Навчіть цього дитину: детальна інструкція що робити, якщо дитина загубиться

Adoption
Date
  • 5613 Переглядів
За статистикою, щодня в Україні пропадає 17 дітей. У якихось ситуаціях діти самі йдуть із дому, в інших – вони губляться у натовпі чи лісі. Коли таке відбувається, то й діти та батьки не знають, що робити. Розкажіть малечі, що робити, якщо вони загубилися.

8538_zagubylasya-0x325.jpg (33.65 Kb)


Волонтери, які беруть участь у пошуку зниклих малюків, розробили інструкцію, яка допоможе дітям та батькам. Коли діти та батьки знають, що робити, якщо вони втратили одне одного, такі ситуації стають менш страшними.

Що дитина має знати?

Діти обов'язково повинні знати своє ім'я та прізвище, ім'я мами та тата, телефони батьків та номер поліції - 102. Можна, звичайно, скористатися адресником – це браслет з гравіюванням важливих даних, іноді на бирці одягу можна написати дані, але все ж таки краще, щоб у дитини ця інформація "відскакувала від зубів".

Загубився у місті

Програйте з дитиною різні ситуації: він загубився у місті, лісі, автобусі, магазині тощо. У всіх ситуаціях є два загальні алгоритми дій для дітей: а) не шукати батьків самостійно, а стояти на місці; б) звернутися за допомогою до дорослих.

До кого можна звертатися за допомогою:

- до поліцейського – дитина повинна знати, як виглядає уніформа поліцейських і не плутати її з іншими;
- До людини з маленькою дитиною, бажано до жінки;
- До працівника магазину, який буде у форменому одязі або до охоронця.

Важливо навчити дитину голосно кликати маму. Часто буває, що мама зовсім поруч, але малюк не кличе її, бо шуміти в людних місцях не можна.
Пояснюємо, що якщо дитина не бачить маму або тата, потрібно зупинитися і подивитися на всі боки: вони можуть бути поруч; а потім треба їх голосно покликати. Вчіть дитину голосно кричати та звати маму.

Загубився у транспорті

Є дві ситуації у такому разі: ви вийшли на зупинці, а дитина не встигла; ви увійшли до транспортного засобу, а дитина залишилася на зупинці.
Ситуація 1 – малюк залишився у транспорті. Перше, він має вийти на наступній зупинці та чекати, що ви приїдете до нього.
Ситуація 2 – він залишився на зупинці ви поїхали. Тоді дитина стоїть на місці і чекає, коли ви до неї повернетесь.

Навчіть дитину правильно просити допомоги інших дорослих. Якщо дитина звернеться до поліцейського у формі, то йому можна довіряти. Тому він сміливо може розповісти усі дані.

Якщо він звернувся до іншого дорослого, ви повинні придумати ваш спільний пароль. Перше, що дитина повинна запитати вас - пароль, так він дізнається, що це точно ви. Пароль допоможе вам у ситуації, якщо вас захочуть обдурити телефонні шахраї, які просять перерахувати гроші.

Навчіть дитину ніколи нікуди не йти з іншими дорослими. Вони можуть щиро хотіти йому допомогти, але ж ви розумієте, що не всі дорослі хочуть добра дітям? Малюк повинен описати місце, де знаходиться і стояти на місці.

Загубився у лісі

Правильно збираємось у ліс:

Перше – яскравий одяг. Коричневі, зелені, земляні, колір хакі, нюдові відтінки не повинні бути присутніми на одязі малюка, якщо ви берете його з собою в ліс. Покладіть у кишеню щось світле – носок, носову хустку. Дитина зможе повісити цей орієнтир на гілку.
Друге – навчіть дитину берегти заряд у телефоні. Якщо у нього є мобільний телефон, знайти його буде легше. Але він не повинен на ньому грати та дивитися відео, тому що той може швидко розрядитись. Можете дати дитині павербанк із собою.
Третє – свисток. Покладіть дитині із собою свисток. Якщо довго кричати, то сяде голос. І навіть коли він буде чути, що ви його кличете, то може не відгукнутися. Інша справа - свисток, звук якого в лісі дуже добре чутно і в нього не складно свистіти.
Четверте – вода. Маленька пляшечка води має бути у дитини і важливо її не випивати одразу в лісі. 14 із 15 загиблих дітей у лісі – тонуть. Скажіть йому, що він має із собою воду і йому не потрібно наближатися до водоймища, щоб попити.
П'яте – легке перекушування. Печиво, шоколадний батончик покладіть дитині із собою. Його можна з'їсти після прогулянки в лісі, але такий перекус буде також здатний підтримати сили малюка, якщо він загубиться.

Алгоритм дій:

Також, як і в місті дитина повинна стояти на місці, там, де зрозуміла, що втратила дорослих.

Дитина повинна кричати, свистіти в свисток або стукати палицею по дереву, слухаючи чи не кличуть його у відповідь.

Не наближатися до водойми за жодних умов. Жарко, хочеться пити, здається, що за річкою поселення – дитина не повинна підходити до води та крапка.

Не можна чіпати звірів, навіть найменших і невинних. Вони можуть передавати сказ, і дитину можуть сильно вкусити, захищаючи своє потомство.

Гриби та ягоди їсти не можна. Це може бути небезпечно! Дитину знайдуть швидше, ніж настане сильний голод.

Розкажіть, що нерідкі випадки, коли губляться дорослі у лісі. Адже часто діти не відгукуються на ім'я під час пошуків, бо бояться покарання.

Будь-який дорослий допоможе. Правило звертатися до людини «у формі» не працює у лісі. Будь-який дорослий допоможе знайти батьків – це важливо пояснити.

Якнайчастіше повторюйте з дитиною в ігровій формі всі дії. Вони можуть урятувати йому життя. Адже жодна дитина не застрахована від того, що не загубиться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, дитину, зупинці, можуть, ситуації, повинна, свисток, загубився, голосно, дитині, шукати, загубилась, вода, транспорт, допомога, дорослі


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Багато дітей і дорослих мають нервові звички, які можуть завдати фізичної шкоди. Навмисне прикушування щоки або язика належить до цієї категорії.Ця зв

Дитина прикушує щоки або язик: причини

Дитина | 09:00, 05.07.2022

Багато дітей і дорослих мають нервові звички, які можуть завдати фізичної шкоди. Навмисне прикушування щоки або язика належить до цієї категорії.Ця звичка може бути фізичною причиною, це може виникнути через нервозність або дитина може випадково вкус

Чи можна підготувати дитину до школи самостійно?

Як правильно готувати дитину до школи?

Дитина | 05:00, 05.07.2022

Чи можна підготувати дитину до школи самостійно?

Багато хто помилково вважає, що в ідеальних сім'ях люди не сваряться. Приховані емоції мають накопичувальний ефект, враховуючи, що резерв нервової сис

Як навчити дитину не приховувати емоції?

Психологія | 12:00, 04.07.2022

Багато хто помилково вважає, що в ідеальних сім'ях люди не сваряться. Приховані емоції мають накопичувальний ефект, враховуючи, що резерв нервової системи обмежений, у результаті накопичення негативу настає нервове напруження і навіть депресії. Так я

Виховання дівчинки батьком є не менш важливим, ніж уплив мами на долю дочки. Усі життєві установки у дитини формуються з народження, адже батьки розмо

5 порад, як стати кращим татом для дівчинки?

Тато | 10:00, 04.07.2022

Виховання дівчинки батьком є не менш важливим, ніж уплив мами на долю дочки. Усі життєві установки у дитини формуються з народження, адже батьки розмовляють з нею, починають розвивати мало не з дитинства. Підходи до виховання у мами і тата часто-густ

Травма голови у немовлят може бути результатом багатьох дій. Синдром струшеної дитини є однією з форм серйозної черепно-мозкової травми. У ранньому ві

Ознаки травми голови у дитини

Дитина | 08:30, 04.07.2022

Травма голови у немовлят може бути результатом багатьох дій. Синдром струшеної дитини є однією з форм серйозної черепно-мозкової травми. У ранньому віці голова немовляти дуже ніжна через джерельця, або м’які плями. М'яка пляма - це частина черепа дит

Страх - це природний стан організму в очікуванні небезпеки. Доросла людина має всі сили і можливості подолати свої фобії. А ось дитині треба допомогти

Як страхи дитини впливають на її майбутнє?

Психологія | 07:00, 04.07.2022

Страх - це природний стан організму в очікуванні небезпеки. Доросла людина має всі сили і можливості подолати свої фобії. А ось дитині треба допомогти це зробити. Іноді вона не розуміє, що відбувається. Завдання батьків - правильно ставитися до дитяч

Кардинальні фізіологічні, психологічні та емоційні зміни призводять до того, що змінюється й поведінка дитини. Батьки повинні пам'ятати про такий важл

Що батькам треба знати про перехідний вік у хлопчиків?

Психологія | 05:00, 04.07.2022

Кардинальні фізіологічні, психологічні та емоційні зміни призводять до того, що змінюється й поведінка дитини. Батьки повинні пам'ятати про такий важливий період і заздалегідь до нього морально підготуватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: