Як розвивати свою дитину і зробити її щасливою?

Adoption
Date
  • 398 Переглядів
Зазвичай батьки прагнуть, аби їхня дитина була розвинутою, розумною, здоровою і щасливою. Але у кожного різне розуміння, як цього досягнути. Немає єдиного способу ідеального батьківства, але є багато шляхів бути хорошими мамою і татом своїм дітям.

8453_1.jpg (64.64 Kb)


8 БАЗОВИХ ПРИНЦИПІВ, ЯКІ ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ БАТЬКАМ:

Найпотужніший інструмент для виховання – наше власне життя

У батьківстві наші дії важать більше, ніж слова.

З народження діти хочуть бути пов’язані з нами. Вони наслідують нас, пояснює клінічний психолог, директор з досліджень та освіти Асоціації Глендон Ліза Фаєрстоун.

Ми мусимо вести їх своїм прикладом. Запитайте себе: "Як я говорю з дитиною? Чи говорю з чоловіком/дружиною перед ними? Як я показую свою симпатію? Щедрість? Важку роботу?".

Ми можемо створити сторінки правил і гори очікувань, але дитина більше навчиться, бачачи, як ми справляємося з власним життям.

Дайте дитині свободу з кордонами

Діти хочуть бути вільними, але для цього їм потрібно дати безпечну основу, продовжує Фаєрстоун.

Наприклад, конкретні правила поведінки – поділ обов’язків, піклування про інших тощо.

Коли ми ставимо дитину у центр світу чи негайно виконуємо всі її бажання, можемо створити для неї небезпеку і низьку толерантність до розчарування, що обмежуватиме пізніше в житті.

Нашою ширшою метою має бути заохотити незалежність у дитині, в той же час даючи їй безпеку та любов.

Не проектуйте себе і свої бажання на дітей

Батьки мають зрозуміти, що їхні діти – не вони, а окремі особистості. У них свій шлях, і батьки можуть не завжди знати, як допомогти їм у цій мандрівці, розповідає Ліза Фаєрстоун..

Але можна показувати свою зацікавленість їхніми захопленнями, тим, ким вони є.

Батьки можуть спостерігати за ними у різних ситуаціях, що надихає дітей або бісить.

Частина відповідальності батьків – озброїти дітей власним відчуттям відповідальності.

Навчити їх піклуватись про себе, свій дім, чи своє домашнє завдання, щоб вони почувались компетентними і їм було комфортно. Це допоможе їм відчути ціль і будувати власну самооцінку.

Не бийте дитину і не шльопайте її по попі

Дослідження показує, що шльопання дитини по попі збільшує ймовірність багатьох поганих наслідків для здоров'я і розвитку дитини.

Це психологічні проблеми, зловживання наркотиками, схильність до суїциду, фізичними проблемами розвитку і поведінки.

Наприклад, якщо дитину били по попі, відколи їй було 15 місяців, згодом малюк проявляв поганий характер і був менш схильний до позитивної поведінки у 5 класі і навіть у підлітковому віці, показує дослідження Університету Міссурі.

Фізичні покарання можуть впливати навіть на мозок дітей.

У тих, кого регулярно шльопали, було менше сірої речовини у певних ділянках префронтальної кори, які відповідають за депресію, наркоманію та інші психічні розлади.

Ідіть на роботу

Дочки працюючих матерів навчаються більше років, мають більше шансів працювати та отримували більші доходи, довело дослідження Гарвардського університету, яке охопило 50 тисяч дорослих у 25 країнах.

Сини працюючих мам частіше доглядають за дітьми, виконують домашню роботу і у подальшому шукають у дружини жінок, які працюють.

Віддайте дитину в садок

Якщо у вас є дошкільня, не тримайте його вдома.

Виявляється, діти, які відвідують дитсадки, мають кращу поведінку та менше емоційних проблем, ніж ті, ким опікується родина або няня.

На це вказує дослідження, що провели у Інституті епідеміології та громадського здоров'я П'єра Луї в Парижі серед майже 1,5 тисячі дітей.

Вкладайте дітей рано спати

Батьки, які вкладають своїх дітей спати разом з сонцем (або влітку до того, як воно сяде), отримують більш успішних дітей.

Відсутність визначеного режиму сну призводить до того, що діти від трьох років, сплять менше.

Дослідження показує, що малюки, які засинають до дев’ятої вечора, сплять на 78 хвилин більше, ніж ті, хто заснули пізніше.

Читайте дітям і з дітьми

Дослідження показало, що діти батьків, які читали їм кожен день, коли їм було 5, і продовжували цікавитися їх освітою в 10 років, з набагато меншою ймовірністю були бідними у 30.

Є й інше дослідження, для роздумів: вчені простежили за дітьми, які читали в своє задоволення. Це означає, що діти вибирали журнал, книгу з ілюстраціями або історіями.

Результати показали, що діти, які читали для задоволення у віці 5-10 років, в середньому краще справлялися у школі, й пізніше в житті, з тестами.

І не тільки з тестами на читання, але також з орфографії та математики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, поради батькам, розвиток дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Міжнародна команда вчених провела дослідження, під час якого з'ясувала, як дотики матері відображаються на стані її новонародженої дитини.

Бути поруч з дитиною важливо для її розвитку - медики

Розвиток дитини | 11:20, 29.02.2024

Міжнародна команда вчених провела дослідження, під час якого з'ясувала, як дотики матері відображаються на стані її новонародженої дитини.

Американським ученим вдалося довести, що вплив собак на психіку дітей істотно знижує ризики розвитку у них шизофренії в дорослому віці. А ось із котам

Раннє спілкування дитини з собакою нівелює у неї ризики захворіти на шизофренію

Дитина | 00:30, 29.02.2024

Американським ученим вдалося довести, що вплив собак на психіку дітей істотно знижує ризики розвитку у них шизофренії в дорослому віці. А ось із котами, стверджують експерти, справи йдуть трохи інакше.

Як часто ви бачили матір або батька, які криками намагалися щось донести дитині, чи були на їх місці? Підвищення голосу — це природне вираження гніву

Як розмова на підвищених тонах позначається на дитячій психіці?

Сімейні справи | 12:10, 28.02.2024

Як часто ви бачили матір або батька, які криками намагалися щось донести дитині, чи були на їх місці? Підвищення голосу — це природне вираження гніву або страху, яке проявляється в якості захисної реакції в тих випадках, коли існує якась загроза, зок

Психологи рекомендують декілька технік, що допоможуть навчити дитину розумним витратам і економії своїх кишенькових грошей.

Для чого дітям кишенькові гроші?

Дитина | 10:30, 28.02.2024

Психологи рекомендують декілька технік, що допоможуть навчити дитину розумним витратам і економії своїх кишенькових грошей.

Щоб домогтися кращої дисципліни в класі, вчителям варто більше хвалити дітей за зразкову поведінку і менше лаяти їх за пустощі. До такого висновку при

Що потрібно дітям, щоб краще концентруватися на навчанні?

Навчання | 08:30, 28.02.2024

Щоб домогтися кращої дисципліни в класі, вчителям варто більше хвалити дітей за зразкову поведінку і менше лаяти їх за пустощі. До такого висновку прийшли дослідники з США, які протягом трьох років спостерігали за 2536 учнями у віці від п'яти до 12 р

Вчора вранці мій син занадто пізно прокинувся, занадто довго вмивався у ванній, а потім попросив зробити йому бутерброди в школу...

Хочете, щоб ваші діти цінували вас — дайте їм більше самостійності

Сімейні справи | 07:40, 28.02.2024

Вчора вранці мій син занадто пізно прокинувся, занадто довго вмивався у ванній, а потім попросив зробити йому бутерброди в школу...

Поява дитини на світ в певний період року зовсім не випадковість. Спираючись на місяць народження вашої дитини, можна багато чого розповісти про те, я

Характер дитини за місяцем її народження

Дитина | 07:40, 27.02.2024

Поява дитини на світ в певний період року зовсім не випадковість. Спираючись на місяць народження вашої дитини, можна багато чого розповісти про те, якою в майбутньому буде її характер і ставлення до життя в цілому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: