Науковці виявили зв'язок між інтимом і розвитком раку

Adoption
Date
  • 796 Переглядів
Нам дуже цікаво, як саме вони пов'язані!

5980_2.jpg (33.5 Kb)

Дослідники з Кембриджського Центру Спортивних Наук при Університеті Anglia Ruskin в Англії визначили, що в опитаних, які мали більше 10 статевих партнерів, ймовірність розвитку раку вища, ніж у тих, хто вів сексуальне життя з меншою кількістю людей.

У роботі зазначено, що у жінок з 10 і більше статевими партнерами ризики появи онкології майже вдвічі вищі, ніж у тих, хто залишалися незайманими або мали тільки одного партнера за все життя.

У чоловіків цей показник був трохи нижчий: у найбільш сексуально активних респондентів ймовірність розвитку раку виявилася на 70% вищою порівняно з тими, хто повідомив про одного або кількох сексуальних партнерів, і на 57% вище в порівнянні з тими, у кого було від двох до чотирьох різних партнерів.

«Цей результат цілком очікуваний, оскільки певні захворювання, що передаються статевим шляхом, можуть призвести до кількох видів раку. Показово, що у жінок ризики вищі, ніж у чоловіків. Ймовірно, це пов’язано з тим, що у жінок сильніший зв’язок статевих інфекцій з онкологією, на кшталт ВПЛ і раку шийки матки, в порівнянні з ВПЛ і раком статевого члена у чоловіків», — каже автор дослідження Лі Сміт.

Вчені прийшли до таких результатів, опитавши більше 5700 респондентів з середнім віком 64 роки. Більшість з них були одружені. Близько 28% чоловіків і 41% жінок сказали, що вони були незайманими або мали тільки одного статевого партнера за все життя. 22% чоловіків і 8% жінок заявили про 10 і більше сексуальних партнерів.

Дослідники також визначили, що серед тих опитаних, у яких було більше статевих партнерів, частіше зустрічалися курці і люди, які часто вживають алкоголь.

Проте, вчені, що не були залучені в це дослідження, кажуть, що прийти до очевидних висновків після такого опитування досить важко.

Проблема в тому, що в питаннях сексу люди часто можуть переоцінювати або, навпаки, занижувати важливі дані, що відбивається на достовірності результатів.

«Загальні висновки збігаються з тим, що ми знаємо про потенційну роль вірусів у розвитку раку… Сексуальне здоров’я недостатньо вивчене через табу навколо цієї теми. Хоча це дослідження не є ідеальним, корисно мати деяку інформацію про це», — пояснила науковий керівник епідеміологічного дослідження Американського товариства раку Міа Годе.

Автори дослідження нагадують, що люди, у яких були небезпечні статеві зв’язки, повинні відкрито обговорити це з фахівцями, і перевірити організм на потенційні інфекційні захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: секс, рак, дослідження


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Рентген призначають дітям будь-якого віку, але за наявності показань і тоді, коли інші методи досліджень не дадуть потрібної діагностичної інформації.

З якого віку роблять рентген дітям?

Дитина | 00:30, 06.12.2023

Рентген призначають дітям будь-якого віку, але за наявності показань і тоді, коли інші методи досліджень не дадуть потрібної діагностичної інформації. Перевага цієї процедури — можливість встановлення точного діагнозу — виправдовує ризик, пов'язаний

Вирівнювання прикусу потрібне з декількох причин. Це попереджає стирання зубів, а також їх руйнування та подальшу втрату. Полегшується пережовування ї

Показання та протипоказання для вирівнювання зубів елайнерами

Здоров'я | 19:19, 05.12.2023

Вирівнювання прикусу потрібне з декількох причин. Це попереджає стирання зубів, а також їх руйнування та подальшу втрату. Полегшується пережовування їжі. Нормальний прикус забезпечує повноцінне пережовування і засвоєння поживних речовин із продуктів.

Рентген вагітним робити можна, але лише за призначенням лікаря, який оцінить термін вагітності, органи, які потрібно дослідити, та врахує всі можливі

Чи можна робити рентген вагітним?

Я вагітна | 08:20, 05.12.2023

Рентген вагітним робити можна, але лише за призначенням лікаря, який оцінить термін вагітності, органи, які потрібно дослідити, та врахує всі можливі ризики.

Абсолютно всі діти люблять солодке, а кожну маму цікавить питання, скільки ж можна давати солодощів дитині, щоб не нашкодити здоров'ю малюка. Розібрат

Скільки солодощів можна давати дітям?

Дитяче харчування | 06:20, 05.12.2023

Абсолютно всі діти люблять солодке, а кожну маму цікавить питання, скільки ж можна давати солодощів дитині, щоб не нашкодити здоров'ю малюка. Розібратися в цьому питанні допоможе педіатр і дитячий гастроентеролог — Бурчак Олена Костянтинівна.

Мотиви вибору такої дієти можуть бути різними: екологічні, етичні, пов'язані зі здоров'ям і т. д. Однак якими б не були мотиви дорослих, для дітей вег

Медики розповіли, чим небезпечне веганство для дітей

Дитяче харчування | 08:20, 04.12.2023

Мотиви вибору такої дієти можуть бути різними: екологічні, етичні, пов'язані зі здоров'ям і т. д. Однак якими б не були мотиви дорослих, для дітей веганська дієта — не найкращий вибір. Це показало нове дослідження вчених з Гельсінського університету

Вчені з університету Манчестера визначили, яка робота найбільш небезпечна для чоловічої потенції. Кілька років вони вивчали вплив різних професій на ч

Професії, які шкодять чоловічій потенції

Тато | 06:20, 04.12.2023

Вчені з університету Манчестера визначили, яка робота найбільш небезпечна для чоловічої потенції. Кілька років вони вивчали вплив різних професій на чоловіків і змогли назвати найбільш небезпечні з них.

Про те, як часто займатися сексом, чому іноді у жінки немає сексуального бажання і як відсутність сексу впливає на гормональний фон, розповіла акушер-

Мамам на замітку: Гінеколог розповіла, яким повинен бути статевий акт для жінки

Секс | 02:00, 04.12.2023

Про те, як часто займатися сексом, чому іноді у жінки немає сексуального бажання і як відсутність сексу впливає на гормональний фон, розповіла акушер-гінеколог Юлія Ніжинська.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: