Як виховувати дитину, щоб вона вас не тільки чула, а й розуміла?

Adoption
Date
  • 72 Переглядів
Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як "достукатись" до сласної дитини?

0084_yayayalrvapmppaapi.jpg (29.22 Kb)

Ми пропонуємо до вашої уваги способи, які допоможуть батькам донести до дитини важливе без зайвих емоцій.

Правило 1. Покажіть приклад
Якщо дитина не бачить вас з книгою щодня, навряд чи вона стане завзятим читачем. Ви ніколи не досягнете чистоти в дитячій, якщо неохайні самі.

Говорити дитині ви можете все що завгодно, а виховуємо ми її все одно своїми вчинками.

Поведінка батьків — приклад для наслідування. Повага і любов в родині буквально «передаються у спадок». Коли дитина бачить такі відносини, вона відчуває себе захищеною. А значить, спокійною і впевненою.

Правило 2. Будьте послідовні
Чим молодша дитина, тим важче її примиритися з нововведеннями. Малюкові важко зрозуміти, чому вчора можна було грати до 12, а сьогодні треба відправлятися спати о 8 вечора. Чому сьогодні солодощі до обіду, а завтра їх не можна зовсім. Можливо, дорослим нудно жити в такому передбачуваному світі, але дитині просто необхідно безпечне місце для відпочинку і засвоєння отриманої інформації.

Правило 3. Надавайте свободу з розумними обмеженнями
Важко уявити гармонійне життя (а виховання — тим більше) без «повітря свободи». Постійні заборони й обмеження не дадуть дитині повноцінно розвиватися і пізнавати навколишній світ.

Обмеження в невеликій кількості обов'язкові, особливо якщо дитина починає переступати межі допустимого. Але вони повинні бути конкретними, а не розпливчастими.

Формулюйте обмеження чітко і зрозуміло.

Вашій строгості вимагає все, що пов'язане з загрозою життю і здоров'ю дитини. І звичайно, обмеження корисні там, де мова йде про шанобливе ставлення до людей.

Правило 4. Хваліть дітей
Привчіть себе помічати у своїх дітях всі гарні прояви. Не ставтеся до цього як до зрозумілого факту.

Постійна похвала, навіть за незначні успіхи, може докорінно змінити поведінку дітей в кращу сторону. З іншими заохоченнями (мультфільми, подарунки, солодощі) варто бути обережними.

Правило 5. Замініть настанови більш м'якими і зрозумілими фразами
Зазвичай коріння проблем з неслухняністю ростуть з того, що і як ми говоримо дітям. Наприклад, замість «Збери свої іграшки!» запропонуйте «Давай зберемо твої іграшки, добре?».

Фраза «Приготуйся до сну» досить розпливчаста, дитина може неправильно зрозуміти. Тому краще уточнювати: «Одягни піжаму», «Почисть зуби», «Сходи в туалет» і так далі.

Також намагайтеся виключити зі своєї промови частку «не»: замість «Не тікай від мене!» скажіть «Візьми мене за руку».

І звичайно, стежте за своїм тоном: «Сідай тут зараз же!» краще замінити «Сідай поруч зі мною». Ось побачите, дитина відреагує на неї зовсім по-іншому!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, дитина, поведінка, батьки, мама, тато


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Звичка, яка руйнує наш імунітет

Мама | 08:30, 26.02.2021

Вагома причина є менше солодкого. Детальніше - читайте у матеріалі.

Дослідження демонструє, що у грудному молоці перехворілих на коронавірус матерів є сильні антитіла до хвороби. Ймовірно, що таким чином немовлятам пер

У грудному молоці мам, які перехворіли на ковід-19, знайшли сильні антитіла

Профілактика і лікування | 08:00, 26.02.2021

Дослідження демонструє, що у грудному молоці перехворілих на коронавірус матерів є сильні антитіла до хвороби. Ймовірно, що таким чином немовлятам передається імунітет. Біологи з Каліфорнійського університету в США дослідили зразки молока 15 породіль

Ніколи не квапитиЯкщо дитина бавиться чи дивиться мультфільм, то не варто різко відривати та повідомляти, що вже час спати. Важливо намагатися поступо

4 хитрощі, як вкласти дитину спати

Дитина | 07:00, 26.02.2021

Ніколи не квапитиЯкщо дитина бавиться чи дивиться мультфільм, то не варто різко відривати та повідомляти, що вже час спати. Важливо намагатися поступово та повільно готувати дитину до сну. Наприклад, батьки можуть доєднатися до гри малечі та сказати,

Як пасивне куріння шкодить дитині?

Дитина | 06:20, 26.02.2021

Діти змушені бути пасивними курцями, якщо їхні батьки курять.

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у сло

Що заборонено робити татові і мамі у виховному процесі?

Сімейні справи | 05:00, 26.02.2021

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у словах: "от бовдур", "негідник" чи в узагальненнях "вічно ти все псуєш", порівняння з "нормальними діть

Прес-служба МОН пояснила, які категорії дітей тепер мають можливість в першу чергу записуватися в дитячий сад.

Змінено порядок зарахування дітей в дитячі садки: Хто тепер має право на першочерговий прийом?

Дитина | 12:00, 25.02.2021

Прес-служба МОН пояснила, які категорії дітей тепер мають можливість в першу чергу записуватися в дитячий сад.

Батькам потрібно дозволяти дітям робити помилки, досліджуючи навколишній світ, оскільки це зміцнює їх нейронні зв'язки, необхідні для навчання, а робо

Чому діти не повинні боятися помилятись?

Дитина | 07:00, 25.02.2021

Батькам потрібно дозволяти дітям робити помилки, досліджуючи навколишній світ, оскільки це зміцнює їх нейронні зв'язки, необхідні для навчання, а робота в умовах невизначеності допомагає формувати мозок.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: