів
Будь-які відхилення у стані дитини сильно турбують дбайливих батьків. Звичайно, що тривогу викликає стан, коли дитина хрипко кашляє.

0082_kashel_rebenka_i.jpg (98.58 Kb)


Це найчастіше не пов'язане з патологіями і зникає при усуненні причин. У той же час не слід ставитись до нього зайво спокійно.

Утруднене дихання може вказувати на розвиток серйозного захворювання. У будь-якому випадку цей прояв має бути під контролем у лікаря.

Часті причини виникнення хрипів

По суті будь-які хрипи є сторонніми звуками, що виникають при диханні дитини. Вони викликаються появою перешкод під час проходження повітряної маси по верхніх дихальних шляхах. Найчастіше хрипи супроводжуються кашльовим рефлексом, коли організм намагається самостійно очистити проходи повітря. Однак нерідко вони протікають без кашлю або кашель з'являється значно пізніше.

Виділяються дві основні етіологічні категорії виникнення такої аномалії:

звуження просвіту в дихальних каналах при запаленні та бронхіальних спазмах;
перекриття каналів слизовою або гнійною масою, а також сторонніми тілами.

Причини хрипів можуть ховатися у будь-якому елементі системи дихання – бронхах, трахеї, легенях. При цьому вони можуть мати патологічний характер або фізіологічну природу, не пов'язану із захворюваннями.

До найбільш поширених причин, що провокують хрипи, можна віднести такі фактори:

Захворювання респіраторно-інфекційного типу, коли поразки зазнають верхні шляхи, бронхи, альвеоли.
Запальні процеси в носоглотці та на лімфатичних вузлах – фарингіт, тонзиліт, ларингіт.
Бронхіальні спазми та накопичення виділень, що викликаються як захворюваннями дихальних органів, так і проблемами в інших системах – серце, нирках.
Проникнення шлункового вмісту у носоглотку. Таке явище найбільш характерне для малюків віком до 2-3 місяців.
Чужорідні тіла – дрібні предмети (зокрема шматочки іграшок), тверді харчові елементи.
Алергія. Найбільш поширені алергени – квітковий пилок, пилові частки, ліки, шерсть свійських тварин, продукти (особливо цитрусові плоди).
Віковий фактор, пов'язаний із фізіологічними процесами розвитку дитини у віці 1-3 роки.
Надмірно сухе повітря.
Роздратування слизової оболонки внаслідок тривалого вдихання забрудненого повітря, пари шкідливих речовин.

Хрипи без кашлю

Сухий різновид. Такі хрипи виникають без забивання каналів слизом. Вони викликаються залишковими явищами після завершення запальних реакцій, м'язовим спазмуванням бронхіальних стінок та бронхіол, набряклістю тканин.

За характером звуку сухі хрипи можуть бути свистячими або дзижчими. У першому випадку їх провокує звуження каналу, що особливо для астматиків і алергіків.

Звуки, що дзижчать, виявляються після запалень в результаті наявності перемичок ниткоподібного вигляду.

Вологий тип. Він характеризується накопиченням у дихальних каналах рідкого слизу. Повітряний потік, проходячи через цю рідину, залишає в ній бульбашки, а їх масове лопання і утворює хрип. Вологий тип аномалії проявляється найчастіше при вдиху. Інтенсивність хрипу залежить від кількості та розмірів бульбашок.

За цим показником виділяється 3 типи явища:

Дрібнопузирчастий хрип схожий на реакцію після вживання сильно газованої води. Його можуть провокувати такі захворювання, як легеневий інфаркт, бронхіоліт, бронхопневмонія.

Середньопухирчастий хрип виражається звуком, схожим на той, що виникає при дутті в соломинку, занурену у воду. Він може свідчити про наявність бронхоектазу, бронхіту з гіпертрофованою секрецією, перші ознаки легеневого набряку та пневмонії.

Крупнопухирчастий хрип отримав і іншу назву - хрип, що клекоче. Іноді його можна розрізнити навіть на відстані. Розвивається аномалія в дітей із ослабленим кашльовим рефлексом і свідчить про занедбану форму набрякових явищ (зокрема. набряку легких).

При будь-яких видах кашлю та хрипів зверніться за консультацією до лікаря!

Бдьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, дихальних, можуть, повітря, дитини, викликаються, хрипів, виникнення, сторонніми, найбільш, хрипи в дітей, кашель з хрипати, кашель і хрипи


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Знайомство немовлят з вареними яйцями – процес повільний і поступовий. Хоча ваша дитина може почати експериментувати з іншими твердими стравами до сво

Як ввести в раціон дитини варені яйця

Харчування | 08:30, 21.05.2022

Знайомство немовлят з вареними яйцями – процес повільний і поступовий. Хоча ваша дитина може почати експериментувати з іншими твердими стравами до свого 6-місячного періоду, яйця вважаються потенційним алергеном і вам слід почекати трохи довше, щоб в

Чим менша дитина, тим важче зрозуміти батькам, що саме її турбує, адже фраза:

Головні ознаки, що у дитини апендицит

Хвороби | 08:00, 21.05.2022

Чим менша дитина, тим важче зрозуміти батькам, що саме її турбує, адже фраза: "болить животик" не багато про що говорить. Тож як мамі з татом орієнтуватись на самопочуття малюка, щоб зрозуміти, коли необхідна допомога лікаря?

Дітки, особливо найменші, не рідко мають синюшний колір шкіри, це не смертельно. Але коли з кольором шкіри у малюка все склалось добре, покриви світлі

Якщо дитина синіє, коли плаче: Що робити?

Дитина | 07:00, 21.05.2022

Дітки, особливо найменші, не рідко мають синюшний колір шкіри, це не смертельно. Але коли з кольором шкіри у малюка все склалось добре, покриви світлі, рожеві, а коли малюк починає сильно плакати, шкіра навколо носогубного трикутника синіє, - варто п

За дітьми потрібно слідкувати крок в крок, особливо за найменшими. Але навіть це не дає гарантії, що чадо в одну секунду, поки дорослий відвернувся, н

Якщо дитина обпекла руку

Дитина | 05:00, 21.05.2022

За дітьми потрібно слідкувати крок в крок, особливо за найменшими. Але навіть це не дає гарантії, що чадо в одну секунду, поки дорослий відвернувся, не завдасть собі травми у вигляді опіку. Якщо таке сталося, як допомогти малечі?

Які дитячі речі вам дійсно потрібно купити до появи малюка?

Речі, які потрібно купити, перш ніж повертатись з пологового будинку

Мама | 00:30, 21.05.2022

Які дитячі речі вам дійсно потрібно купити до появи малюка?

Ібупрофен — це безрецептурний препарат, який приймають для полегшення болю та зниження температури. Це безпечний препарат при правильному застосуванні

Як безпечно давати ібупрофен дитині?

Дитина | 19:00, 20.05.2022

Ібупрофен — це безрецептурний препарат, який приймають для полегшення болю та зниження температури. Це безпечний препарат при правильному застосуванні. Але занадто велика доза може сильно зашкодити дитині. Надмірне вживання може призвести до проблем

Пам'ятайте, годувати дитину потрібно на першу вимогу, ніяких 3-годинних перерв не варто робити.

Якщо дитина кусає груди або засинає під час грудного вигодовування

Немовля | 12:00, 20.05.2022

Пам'ятайте, годувати дитину потрібно на першу вимогу, ніяких 3-годинних перерв не варто робити.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: