Як лікувати нежить під час вагітності?

Adoption
Date
  • 254 Переглядів
Бути вагітною - не так вже й просто, і справа зовсім не в тому, що ти стрімко набираєш вагу, тобі важко рухатися, ти взагалі не можеш самостійно зашнурувати взуття і втомлюєшся вже на п'ятнадцятій хвилині прогулянки. Мова ще й про самопочуття, про здоров'я. А точніше - про ті моменти, коли розумієш, що захворіла. Адже вагітним практично протипоказані ліки, які, зазвичай, приписує лікар під час ГРВІ. Тож зараз, восени, з'являється актуальне питання - як лікувати нежить?

8392_5a_.jpg (10.51 Kb)

Причинами нежитю під час вагітності може виступати ослаблений імунітет жінки. Втім, є й інші фактори. Безумовно, хочеться прийняти якісь заходи, бо соплі – це неприємно, вони можуть перерости в гайморит. Але чим лікувати сильний нежить при вагітності? Це залежить від причин нежиті.

Він спостерігається при застуді, ГРВІ, ангіні. В деяких випадках жінка може отримати пошкодження носа або його слизової оболонки. На початку вагітності неприємні виділення з носа часто бувають проявом алергії. Це означає, що жінка постійно контактує з алергеном, на який її організм дуже чутливий. При цьому основний метод лікування повинен бути спрямований на усунення причини.

Рідко в 1 триместрі нежить може бути результатом гормональної перебудови організму. При цьому немає кашлю і високої температури тіла. Короткочасний нежить не робить вплив на розвиток малюка в утробі. Якщо ж він не припиняється протягом декількох місяців або став хронічним, варто насторожитися.

У будь-якому випадку потрібно лікувати нежить, щоб він не затягнувся. Головне запам’ятати, що не можна проводити лікування, чим попало. Наслідки вживання заборонених в цей час ліків можуть бути набагато небезпечніше, ніж сам нежить. Багато-які спреї, краплі, що розширюють судини, мають тератогенний вплив на плід, тому вражають центральну нервову систему і серце. Протиалергенні ліки теж не добре впливають на малюка в утробі. Саме тому необхідно дуже уважно підходити до вибору лікарських препаратів. Чим же лікувати нежить при вагітності в 1 триместрі? Необхідно орієнтуватися на лікарські призначення!

Зазвичай, в 1 триместрі лікування пов’язано зі звичайними методами, також важлива боротьба з наявною інфекцією. Полегшити стан допомагають кілька дій, які не зашкодять вагітній жінці.

- Зробити так, щоб вологість повітря в квартирі була мінімум 65%. Для цього можна ненадовго розвісити вологі рушники на опалювальні прилади. Краще всього встановити зволожувач повітря.
- Регулярно провітрювати квартиру.
- Дотримуватися температури в приміщенні не більше 22 градусів.
- Підняти узголів’я спального місця, що дозволить легко дихати в період сну.
- Гормональний нежить допомагають усунути інгаляції, засновані на використанні фізрозчину і мінеральної води. Можна робити промивання розчинами з сіллю. Після них можна змазувати носову слизову оіями, оливковою чи обліпиховою.

Популярні засоби – Хьюмер, Аквамаріс та ін. Їх дія спрямована на зволоження слизової оболонки. З алергійним нежитем допомагає боротися спрей Назаваль, але його дія непостійна. Часто вагітним призначають назальні краплі, до складу яких входять різні олії. Одним з таких засобів є Піносол, але він може викликати алергію.

Добре допомагають препарати на основі морської води. Використовувати їх можна довго. Вони лікують слизову. Завдяки їм нормалізується природне вироблення слизу. Крім того, морська вода усуває бактерії і робить м’якше засохлі кірки, які добре відділяються.

Чим лікувати нежить при вагітності у 2 триместрі? У цьому періоді він за ознаками майже не відрізняється від ранніх термінів. Основна особливість – причини. У цьому періоді головними передумовами є гормональні зміни.

Малюк в утробі має потребу у посиленому харчуванні і потужному кров’яному припливі. У зв’язку з цим в плаценті судини з кров’ю стають ширшими. Тому ендокринна система посилює вироблення естрогенів і прогестеронів. Коли їх число зростає, відбувається вазодилатація. Цікаво, що згадані гормони впливають не тільки на плаценту, а і на весь організм. В області носа це проявляється нежиттю.

У 2 триместрі часто виникає і алергічний нежить. Але в цьому періоді алергія може розвинутися внаслідок дії факторів, до яких раніше організм жінки не був чутливий. Лікування нежиті у 2 триместрі грунтується на усуненні симптомів. Важливо, щоб стан вагітної покращився.

- Коли причиною нежиті є гостра респіраторна вірусна інфекція, лікувальні заходи носять симптоматичний характер. Можна приймати дозволені лікарем краплі, які звужують судини. Також використовуються пом’якшувальні ліки. Ніс можна промивати. Важливо пам’ятати, що нежить проходить самостійно по мірі того, як організм жінки веде боротьбу з вірусом.
- Якщо нежить має бактеріальний характер, необхідно з’ясувати, де знаходиться запальне вогнище. Це можуть бути придаткові пазухи, глотка. Потім лікар призначає місцеві антисептичні ліки, наприклад, мірамістин. Іноді доводиться скористатися допомогою антибіотиків. При цьому вибираються такі, які не зашкодять розвитку плоду в утробі.
- Якщо має місце алергічний нежить, необхідно виявити і усунути алерген. Якщо зробити це не представляється можливим, жінці можуть бути призначені гормональні носові краплі.

Іноді нежить має медикаментозний характер. У цьому випадку необхідно припинити вживання ліків.

Будь-які лікарські препарати, які спрямовані на полегшення дихання носом у 2 триместрі – це препарати другої лінії. Вони призначаються лише тоді, коли інші заходи не допомагають. Наприклад, при алергічному нежитю можуть призначити Назаваль.

Чим лікувати нежить при вагітності в 3 триместрі? При виборі засобів важливо суворо дотримуватися лікарських призначень! Спочатку для лікування використовуються звичайні процедури. Їх мета – усунути ознаки, полегшити стан жінки. Сюди відноситься і зволоження повітря, і промивання носа, і підняття узголів’я спального місця, та інші, які були перераховані на початку статті. Важливо часто гуляти на свіжому повітрі.

Головне запам’ятати, що лікування нежиті лікарськими препаратами повинно узгоджуватися з лікарем. Краще всього уникати впливу на організм хімічних речовин. Спочатку потрібно використовувати прості методи боротьби з неприємними виділеннями з носа, завжди зберігати позитивний настрій, адже він здатний творити чудеса!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: нежить, нежить під час вагітності


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Тепер, коли ви вагітні, ваше тіло зазнає ряд змін, включаючи вашу шкіру. Ви можете помітити такі зміни, як раптові зморшки на обличчі або рожеві черво

Зміни шкіри під час вагітності: причини

Вагітність та пологи | 09:00, 17.06.2022

Тепер, коли ви вагітні, ваше тіло зазнає ряд змін, включаючи вашу шкіру. Ви можете помітити такі зміни, як раптові зморшки на обличчі або рожеві червонуваті смуги на животі. Не кожна вагітна жінка відчує однакові зміни шкіри.

З якого терміну і за якими ознаками акушери можуть визначати вагітність при огляді?

На якому тижні вагітності гінеколог при огляді може її встановити?

Я вагітна | 12:00, 16.06.2022

З якого терміну і за якими ознаками акушери можуть визначати вагітність при огляді?

Хворий на мавпячу віспу потребує ізоляції протягом 10-12 днів (весь період висипання і 5 днів після появи останнього висипу). Перші прояви хвороби піл

Чи небезпечна мавпяча віспа для вагітних?

Інфекції | 07:00, 16.06.2022

Хворий на мавпячу віспу потребує ізоляції протягом 10-12 днів (весь період висипання і 5 днів після появи останнього висипу). Перші прояви хвороби піля контакту з хворим можуть проявитись в період від 7 до 21 днів. Відповідно, такій людині в цей пері

Молочниця - завжди неприємна недуга, яка додає чимало неприємностей своїй

Що робити з молочницею під час вагітності?

Я вагітна | 05:00, 16.06.2022

Молочниця - завжди неприємна недуга, яка додає чимало неприємностей своїй "власниці" чи "власнику". Проте, під ча вагітності дана проблема відчувається набагато різкіше і часто призводить до стресових станів, адже наразі не так багато ліків, які могл

Прихована вагітність - це коли жінка не знає, що вона вагітна. Можливо, звичайні методи тестування не змогли виявити вагітність або жінка вона не помі

Що таке прихована вагітність?

Вагітність та пологи | 17:00, 14.06.2022

Прихована вагітність - це коли жінка не знає, що вона вагітна. Можливо, звичайні методи тестування не змогли виявити вагітність або жінка вона не помічає симптоми ранньої вагітності.

Як тільки ви помітили затримку, потрібно звернутися до гінеколога, щоб він провевів огляд, можливо, дав скерування на УЗД і після цього ви отримали пі

Як і коли вагітній треба ставати на облік?

Я вагітна | 12:00, 13.06.2022

Як тільки ви помітили затримку, потрібно звернутися до гінеколога, щоб він провевів огляд, можливо, дав скерування на УЗД і після цього ви отримали підтвердження (або ж заперечення) факту вагітності. Але це ще не все. Вам з часом потрібно стати на об

Вагітність - це велике щастя.Але не для всіх. Ситуації у житті бувають різними і часто дві смужки на тесті можуть довести до істерики. Наприклад якщо

До якого тижня вагітності можна робити аборт?

Аборт | 10:00, 13.06.2022

Вагітність - це велике щастя.Але не для всіх. Ситуації у житті бувають різними і часто дві смужки на тесті можуть довести до істерики. Наприклад якщо жінка пережила згвалтування, а тут ще й вагітність... Звісно, це гріх і ніхто не закликає позбуватис

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: