3 стратегії виховання підлітків

Adoption
Date
  • 939 Переглядів
З підлітками часом буває не легко: вони можуть бути запальними, або ж, навпаки, мовчазними. У них часто бувають перепади настрою, а ще вони дуже прагнуть бути дорослими, та не завжди можуть самотужки впоратися зі своїми проблемами. Тож батькам варто бути уважними до них і часто проявляти терпіння.

2515_5.jpg (27.52 Kb)

1. Дайте більше свободи, але й більше обов’язків
Дочки, як правило, розвиваються раніше, і щойно їм виповниться 11 або 12 років, вони починають вимагати більше свободи. Хлопчики дорослішають повільніше. Приблизно у віці 13 років вони раптово, без будь-якого попередження, стають більш впертими і гордими, реагуючи незрозумілим для вас чином.

Ваші діти ростуть. Вони входять у світ дорослого життя, але в глибині душі все ще залишаються дітьми. І це дається їм нелегко. Намагайтеся не забувати, що вони перебувають під владою гормонів і особистих драм, і що це допоможе їм визначити своє місце в світі.

Підлітки потребують можливості дізнатися більше про себе, мати більше свободи і відчути на собі наслідки своїх дій.
Найкраще, що ви можете зробити як батьки, – допомагати підтримувати баланс між свободами і обов’язками. Наприклад, вони можуть гуляти у вихідні, якщо добре навчаються в школі. Дайте їм зрозуміти, що вони мають дотримуватися визначеної комендантської години, тому що, якщо вони прийдуть додому занадто пізно, то втратять свої привілеї.

Ключовим моментом тут є те, що підлітки мають усвідомити, що життя повне правил і вимог, яким всі – особливо дорослі – мають підкорятися, тож вони мають також переконатися в цьому в ранньому віці. Речі не просто “падають з неба”, тому що вони їх хочуть. Їм доведеться навчитися наполегливо працювати, щоб заробити гроші, які вони будуть витрачати, щоб купити їжу, одяг, домівку, тобто щоб жити. Вам потрібно зробити так, щоб підліток взяв на себе відповідальність за своє навчання і власні дії. І пам’ятайте, що саме ви встановлюєте стандарти, тож треба забезпечити їх виконання. Якщо ви вагаєтеся або щодня змінюєте свої очікування, ви втратите їхню повагу.

2. Позитивні стимули кращі, ніж покарання
Деякі батьки роблять помилку, постійно караючи своїх підлітків. Вони кричать на них, лають, негативно реагуючи кожного разу, коли ті роблять щось неправильно. Натомість потрібно навчитися підтримувати рівновагу. Ось приклад: дитина провалює іспит, приходить додому з поганими оцінками, і ви обзиваєте її лінивою і говорите, що вона ніколи нічого не досягне в житті. Так робити не варто. Це викликає тільки негативні почуття, низьку самооцінку і безнадію. Замість цього спитайте, що сталося, і спробуйте відновити довіру. Скажіть, що ви вірите в неї, і ви знаєте, що вона справиться краще наступного разу, тому що вона повною мірою здатна досягти успіху, якщо цього забажає. Коли підлітки роблять помилки, треба показати їм, як можна зробити краще, намагайтеся не переходити на критику. Варто дотримуватися стратегії, яка будує їх впевненість, замість того, щоб постійно наказувати. Це найкращий спосіб.

3. Спілкуйтеся і будуйте довіру
Завжди знаходьте час, щоб провести його з вашим підлітком і запитати, як пройшов день. Не судіть його за тим, що він зробив або не зробив. Батьки мають скеровувати, і єдиний спосіб робити це успішно – постійно спілкуватися та довіряти.

Намагайтеся не допустити, щоб ваш підліток став типовим хлопчиком чи дівчинкою, які завжди замкнені в своїй кімнаті з комп’ютером або музикою – діти, які виходять тільки для того, щоб поїсти або зустрітися з друзями. Запобігайте самоізоляції, з дитинства завжди заохочуйте сімейні заходи в домашніх умовах. Під час обіду, вимкніть телевізор і поговоріть зі своїми дітьми. Спитайте їх про речі, які їм подобаються, про друзів, людей, які їм цікаві… Спонукайте їх ділитися з вами без будь-якого тиску. Сподіваємося, вони зрозуміють, що ви – їхній союзник, а не ворог або хтось, хто тільки критикує або карає.

Прислухайтеся до них, направляйте, будьте батьком, матір’ю і найкращим другом. Встановіть обмеження, коли це необхідно, і давайте свободу, коли вони заслуговують завдяки свідомій і відповідальній поведінці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання підлітків


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Виховання дітей - це складний процес і батькам часто доводиться робити вибір, який неприємний навіть для них самих, але є речі, які не можна дозволяти

7 речей, які не можна забороняти дітям

Дитина | 01:20, 16.06.2024

Виховання дітей - це складний процес і батькам часто доводиться робити вибір, який неприємний навіть для них самих, але є речі, які не можна дозволяти дитині з метою захисту її життя і здоров'я. Та є те, що ніколи не варто забороняти сину чи доньці.

Іграшки важливі для дитини. Тож викидати їх, караючи за те, що вона не прибрала, категорично не можна. Натомість можна навчити чадо прибирати за собою

Як навчити дитину прибирати за собою іграшки?

Виховання | 12:10, 15.06.2024

Іграшки важливі для дитини. Тож викидати їх, караючи за те, що вона не прибрала, категорично не можна. Натомість можна навчити чадо прибирати за собою після гри.

Кожна дитина - це особистість. Вона розвивається і росте, не залежно від того, які стандарти прописані для її віку в книжках. Одні діти починають швид

Криза 5 років у дитини: поради батькам

Дитина | 11:20, 15.06.2024

Кожна дитина - це особистість. Вона розвивається і росте, не залежно від того, які стандарти прописані для її віку в книжках. Одні діти починають швидше розвиватися, інші - пізніше. Та є дещо, що об'єднує усіх - це психологічний розвиток. Ми маємо на

Дітям потрібен простір для творчості та ігор. Проте, є те, що робити не можна - а саме не слухати своїх батьків, особливо їхніх прохань. Та чому діти

Що робити батькам, якщо дитина ігнорує їхні прохання

Дитина | 10:30, 15.06.2024

Дітям потрібен простір для творчості та ігор. Проте, є те, що робити не можна - а саме не слухати своїх батьків, особливо їхніх прохань. Та чому діти це роблять?

Для непідготовленої людини раптова дитяча істерика може бути дуже стресовою подією. Коли маленька дитина не отримує бажане, її фрустрація проявляється

3 дієвих способи, які допоможуть дитині пережити істерику

Дитина | 01:20, 09.06.2024

Для непідготовленої людини раптова дитяча істерика може бути дуже стресовою подією. Коли маленька дитина не отримує бажане, її фрустрація проявляється у сильній емоційній реакції крайнього нервового збудження. Часто це виглядає як гучний плач та крик

Прийшовши додому ввечері після важкого дня, не завжди є сили на активні ігри з дитиною, а ось полежати і поговорити з дитиною перед сном - цілком здій

Психологи розповіли, чому важливо говорити з дітьми перед сном

Розвиток дитини | 00:30, 31.05.2024

Прийшовши додому ввечері після важкого дня, не завжди є сили на активні ігри з дитиною, а ось полежати і поговорити з дитиною перед сном - цілком здійснене завдання. І ось чому дуже важливо не забувати про нього.

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу.

Як стосунки з мамою впливають на досягнення дитини?

Мама | 10:30, 30.05.2024

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу. Виявляється, що взаємини з батьками можуть впливати на наші досягнення у дорослому віці.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: