Рівень стресу під час зачаття впливає на стать дитини

Adoption
Date
  • 2098 Переглядів
Високі концентрації гормону стресу в організмі жінки перед зачаттям пов'язані зі збільшенням імовірності народження дівчинки. Це підтвердили в дослідженні науковці з Кембриджу.

6513_7.jpg (16.85 Kb)

Вагітність – стресовий період. Цей стрес може мати різну природу. Наприклад, жінки, які збираються стати матерями, стикаються зі страхами за своє здоров'я і здоров'я майбутньої дитини.

Стрес призводить до посилення вироблення кортизолу (гормону стресу). Відомо, що цей гормон може проникати через плаценту і впливати на розвиток плода.

Високі концентрації кортизолу в волоссі вагітних жінок раніше пов'язували з передчасними пологами, ускладненнями при пологах, післяпологовою депресією.

Раніше вчені вже висловлювали думку, що існує зв'язок між рівнем кортизолу в організмі матері та статтю майбутньої дитини. Кілька досліджень продемонстрували, що у вагітних з високими показниками рівня кортизолу в слині, що спостерігаються на третьому місяці вагітності, частіше народжуються дівчатка. Однак наукових робіт, які стосуються материнського стресу перед зачаттям, дуже мало.

У новому дослідженні взяли участь 108 жінок. Вчені оцінили рівень стресу у кожної з них до зачаття і на перших тижнях вагітності. Учасниці пройшли різні психологічні тести, у них визначили вміст кортизолу у волоссі.

Цей метод дозволяє оцінити рівень стресу протягом останніх трьох місяців. За вагітними жінками спостерігали аж до пологів.

"Серед найсильніших теорій, які намагаються пояснити цей феномен, припущення, що в умовах стресу вагітності з чоловічими ембріонами частіше припиняються на перших тижнях", – зазначили автори дослідження.

Вплив стресу на стать дитини
- Високий рівень стресу перед зачаттям був пов'язаний зі збільшенням імовірності народження дівчинки у два рази.
- У жінок, які народили дочок, концентрація кортизолу до зачаття і на перших тижнях вагітності був майже у два рази вищим, ніж у тих, хто народив хлопчиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, вагітна, зачаття, стрес, стать дитини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Напередодні менструації представниці прекрасної половини людства стикаються з безліччю неприємних, а, часом, і хворобливих симптомів. Причому більшіст

ПМС чи вагітність: як відрізнити симптоми?

Зачаття | 05:00, 17.11.2021

Напередодні менструації представниці прекрасної половини людства стикаються з безліччю неприємних, а, часом, і хворобливих симптомів. Причому більшість з них дуже схожі на перші ознаки вагітності. Як же відрізнити одне від іншого?

У фахівців немає єдиної відповіді на це запитання. Але є поради.

Які пози допомагають завагітніти?

Плануємо дитину | 12:00, 16.11.2021

У фахівців немає єдиної відповіді на це запитання. Але є поради.

Що потрібно робити для того, щоб швидше завагітніти? Які чинники впливають на можливість зачаття та як прискорити цей процес без медикаментів?Читайте

Як підвищити шанси на зачаття дитини

Зачаття | 23:00, 08.11.2021

Що потрібно робити для того, щоб швидше завагітніти? Які чинники впливають на можливість зачаття та як прискорити цей процес без медикаментів?Читайте в статті.

Чи можна завагітніти після місячних, тобто відразу після закінчення менструації? Відповідь на це запитання буде ствердною, і ймовірність виникнення та

Чи можна завагітніти після місячних?

Зачаття | 07:00, 06.11.2021

Чи можна завагітніти після місячних, тобто відразу після закінчення менструації? Відповідь на це запитання буде ствердною, і ймовірність виникнення такого стану чітко пов'язана з регулярністю менструального циклу в цілому. Давайте почнемо з визначенн

Легкі черепно-мозкові травми (струс) можуть надавати довгостроковий вплив на здоров'я жінок. Тепер вчені вперше оцінили можливий вплив струсів мозку н

Струс мозку у жінок може знизити здатність завагітніти

Здоров'я | 07:00, 18.10.2021

Легкі черепно-мозкові травми (струс) можуть надавати довгостроковий вплив на здоров'я жінок. Тепер вчені вперше оцінили можливий вплив струсів мозку на репродуктивне здоров'я.

Після використання деяких методів контрацепції здатність до зачаття (фертильність) може повертатися до жінок через вісім місяців.

Через який час можна завагітніти після використання контрацептивів?

Плануємо дитину | 05:00, 18.10.2021

Після використання деяких методів контрацепції здатність до зачаття (фертильність) може повертатися до жінок через вісім місяців.

Лікарі радять вдатися до допомоги спеціалістів, якщо сімейна пара без контрацептивів не може завагітніти протягом 6 місяців.

Які дослідження необхідно пройти жінці, яка не може зачати дитину?

Зачаття | 19:00, 13.10.2021

Лікарі радять вдатися до допомоги спеціалістів, якщо сімейна пара без контрацептивів не може завагітніти протягом 6 місяців.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: