Чи правда, що від антидепресантів набирають зайву вагу?

Adoption
Date
  • 171 Переглядів
Збільшення ваги – можливий побічний ефект багатьох антидепресантів, але не всіх.

5129_11.jpg (20.44 Kb)


Від яких антидепресантів набирають вагу:
- Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), які призначають найчастіше. Вони мають мало побічних ефектів, але деякі препарати, наприклад пароксетин, можуть викликати збільшення ваги.
- Трициклічні та тетрациклічні антидепресанти, такі як амітриптилін, іміпрамін і доксепин. Їх використовують рідше, ніж СІЗЗС, тому що у них більше побічних ефектів. Серед них закреп, сонливість, набір ваги.
- Інгібітори моноаміноксидази, такі як фенелзин. У них багато побічних ефектів, в тому числі і збільшення ваги. Тим, хто їх приймає, доводиться уникати деяких ліків і продуктів, наприклад сирів, ковбаси, сої та іншої їжі з високим вмістом тираміну і тирозину.
- Атипові антидепресанти - ліки, що не класифікуються в інші групи. Один з них, міртазапін, підвищує апетит і сприяє збільшенню ваги. Не всі препарати з перерахованих категорій призводять до набору ваги. Наприклад, у бупропіона, атипового антидепресанту, немає такого побічного ефекту.

На вагу впливають не тільки антидепресанти, але і стан людини. Симптоми депресії у людей проявляються по-різному. Наприклад, хтось переїдає, тому набирає вагу. Комусь, навпаки, їсти не хочеться – і він худне. А потім він починає приймати антидепресанти, через це поліпшується настрій, з'являється апетит, що призводить до природного збільшення ваги.

Іноді набір кілограмів зовсім не пов'язаний з депресією або ліками. Дорослі люди, як правило, набирають вагу з віком.

У людей з депресією часто змінюється спосіб життя. Зникають сили на спорт, прогулянки, важко навіть підняти себе з ліжка. Якщо активностей стало менше, а їжі більше, то вага може зростати. Тому що людина споживає більше калорій, ніж спалює протягом дня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: антидепресанти, зайва вага


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Зараз при регулярному обстеженні молочних залоз можна вчасно виявити злоякісні новоутворення та успішно їх вилікувати. За статистикою, 95% всіх виявле

Мамографія або УЗД: що краще при обстеженні?

Мама | 09:00, 21.01.2022

Зараз при регулярному обстеженні молочних залоз можна вчасно виявити злоякісні новоутворення та успішно їх вилікувати. За статистикою, 95% всіх виявлених випадків раку успішно лікуються на будь-яких стадіях.

Правильно харчуватися — дуже легко. Достатньо знайти альтернативу деяким продуктам і трохи змінити харчові звички. Усе це набагато легше, ніж здається

Як легше перейти на правильне харчування?

Харчування | 05:00, 21.01.2022

Правильно харчуватися — дуже легко. Достатньо знайти альтернативу деяким продуктам і трохи змінити харчові звички. Усе це набагато легше, ніж здається.

Багато смачних і не дуже корисних страв було з'їдено на святаі. Збільшення споживання жирної їжі та солодощів, а також алкогольних напоїв – справжній

Як легко очистити організм після свят

Здоров'я | 23:00, 20.01.2022

Багато смачних і не дуже корисних страв було з'їдено на святаі. Збільшення споживання жирної їжі та солодощів, а також алкогольних напоїв – справжній стрес для організму. Допомогти йому очиститися та відновитися можна легко та швидко без особливих об

Якими медикаментами варто запастись на випадок зараження COVID-19?

Комаровський назвав ліки, які мають бути в аптечці на випадок коронавірусу

Доктор Комаровский | 21:00, 20.01.2022

Якими медикаментами варто запастись на випадок зараження COVID-19?

Плацента – тимчасовий орган, який утворюється під час вагітності для того, щоб підтримувати зв'язок між організмом жінки та плодом. Вона фільтрує кров

Низьке розташування плаценти при вагітності: загроза зриву та лікування

Вагітність та пологи | 17:00, 20.01.2022

Плацента – тимчасовий орган, який утворюється під час вагітності для того, щоб підтримувати зв'язок між організмом жінки та плодом. Вона фільтрує кров, якою харчується малюк, який ще не народився, очищаючи її від токсинів та інших шкідливих речовин.

Вчені заявили, що антидепресант флувоксамін полегшує перебіг інфекції коронавірусу, якщо почати приймати його в самому початку хвороби.

Вчені: лікувати COVID-19 можна антидепресантами

Здоров'я | 09:00, 20.01.2022

Вчені заявили, що антидепресант флувоксамін полегшує перебіг інфекції коронавірусу, якщо почати приймати його в самому початку хвороби.

Вічно можна дивитися на три речі: на вогонь, на воду і на те, як працює інша людина. Чоловіки, ми переконані, додадуть ще один пунктик - жіночі груди.

Який розмір грудей подобається чоловікам?

Мама | 07:00, 20.01.2022

Вічно можна дивитися на три речі: на вогонь, на воду і на те, як працює інша людина. Чоловіки, ми переконані, додадуть ще один пунктик - жіночі груди. Саме тому ми вирішили дізнатися, грудям якого розміру надають перевагу сильні світу цього.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: