Наслідки дефіциту вітаміну D під час вагітності

Adoption
Date
  • 270 Переглядів
Дефіцит вітаміну D призводить до розладу аутистичного спектру.


Дефіцит вітаміну D під час вагітності


Це пояснює, чому він в три рази частіше зустрічається у хлопчиків, кажуть дослідники з Університету Квінсленда.

У своєму останньому дослідженні професор Дерріл Ейлс і доктор Асад Алі з Квінслендського інституту мозку при UQ виявили, що дефіцит вітаміну D під час вагітності викликає підвищення рівня тестостерону в мозку, який розвивається у самців щурів.

"Біологічна причина розлади аутистичного спектру (РАС) невідома, але ми показали, що один з багатьох факторів ризику - низький рівень вітаміну D у матерів - викликає підвищення рівня тестостерону в мозку плодів чоловічої статі, а також в материнській крові і навколоплідні води. Крім своєї ролі в засвоєнні кальцію, вітамін D має вирішальне значення для багатьох процесів розвитку. Дослідження показало, що у плодів чоловічої статі з дефіцитом вітаміну D фермент, який розщеплює тестостерон, пригнічується і може сприяти високому рівню тестостерону".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які вітаміни потрібні дитині восени?

Попереднє дослідження професора Ейлза показало, що вітамін D грає критично важливу роль у розвитку мозку і що додавання вітаміну D мишам під час вагітності повністю запобігло ознаки, подібні РАС, у їхніх дитинчат. Співавтор, доктор Алі, сказав, що надмірна дія на мозок статевих гормонів, таких як тестостерон, вважається основною причиною РАС, але причини залишаються неясними.

Професор Ейлс сказав, що це дослідження було першим, що показав, що відомий фактор ризику РАС змінює рівень тестостерону як в мозку плода, так і в крові матері, що є одним з можливих факторів, що пояснюють, чому РАС більш поширене серед чоловіків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вітамін D, дефіцит, вагітність


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коли ми говоримо про ранню вагітність, маємо на увазі жінок у положенні віком від 15-16 років. Проте, трапляється, що вагітність настає і швидше. Дуже

Переваги і недоліки ранньої вагітності

Вагітність та пологи | 05:00, 12.02.2021

Коли ми говоримо про ранню вагітність, маємо на увазі жінок у положенні віком від 15-16 років. Проте, трапляється, що вагітність настає і швидше. Дуже часто такі вагітності переривають за допомогою абортів і тільки 10-15% випадків завершується благоп

Чи можлива успішна вагітність після раку грудей?

Мама | 21:00, 09.02.2021

Науковці отримали результати цікавого дослідження.

Наслідки впливу карантину на вагітних

Я вагітна | 23:00, 03.02.2021

Під час ізоляції першої хвилі пандемії COVID-19 в Іспанії у вагітних жінок були більш виражені симптоми депресії і тривоги.

Сон на спині: чи можна вагітним?

Мама | 21:00, 01.02.2021

Експерти не рекомендують вагітним жінкам спати на спині, адже це може призводити до мертвонародження. Це пов'язано з порушенням припливу крові до дитини.

Яйця – дуже поширений продукт харчування, який можна знайти практично на кожній кухні. Універсальний інгредієнт, вони використовуються як у солодких,

Чи можна вагітним їсти варені яйця?

Я вагітна | 17:31, 31.01.2021

Яйця – дуже поширений продукт харчування, який можна знайти практично на кожній кухні. Універсальний інгредієнт, вони використовуються як у солодких, так і в пікантних стравах. Крім того, яйця – це майже ідеальна їжа. Вони містять величезну кількість

Переваги та недоліки епідуральної анестезії

Вагітність та пологи | 17:00, 26.01.2021

Чи варто використовувати епідуралку - читайте у нашому матеріалі.

Стать дитини: популярні прикмети

Я вагітна | 22:00, 15.01.2021

Іноді прикмети можуть здійснюватись.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: