Спорт корисний для мозку, - вчені

Adoption
Date
  • 271 Переглядів
Оцінюючи ефективність пам’яті після занять спортом, нейробіологи з Університету Женеви (UNIGE) дізнались, що інтенсивні фізичні вправи протягом всього 15 хвилин на велосипеді покращують пам’ять, включаючи набуття нових рухових навичок.

1362_volga.jpg (24.83 Kb)


Дуже часто відразу після спортивних вправ, особливо таких, як біг або їзда на велосипеді, пов’язаних з витривалістю, людина відчуває фізичне та психологічне благополуччя. Це відчуття пов’язане з ендоканабіноїдами, невеликими молекулами, які виробляються організмом під час фізичного навантаження. «Вони циркулюють у крові та легко долають гематоенцефалічний бар’єр. Потім вони зв’язуються зі спеціалізованими клітинними рецепторами та викликають відчуття ейфорії. Крім того, ці самі молекули зв’язуються з рецепторами в гіпокампі, головній структурі мозку для обробки пам’яті», - каже Кінга Іглой, викладачка на кафедрі фундаментальних нейронаук медичного факультету UNIGE, яка керувала цією роботою. «Але який зв'язок між спортом і пам'яттю? Це те, що ми хотіли зрозуміти», - продовжує вона.

Інтенсивні зусилля більш ефективні

Щоб перевірити вплив спорту на рухове навчання, вчені попросили групу з 15 молодих і здорових чоловіків, які не були спортсменами, пройти тест пам’яті за трьох умов фізичних вправ: після 30 хвилин помірної їзди на велосипеді, після 15 хвилин інтенсивної їзди на велосипеді (визначається як 80% їх максимального пульсу) або після періоду відпочинку. «Вправа полягала в наступному: екран показував чотири точки, розташовані одна біля одної. Кожного разу, коли одна з крапок ненадовго змінювалася на зірку, учасник повинен був натиснути відповідну кнопку якомога швидше», — пояснює Бланка Марін Бош, дослідниця лабораторії медичного факультету UNIGE,. «Він дотримувався попередньо визначеної та повторюваної послідовності, щоб точно оцінити, як були вивчені рухи. Це дуже схоже на те, що ми робимо, коли, наприклад, вчимося друкувати на клавіатурі якомога швидше».

Окрім результатів тестів пам’яті, вчені спостерігали зміни в активації структур головного мозку за допомогою функціональної МРТ і проводили аналізи крові для визначення рівня ендоканабіноїдів. Різні аналізи збігаються: чим швидші люди, тим більше вони активують свій гіпокамп (область пам’яті мозку) і хвостате ядро ​​(структуру мозку, яка бере участь у моторних процесах). Крім того, їхній рівень ендоканабіноїдів слідує тій самій кривій: чим вищий рівень після інтенсивних фізичних зусиль, тим більше активується мозок і тим краще працює мозок. «Ці молекули беруть участь у синаптичній пластичності, тобто в тому, як нейрони з’єднуються один з одним, і, таким чином, можуть впливати на довгострокову потенціацію, механізм оптимальної консолідації пам’яті», — каже Бланка Марін Бош.

Поліпшення навчання в школі та профілактика хвороби Альцгеймера

У попередньому дослідженні дослідницька група вже показала позитивний вплив спорту на інший тип пам’яті, асоціативну пам’ять. Однак, на відміну від того, що показано тут, вони помітили, що спортивні заняття помірної інтенсивності дають кращі результати. Таким чином, це показує, що, оскільки не всі форми пам’яті використовують однакові механізми мозку, не всі інтенсивні види спорту мають однакові ефекти. Слід зазначити, що у всіх випадках фізичні вправи покращують пам'ять більше, ніж бездіяльність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: спорт, мозок


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи бувало у вас, що ви купували шампунь проти випадіння волосся, але він вам абсолютно нічим не допоміг? Ми знаємо, чому.

Дерматологиня розповіла, чому не варто витрачати гроші на шампуні від випадіння волосся

Косметологія | 09:30, 12.04.2024

Чи бувало у вас, що ви купували шампунь проти випадіння волосся, але він вам абсолютно нічим не допоміг? Ми знаємо, чому.

Якщо обличчя

Названо дешевий засіб, який зробить жіночий овал обличчя, як у дівчинки

Косметологія | 07:40, 12.04.2024

Якщо обличчя "посунулось", кожна жінка шукає метод, щоб зупинити цей процес. і ось він!

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Суміші, які особливо шкідливі для шкіри немовлят: що важливо знати про прання дитячого одягу?

Дитина | 18:50, 11.04.2024

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Мабуть, усі помічали, що японки виглядають значно молодше свого віку. І тривалий час вважалося, що справа в їхньому харчуванні, адже рис і риба мають

Стало відомо, завдяки чому японкам вдається «зберігати вічну молодість»

Косметологія | 12:10, 11.04.2024

Мабуть, усі помічали, що японки виглядають значно молодше свого віку. І тривалий час вважалося, що справа в їхньому харчуванні, адже рис і риба мають незліченну кількість вітамінів, які благотворно впливають на шкіру. Проте, виявилося, справа не лише

Їжа часто стає причиною появи печії. І буває, що цього неприємного стану важко позбутися. Допоможуть в такій ситуації банани.

Вагітним і не тільки: банани проти печії

Здоров'я | 12:10, 10.04.2024

Їжа часто стає причиною появи печії. І буває, що цього неприємного стану важко позбутися. Допоможуть в такій ситуації банани.

Якщо дитина відстає від розвитку своїх однолітків, батьків це не може не хвилювати, особливо коли йдеться про розвиток мовлення. Фахівці переконані, щ

МРТ недоречне: Що робити, коли дитина довго не говорить?

Розвиток дитини | 11:20, 10.04.2024

Якщо дитина відстає від розвитку своїх однолітків, батьків це не може не хвилювати, особливо коли йдеться про розвиток мовлення. Фахівці переконані, що в цьому можуть бути «винні» різні фактори. Серед них не останнє місце відіграє слух.

Багато мам, які тільки народили, скаржаться, що стан волосся різко погіршується, і це може тривати місяцями. Як допомогти собі у цій ситуації?

Що робити мамі, щоб волосся було здоровим і блискучим?

Мама | 10:30, 10.04.2024

Багато мам, які тільки народили, скаржаться, що стан волосся різко погіршується, і це може тривати місяцями. Як допомогти собі у цій ситуації?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: