Алергія на амброзію: Агресивність пилку визначається місцем його походження та навколишнім середовищем

Adoption
Date
  • 796 Переглядів
Різні географічні та кліматичні регіони, з яких походить пилок амброзії, а також ступінь забруднення навколишнього середовища можуть впливати на тяжкість алергічних реакцій, таких як сінна лихоманка та астма. Пилок рослин у різних районах виявляє різний рівень агресивності. До такого висновку прийшла міжуніверситетська дослідницька група під керівництвом MedUni Vienna за участю Віденського університету та Університету природних ресурсів і прикладних наук про життя.

2173_21_main-v1584382797.jpg (50.37 Kb)


Дослідницька група розробила модель алергії, в якій миші вдихали пилок рослин амброзії (Ambrosia artemisiifolia), зібрані в різних географічних місцях. Вони виявили, що навіть невеликої кількості пилку (загалом 180 пилкових зерен) достатньо для виникнення алергічної реакції, що набагато менше, ніж висока концентрація пилку в повітрі під час сезонного періоду цвітіння. Через зміну клімату європейський період цвітіння подовжується, і рослина здатна поширитися в більш північні райони. Крім того, регіональне походження пилку визначає тяжкість алергічної реакції, яку вона викликає. Провідний дослідник і координатор проекту «Атопіка» Мішель Епштейн з MedUni Vienna пояснила: «Наше дослідження показує, що пилок з різних середовищ може відрізнятися за своєю агресивністю» .

Вольфрам Векверт, професор кафедри функціональної та еволюційної екології Віденського університету та один з авторів, сказав: «Тепер ми знаємо, що фактори навколишнього середовища змінюють агресивність пилку. Наступні кроки — це подальше визначення характеристик пилку, особливо на на молекулярному рівні, щоб однозначно визначити суміш алергенних компонентів».

На думку дослідників, існує висока ймовірність того, що зміна клімату та інші фактори навколишнього середовища також вплинуть на ряд інших рослин, що виробляють пилок. Ця прикладна дослідницька модель тепер забезпечує стратегію для подальших досліджень впливу зміни клімату на алергію на пилок.

33 мільйони європейців страждають від алергії на амброзію

Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia) є високоалергенною рослиною, пилок якої викликає сінну лихоманку у чутливих людей і може призвести до астми. В даний час понад 33 мільйони європейців страждають від алергії на амброзію, і дослідники прогнозують збільшення до 77 мільйонів випадків до 2060 року в результаті зміни клімату. Річний економічний тягар ЄС від алергічної астми вже оцінюється в 151 мільярд євро. Амброзія – інвазивна рослина, яка особливо швидко поширюється в Європі. Сезон починається в серпні і триває всю осінь. Однак із глобальним потеплінням сезон стає довшим, і високі температури сприятимуть зростанню рослин амброзії в більш північних районах і на великих висотах. Одна рослина може виробляти близько мільярда зерен пилку за сезон,

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, клімат, ботаніка, кафедри, навколишнього, алергічна, рослини, середовища, різних, амброзія, реакція, пилок, алергія на амброзію


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо в абсолютно здорової дитини раптом починає текти з носа, а інших симптомів немає, дуже важливо встановити правильно причину цього стану.

У дитини тече з носа: які можуть бути причини?

Хвороби | 10:30, 29.04.2024

Якщо в абсолютно здорової дитини раптом починає текти з носа, а інших симптомів немає, дуже важливо встановити правильно причину цього стану.

З початком цвітіння дерев та кущів алергікам стало значно важче жити: чхання, сльозотеча, нежить і не тільки. Та лікарі мають певні рекомендації для т

Лікарі дали поради, як боротися з весняною алергією

Алергія | 10:30, 27.04.2024

З початком цвітіння дерев та кущів алергікам стало значно важче жити: чхання, сльозотеча, нежить і не тільки. Та лікарі мають певні рекомендації для таких пацієнтів.

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме

Ерез що у дітей до року виникає діатез?

Алергія | 01:20, 21.04.2024

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме реагує дитячий організм.

Ви дуже любите кішок, але маєте на них алергію? Або ж ваш малюк мріє про кошеня, але хтось в сім'ї - алергік? Вчені знайшли вирішення проблеми.

Стало відомо, як дітям і дорослим перемогти алергію на кішок

Алергія | 10:30, 20.04.2024

Ви дуже любите кішок, але маєте на них алергію? Або ж ваш малюк мріє про кошеня, але хтось в сім'ї - алергік? Вчені знайшли вирішення проблеми.

Навесні алергікам не легко і чим більше рослин починають розцвітати - тим гірше. Але виявилось, що і те, що ми їмо, погано впливає на перебіг алергії.

Що не можна їсти алергікам в період загострення?

Алергія | 12:10, 15.04.2024

Навесні алергікам не легко і чим більше рослин починають розцвітати - тим гірше. Але виявилось, що і те, що ми їмо, погано впливає на перебіг алергії.

З початком весни кількість людей з нежитем, першінням в горлі і чханням різко зросла. Цей стан сильно заважає нормально функціонувати усім алергікам.

Якщо у вас алергія на цвітіння: поради лікаря

Алергія | 11:20, 14.04.2024

З початком весни кількість людей з нежитем, першінням в горлі і чханням різко зросла. Цей стан сильно заважає нормально функціонувати усім алергікам. Як з цим бути?

Як тільки почали розцвітати перші кущі та дерева, в алергіків погіршилося самопочуття. Чхання, сльозотеча, риніт - все це типові прояви алергії. Як со

Через 15 хвилин стане краще: Як швидко позбутися алергії?

Алергія | 07:40, 10.04.2024

Як тільки почали розцвітати перші кущі та дерева, в алергіків погіршилося самопочуття. Чхання, сльозотеча, риніт - все це типові прояви алергії. Як собі допомогти у таких випадках?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: