Панічні атаки: симптоми і як їх подолати?

Adoption
Date
  • 320 Переглядів
Панічні атаки - це раптові, сильні спалахи страху, паніки або тривоги. Вони мають фізичні, а також емоційні симптоми. Панічний напад можуть викликати соціальні заходи, публічні виступи, конфліктні ситуації, які нагадують вам про минулий або поточний стрес у вашому житті. Які симптоми панічної атаки та як її зупинити, розповіла клінічний психолог Жаклін Джонсон.

88_10.jpeg (11.84 Kb)


Симптоми панічної атаки:

- швидке серцебиття
- пітливість
- тремтіння
- погане дихання або відчуття, ніби ви задихаєтесь
- біль або дискомфорт у грудях
- озноб або відчуття жару
- страх втратити контроль або "збожеволіти"
- страх померти.

Як зупинити панічні атаки

Зверніться за консультацією

Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) та інші типи консультування часто можуть допомогти людям, які мають панічні атаки та розлади. Ваш терапевт допоможе вам подолати те, що може спровокувати напад паніки.

Крім зміни поведінки, є деякі докази того, що КПТ може впливати на структури вашого мозку, які відповідають за симптоми паніки.

Глибоко дихайте

Зосередьтеся на глибокому вдиху через ніс, відчуваючи, як повітря повільно наповнює ваші груди та живіт. Потім повільно видихніть через рот і відчуйте, як повітря покидає ваше тіло. Зробіть вдих через ніс, рахуючи до чотирьох, затримайте дихання на секунду, а потім видихніть через ніс, повторюючи рахунок.

Усвідомте, що у вас панічна атака

Усвідомлюючи, що у вас напад паніки, а не серцевий напад, ви можете нагадати собі, що це тимчасове явище.

Не завжди можливо уникнути тригерів для панічної атаки, але якщо ви знаєте, що її викликає, це може допомогти вам зрозуміти, що це панічна атака, а не щось інше.

Використовуйте прийоми розслаблення м'язів

М’язова напруга є симптомом тривоги, і методи розслаблення м’язів можуть допомогти зменшити напругу та сприяти розслабленню під час панічного нападу.

Подібно до глибокого дихання, методи розслаблення м’язів можуть допомогти зупинити панічний напад, максимально контролюючи реакцію вашого тіла.

Уявіть своє щасливе місце

Методи керованого зображення можуть допомогти зменшити стрес і тривогу. Дослідження показують, що як проведення часу на природі, так і візуалізація природи можуть допомогти лікувати тривогу та впоратися з нею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: панічні атаки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Маленькі діти, які п'ють дві чашки 100% фруктового соку в день, харчуються краще і корисніше в підлітковому віці, бо їдять більше фруктів, вважають вч

Вчені розповіли про користь соків для дітей

Дитяче харчування | 09:30, 23.02.2024

Маленькі діти, які п'ють дві чашки 100% фруктового соку в день, харчуються краще і корисніше в підлітковому віці, бо їдять більше фруктів, вважають вчені.

Дуже неприємно відчувати це на шкірі.

Найкращий метод для видалення бородавок

Здоров'я | 20:00, 22.02.2024

Дуже неприємно відчувати це на шкірі.

Дослідники зі школи медичних наук Кентерберійського університету в Крайстчерчі, проаналізували дані 276000 дітей з різних регіонів Нової Зеландії, чий

Простий спосіб профілактики карієсу у дітей

Дитина | 01:20, 22.02.2024

Дослідники зі школи медичних наук Кентерберійського університету в Крайстчерчі, проаналізували дані 276000 дітей з різних регіонів Нової Зеландії, чий середній вік становив 4 роки. У деяких районах вода була фторована, а в інших звичайна. Вчені дійшл

Американські вчені дійшли висновку, що інсульт може передаватися від батьків до їхніх дітей. Тому, ризик пережити інсульт значно вищий у тих людей, чи

Вчені виявили, що інсульт може передаватися від батьків до дітей

Хвороби | 08:30, 21.02.2024

Американські вчені дійшли висновку, що інсульт може передаватися від батьків до їхніх дітей. Тому, ризик пережити інсульт значно вищий у тих людей, чиї батьки стикалися з подібним захворюванням.

Інколи ми самі не здогадуємося, що є жертвами.

Що варто робити з пасивним насильством

Здоров'я | 21:00, 20.02.2024

Інколи ми самі не здогадуємося, що є жертвами.

Автор фото Quan Nguyen / Unsplash

Гормоны счастья: что это и как их повысить?

Здоров'я | 18:18, 19.02.2024

Автор фото Quan Nguyen / Unsplash

Діти багато часу проводять на сонці, особливо влітку. Щорічно вони отримують більше сонячного світла, ніж дорослі, при цьому дитячі очі не можуть ефек

Лікарі радять дітям теж носити сонцезахисні окуляри

Дитина | 10:30, 19.02.2024

Діти багато часу проводять на сонці, особливо влітку. Щорічно вони отримують більше сонячного світла, ніж дорослі, при цьому дитячі очі не можуть ефективно фільтрувати шкідливі ультрафіолетові промені.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: