Як впливають на плід алкоголь та цигарки під час вагітності?

Adoption
Date
  • 262 Переглядів
У новому американському дослідженні оцінили сукупний вплив вживання алкоголю та куріння на виживання плоду.

1924_4.jpg (25.07 Kb)


Протягом двох років вчені відслідковували 11,6 тисячі вагітностей понад 8,5 тисяч жінок з Південної Африки та США. Для дослідження було зібрано дані про шкідливі звички майбутніх матерів на різних термінах, фахівці також фіксували всі випадки мертвонародження – смерть плода терміном від 20 – 28 тижнів.

Під час спостережного терміну у цій групі було зареєстровано 145 мертвонароджень та 82 пізніх мертвонароджень, тобто на гестаційному терміні понад 28 тижнів. Половина випадків (51%) не була пов'язана із вживанням алкоголю чи куріння.

Водночас 18% жінок повідомили про те, що пили спиртне та курили після першого триместру вагітності. Ще 9% вживали лише алкоголь, а 22% не змогли відмовитися від тютюну.

Алкоголь та тютюн значно підвищує шанси втратити дитину
Аналіз даних показав, що обидві шкідливі звички під час вагітності підвищують ризик мертвонародження майже втричі (2,78 раза) порівняно з жінками, які ніколи не пили, не курили або відмовилися від своїх звичок до другого триместру.

"Ці результати дозволяють припустити, що поєднання вживання алкоголю і куріння після першого триместру вагітності в порівнянні з відсутністю впливу або відмовою від куріння до кінця першого триместру може бути пов'язане зі значно підвищеним ризиком смерті плоду", – зазначили науковці.

У вагітних, які вживали лише алкоголь, ймовірність втрати дитини збільшена у 2,22 раза порівняно з жінками, які відмовилися від спиртного. Куріння підвищує цей ризик у 1,6 раза.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: алкоголь під час вагітності, курити під час вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вам може здаватися, що дитинка стукає вам в живіт, або ж копається, але це може бути гикавкою плода.

Гикавка плода під час вагітності: поради медика

Вагітність та пологи | 08:30, 18.04.2024

Вам може здаватися, що дитинка стукає вам в живіт, або ж копається, але це може бути гикавкою плода.

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою стави

Від яких косметичних процедур краще відмовитись вагітним?

Я вагітна | 01:30, 18.04.2024

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою ставить майбутня мама. Проте, є такі процедури, від яких краще відмовитись.

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Як боротись з головними болями під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 08.04.2024

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність не

Підліткова вагітність загрожує передчасною смертю

Вагітність та пологи | 07:40, 06.04.2024

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність неповнолітніх. А про те, як вона (рання вагітність) впливає на подальше життя жінки!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: