Як знати чи виросте дитина генієм?

Adoption
Date
  • 107 Переглядів
Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду в житті й була, безперечно, з високим рівнем інтелекту. Проте ніколи не замислюються, що значить бути видатними і звідки беруться генії. Отже, прослідкуймо, чи ваша дитина стане генієм і що з цим пов’язується.

38_ewzkjwpbdxmawtpo4pkr_r5x340.png (269.13 Kb)

Численні спеціалісти ламають голову над тим, звідки беруться геніальні діти. Одні з них переконані, що все залежить від генів, інші - що від середовища, в якому виховується дитина. Очевидно, рацію мають обидві шкали, адже інтелект - це й успадкований потенціал, і плоди освіти та соціалізації.

Визначний геній Річард Фейнман, один із творців квантової електродинаміки, лауреат Нобелівської премії в галузі фізики за 1965 рік, мав рівень інтелекту “тільки” трохи вищий за середньостатичний, а не високий чи дуже високий. До розвитку досягнень вченого доклав значних зусиль батько, за фахом продавець, який попри брак освіти зумів зацікавити сина природою.

Чи ваша дитина стане генієм? Невідомо. Однак треба невпинно вишукувати в ній таланти і нахили та інвестувати в них не тільки гроші, як увагу й час, щоб вона могла виявити свій потенціал. Чудовим способом для цього є розмови на різні теми з різними запитаннями, заохочення дитини до ухвалення власних рішень, до зацікавлення навколишнім світом, чутливого ставлення до нього, розвитку творчого мислення, праці над самооцінкою, а також систематичні в цьому процесі для зміцнення пам’яті.

Мало хто народжується з високим рівнем інтелекту, але кожен отримує певний потенціал. Те, як його використати, значною мірою залежить від нього самого, але насамперед - від батьків.

Діти народжуються зі значно вищим потенціалом інтелекту, ніж це мають дорослі. У їхньому мозку існують мільярди нервових сполучень (у віці двох років дитина має їх близька ста більйонів, тобто у рази більше ніж у дорослих). Психологи стверджують, що стимуляція молодого мозку різними подразниками дозволяє врятувати якнайбільше кількість нервових сполучень, запобігаючи при цьому дисфункціям розвитку.

Що робить дитину генієм? Рівень інтелекту, робоча пам’ять, а може… синдром Аспергера (дослідження вказали, що особи з цим синдромом переважно дуже талановиті).

Щоб проаналізувати характерні ознаки (риси) вундеркіндів, науковці Йоганна Рутзац і Юрдан Урбах провели дослідження з вісьмома дітьми, які значно виділялися в різних галузях науки і мистецтва. Для визначення кількісної оцінки рівня інтелекту використано тести IQ (ай-к’ю) Стенфорда Бінета (IQ-коефіцієнт інтелекту). Тести ай-к’ю розраховані на оцінку розумових здібностей, а не рівня знань (ерудиції).

Як передбачалося, геніальні діти мали результати IQ вищі, ніж середньостатичні - 128 у порівнянні із середнім - 100. Одна дитина отримала трохи вищий результат - 108. Які ж висновки можна з цього зробити? Виявилося, що вундеркінди мають високий інтелект, але не настільки, як сподівалося.

Проте одного IQ замало, щоб досягнути в житті визначних успіхів і прославитися як геній. Безперечно, багато в чому завдячуємо інтелектові, але до певної межі. Виявилося, що при його надвисокому рівні величезне значення має робоча пам’ять, головним завданням якої є запам’ятовування і зберігання інформації, а також опрацьовування більшої її кількості одночасно.

Кожен з восьми вундеркіндів мав виняткову робочу пам’ять, завдяки якій увійшов до одного відсотка тих, хто володіє нею в такому великому обсязі.

Зауважимо, що робочу пам’ять можна тренувати і вдосконалювати за допомогою тренінгів, досягаючи при цьому безперечних результатів.

Чи вундеркінд може бути щасливим? Виявляється, що надзвичайна здібність може стати для нього баластом і навіть причиною життєвих проблем. Йдеться не тільки про амбіції батьків і надмірну кількість додаткових занять.

Геніальні люди часто емоційно нестабільні, мають схильність до згубних звичок і депресії. Багато з них хворіє на неврози, тяжкі алергії, спостерігаються відхилення в системі кровообіга та роботі серця. Оскільки ген пізнього пробудження корелюється з високим коефіцієнтом інтелекту, тобто IQ, то генії просиджують до пізних нічних годин.

Сатоші Каназава, психолог з лондонської школи економіки, проводячи дослідження з відомими інтелектуалами, вказав на їхні глибокі проблеми в соціумі, а саме в питанні налагодження комунікації.

Оскільки небагато хто може зрівнятися з геніями, їм складно знайти собі пару. Особи з високим IQ щасливі тільки у своєму товаристві. У зв’язку з цим вони прагнуть до самотності, уникаючи банальних пустопорожніх розмов на рівні пересічних, часом навіть ерудованих співрозмовників, які їх неймовірно втомлюють.

Справедливо зазначають психологи, що дітям, наділеним природним інтелектом, у відповідній царині, треба особливо дбати про своє місце в соціумі і творчий розвиток у ньому. Крім того, вони мають мати час на те, щоб відчувати себе звичайними дітьми, а не тільки геніями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток, геній


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Будь-який карапуз, ще не вміючи ходити, вже знає, яка кнопочка «включає» на екрані яскраві бігаючі картинки. Мультики буквально атакують маленького гл

10 ознак шкідливих мультфільмів для дітей

Дитина | 19:00, 14.10.2021

Будь-який карапуз, ще не вміючи ходити, вже знає, яка кнопочка «включає» на екрані яскраві бігаючі картинки. Мультики буквально атакують маленького глядача, накривають його хвилею пригод, веселощів і ... дивацтв. Як розібратися в цьому анімаційному «

Всі діти індивідуальні, і кожен з них розвивається за власним графіком. Тому не варто порівнювати досягнення своєї дитини з тим, що вміє сусідський ма

5 навичок раннього розвитку дитини, які важливіші за вміння ходити на горщик

Дитина | 09:00, 14.10.2021

Всі діти індивідуальні, і кожен з них розвивається за власним графіком. Тому не варто порівнювати досягнення своєї дитини з тим, що вміє сусідський малюк.

Ліворукість іноді передається у спадок, але вчені не можуть зрозуміти, чому в деяких випадках це відбувається, а в деяких - ні. Обгрунтувати генетикою

Дитина-лівша: ТОП-5 фактів про людей, краще володіють лівою рукою

Дитина | 02:30, 14.10.2021

Ліворукість іноді передається у спадок, але вчені не можуть зрозуміти, чому в деяких випадках це відбувається, а в деяких - ні. Обгрунтувати генетикою вдається лише чверть (25%) випадків ліворукості у дітей.

Вибрати подарунок на рік - справа не проста і залишати покупку на останній момент не варто. Якщо мама малюка - ваша хороша подруга і близька родичка,

Що подарувати дитині на рік: кращі ідеї

Дитина | 21:00, 13.10.2021

Вибрати подарунок на рік - справа не проста і залишати покупку на останній момент не варто. Якщо мама малюка - ваша хороша подруга і близька родичка, запропонуйте їй скласти список бажаних подарунків. Наприклад, створити тільки для запрошених пост в

Ми підготували для вас і ваших дітей чудову підбірку мультфільмів від компаній Pixar і Disney.Беріть на замітку!

10 дитячих мультфільмів, які потрібно показати дитині

Дитина | 09:00, 13.10.2021

Ми підготували для вас і ваших дітей чудову підбірку мультфільмів від компаній Pixar і Disney.Беріть на замітку!

Чи помічали ви, що маленькі діти обожнюють обніматися? Як часто ви відповідаєте на прохання дитини обійняти? Може, забігавшись за роботою, ви забуваєт

Чим частіше ви обіймаєте дітей, тим розумнішими вони виростуть: вчені

Дитина | 02:30, 13.10.2021

Чи помічали ви, що маленькі діти обожнюють обніматися? Як часто ви відповідаєте на прохання дитини обійняти? Може, забігавшись за роботою, ви забуваєте приділити час своєму малюкові? Вчені говорять, що діти повинні якомога більше проводити часу в обі

Перша супер-здатність новонароджених - впізнавання. У ранньому віці малюк здатний співвідносити нові відчуття і вже отриманий досвід.

Пам'ять малюка до року - що потрібно знати?

Дитина | 19:00, 10.10.2021

Перша супер-здатність новонароджених - впізнавання. У ранньому віці малюк здатний співвідносити нові відчуття і вже отриманий досвід.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: