Чому виникає гіпоглікемія?

Adoption
Date
  • 597 Переглядів
Гіпоглікемія виникає, коли рівень глюкози (цукру) у крові занадто низький. Зазвичай ваш організм підтримує рівень глюкози в крові в межах від 4,0 ммоль/л до 6,2 ммоль/л. Для цього в організмі є механізми, які включають гормон інсулін, який виробляє підшлункова залоза, а також кілька інших гормонів.

6851_15864-c9767745-e22e-4fd0-89d8-9685e8c8617b_670x0_resize.png (295.87 Kb)

Коли рівень цукру в крові підвищується, підшлункова залоза реагує вивільненням інсуліну, щоб стимулювати рух глюкози з крові до клітин. Інсулін знижує рівень глюкози в крові, сигналізуючи клітинам організму використовувати глюкозу як паливо.

Ваш організм використовує глюкозу як основне паливо. Мозок потребує постійного надходження глюкози в кров і сигналізує наднирковим залозам про вивільнення двох гормонів — адреналіну та кортизолу, коли рівень глюкози в крові низький. Потім адреналін і кортизол сигналізують печінці про те, щоб вона перетворила вуглеводи, які вона зберігає (з їжі, яку ми їмо), на глюкозу та вивільнила її в кров.

Підшлункова залоза також бере участь у підвищенні рівня глюкози в крові, якщо він падає занадто низько. Коли рівень цукру в крові низький, підшлункова залоза виділяє гормон глюкагон , який підвищує рівень цукру в крові, сигналізуючи печінці про перетворення накопичених вуглеводів на глюкозу та створення нових молекул глюкози з інших речовин (таких як амінокислоти) у печінці. Якщо ці механізми не працюють належним чином, рівень глюкози в крові залишається занадто низьким і мозок не зможе нормально функціонувати.

Причини
Гіпоглікемія може бути викликана прийомом ліків. Гіпоглікемія, пов’язана з прийомом ліків, найчастіше виникає у людей з діабетом, особливо діабетом 1 типу (тип діабету, при якому підшлункова залоза не виробляє інсулін). Як при діабеті 1-го, так і 2-го типу це може виникнути, коли людині дають занадто багато інсуліну або інших ліків від діабету, які сприяють вивільненню інсуліну з підшлункової залози, у порівнянні з поточним рівнем фізичних вправ і дієти. Це може різко знизити рівень цукру в крові, що призведе до гіпоглікемії.

Існують також інші ліки, які можуть викликати гіпоглікемію у людей з діабетом і людей, які не хворіють на діабет, наприклад, деякі ліки від високого кров’яного тиску, певні антидепресанти та певні антибіотики.

Гіпоглікемія також може бути викликана проблемами гіпофіза або надниркових залоз, підшлункової залози, нирок або печінки. Гіпофіз контролює вироблення організмом деяких гормонів, необхідних для підвищення рівня цукру в крові, якщо він падає занадто низько. Ці гормони включають кортизол, який виділяється наднирковими залозами; глюкагон, який виділяється підшлунковою залозою; і адреналін, який виділяється мозковою речовиною надниркових залоз. Всі ці гормони сприяють підвищенню рівня цукру в крові. Якщо вони не працюють належним чином, це може спричинити гіпоглікемію.

Гіпоглікемія також може виникнути, коли печінка не може належним чином зберігати вуглеводи або перетворювати їх на глюкозу. Пухлина підшлункової залози також може спричинити гіпоглікемію, спричиняючи вивільнення занадто великої кількості інсуліну. У випадках важкої дисфункції нирок також може розвинутися гіпоглікемія.

У людей, які надмірно вживають алкоголь (без їжі), може розвинутися важка гіпоглікемія.

Симптоми та ускладнення
Коли рівень глюкози в крові падає занадто низько, організм виділяє адреналін. Це призводить до симптомів, схожих на тривогу, таких як нервозність, пітливість, непритомність, прискорене серцебиття, поколювання, нудота, тремтіння та іноді відчуття голоду. Якщо мозок не може отримати достатню кількість глюкози, ви можете відчувати слабкість, запаморочення, втому, сонливість і сплутаність свідомості, у вас може бути головний біль і проблеми з концентрацією, розмовою або чітким зором. Ви можете діяти так, щоб люди думали, що ви п’яні. Важка гіпоглікемія також може призвести до судом і коми, а тривала гіпоглікемія може призвести до пошкодження мозку.

Симптоми гіпоглікемії можуть з’явитися поступово або з’явитися раптово та викликати збентеження або паніку протягом кількох хвилин. Часто люди з низьким рівнем цукру в крові не відчуватимуть жодних симптомів гіпоглікемії; навпаки, симптоми можуть виникати у людей, у яких рівень цукру в крові знаходиться в межах норми.

Лікування та профілактика
З’їдання або випивання 15 г вуглеводів (цукру) зазвичай полегшує симптоми гіпоглікемії протягом декількох хвилин. Бажано, щоб цукор був у формі таблеток або розчину глюкози або сахарози.

Глюкозні гелі, фруктовий сік, цукерки є альтернативою, якщо кращі варіанти недоступні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, глюкоза, рівень цукру, гіпоглікемія, інсулін, причини гіпоглікемії, підшлункова залоза, гормони, ліки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Лікарі розповіли, яких продуктів варто уникати, щоб не зіткнутися з проблемою поганого запаху власного тіла. Цей

Які продукти посилюють неприємний запах тіла в спеку?

Здоров'я | 08:30, 19.06.2024

Лікарі розповіли, яких продуктів варто уникати, щоб не зіткнутися з проблемою поганого запаху власного тіла. Цей "ефект" особливо посилюється в спеку.

Охайне і чисте волосся - ознака доглянутої жінки. Тож дуже важливо з вечора мити голову. Та з різних обставин може статися так, що ви не маєте можливо

Коли немає часу: як замаскувати брудне волосся?

Мама | 07:40, 19.06.2024

Охайне і чисте волосся - ознака доглянутої жінки. Тож дуже важливо з вечора мити голову. Та з різних обставин може статися так, що ви не маєте можливості тут і зараз мити голову. Що тоді робити?

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є

Якщо дитина розбила ртутний термометр

Здоров'я | 00:30, 19.06.2024

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є найбільш точним і багато дорослих досі його використовують і дають їх своїм чадам. І якщо раптом тра

Комарі і мухи, та інші шкідники - вони можуть боляче жалити, але найбільше від цього страждають діти. У них часто виникає алергія і свербіж, який діти

Як зробити ефективні засоби від комах своїми руками?

Здоров'я | 14:50, 18.06.2024

Комарі і мухи, та інші шкідники - вони можуть боляче жалити, але найбільше від цього страждають діти. У них часто виникає алергія і свербіж, який діти роздирають, призводячи до ран та інфікування. Та можна цього уникнути, зробивши своїми руками дієви

Ви уявляєте своє життя без джинсів? Ми, чесно кажучи, не дуже, адже це так зручно: одягти джинси і бігти по справах. Та фахівці переконують, що відмов

Що буде з тілом мами, якщо вона перестане носити джинси?

Мама | 11:20, 18.06.2024

Ви уявляєте своє життя без джинсів? Ми, чесно кажучи, не дуже, адже це так зручно: одягти джинси і бігти по справах. Та фахівці переконують, що відмова від цієї деталі гардеробу буде дуже корисною.

Сухість ніг, як не дивно, найбільше проявляється влітку, коли ми носимо відкрите взуття і ходимо вдома босоніж. Це і призводить до появи неприємних си

Ванночка для ніг зробить п'ятки м'якими і гладкими

Косметологія | 09:30, 18.06.2024

Сухість ніг, як не дивно, найбільше проявляється влітку, коли ми носимо відкрите взуття і ходимо вдома босоніж. Це і призводить до появи неприємних симптомів.

Ви тільки помили та висушили волосся, а воно вже має не дуже охайний вигляд? Тоді, швидше за все, проблема в неправильному підході до процесу сушіння

Якщо волосся швидко жирніє, ви його неправильно сушите феном

Косметологія | 07:40, 18.06.2024

Ви тільки помили та висушили волосся, а воно вже має не дуже охайний вигляд? Тоді, швидше за все, проблема в неправильному підході до процесу сушіння феном.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: