Дзеркальний почерк у дитини

Adoption
Date
  • 1926 Переглядів
Дзеркальний почерк є феноменом, при якому літери та цифри пишуться справа наліво, а не так як завжди. Тому всі знаки виглядають так, ніби вони написані у дзеркальному відображенні. Якщо ваша дитина намагається писати саме так, варто дізнатися інформацію, чому це відбувається?

8238_kmo_1030_027_1_t218_172722.jpg (45.78 Kb)


Чи є дзеркальне написання патологією і чи варто бити на сполох із цього приводу і намагатися виправляти таке написання? Дзеркальне написання символів має ще другу назву – почерк «Леонардо». Цікаво, але саме такий спосіб письма застосовував у своїх працях да Вінчі.

До цього дня вчені намагаються знайти причину, чому він писав саме таким способом і в основному дослідники висувають три версії з цього приводу:

1.Таким чином, геній «шифрував» свої записи.
2.Імовірно, Леонардо да Вінчі був лівшою, і тому йому було значно зручніше писати праворуч.
3.Можливо, так Вінчі прагнув оригінальності і, завдяки, перекрученому для простого обивателя написанню, він це демонстрував таким чином.

Причини вияву дзеркального написання у дітей. Насправді таке письмо проявляється у багатьох дітей дошкільного віку, особливо якщо їх починають навчати письма у досить ніжному віці. Як правило, таке написання – явище тимчасове і вже до початку навчання у школі воно нормалізується. А вся справа в тому, що найчастіше до семирічного віку у дітей ведучим є права півкуля і тому простір вони сканують праворуч наліво. Але вже до семирічного віку активність на себе бере ліву півкулю і сприйняття простору відбувається, як і належить, зліва направо. Саме тому не варто заздалегідь турбуватися і бити на сполох з приводу прагнення дитини до перевертання букв. Краще поступово, м'яко та спокійно спрямовувати свого дошкільника до правильного написання.

Але є випадки, коли дзеркальне письмо набуває досить стійкого характеру і є ймовірність, що він виявлятиметься протягом усього життя.

Причини дзеркального почерку:

Діти-шульги, яким у принципі логічніше і зручніше писати справа наліво, а також всі знаки та символи їм зручніше писати знизу вгору. Перевчені шульги так само схильні до дзеркального написання.

Діти, які мають таке відхилення, як оптична дисграфія. Іншими словами, в голові у дитини формується образ, що не асоціюється з цим словом, тому і відтворити його вкрай складно.

Діти, у яких не сформовано уявлення про форми або величини, а також порушено орієнтування у просторі. Такі відхилення можуть почати виявлятися у процесі навчання письма. Якщо дитина в молодшому віці плутала правий бік і ліву, неправильно використовувала у своїй промові приводи щодо орієнтування в просторі, то в молодшому шкільному віці йому важко буде засвоїти тонкі грані схожості букв.Дзеркальний почерк може виявлятись у дітей з неврологічними відхиленнями, такими як затримка мови, порушення в області опорно-рухового апарату, наявність у дитини епілептичного синдрому. У таких випадках, перш ніж вивчати дитину письму, а тим більше займатися її перенавчанням, слід звернутися до фахівців, які зможуть виявити справжню причину порушень та зробити відповідні призначення.

Якщо ви помітили, що дитина в основному застосовує дзеркальне написання, але при цьому вона не має медичних відхилень, не панікуйте і не лайте малюка. Дошкільнята тільки роблять перші кроки в освоєнні написання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, написання, писати, дитини, почерк, Дзеркальний, письма, приводу, зручніше, наліво, дзеркальний почерк


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека

Шокуюча статистика: 9% підлітків вдаються до препаратів для схуднення

Дитина | 09:30, 24.05.2024

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека в тому, що почавши приймати його, доведеться це робити все життя! Окрім того, він має серйозні небе

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати

Енергетичні напої збільшують ризик психічних розладів у дітей

Дитина | 08:30, 24.05.2024

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати "хімії" (хот-доги, газована вода), то дітям дозволяти це варто вкрай рідко. Особливо коли мова про енергетики.

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібно

Вживання цукру в дитинстві може негативно вплинути на розвиток мозку

Дитяче харчування | 00:30, 24.05.2024

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібностей.

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспані

Діти вміють мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють

Дитина | 14:50, 23.05.2024

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспанії та США.

Сучасні діти не уявляють себе без гаджетів. Це і добре, і погано одночасно. Та як бути з розвитком дитини? Чи впливають гаджеи на мозок дітей?

Як гаджети впливають на розвиток дитячого мозку?

Розвиток дитини | 12:10, 23.05.2024

Сучасні діти не уявляють себе без гаджетів. Це і добре, і погано одночасно. Та як бути з розвитком дитини? Чи впливають гаджеи на мозок дітей?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: