Як виховувати дітей-близнюків?

Adoption
Date
  • 193 Переглядів
Між близнюками ще в утробі матері відбувається домінування одного малюка над іншим.

2012_5.jpg (38.08 Kb)

Коли у родині відразу з'являється двоє малюків, постає питання – як їх виховувати. Близнюків потрібно виховувати по-різному, каже психолог Ірина Губеладзе.

"Є поняття двійнят і близнюків. Двійнята - це народжені разом діти, але з різних яєць. Вони можуть бути одностатеві, або двостатеві. Такі малюки між собою не схожі зовні. Близнюки - це однояйцеві діти. Вони дуже схожі між собою. Зазвичай, двійнят виховують як звичайних дітей-сіблінгів. А от близнят часто намагаються виховувати однаково", - каже психолог.

У близнюків порівняно з іншими дітьми є багато психологічних особливостей. Між ними існує потужний емоційний зв'язок: часто настрій одного передається іншому, якщо дітей розлучають ненадовго – вони ведуть себе неспокійно і тривожно.

"Між близнюками ще в утробі матері відбувається домінування одного малюка над іншим. Як правило близнюки народжуються меншими і слабшими, ніж одиночні діти. Це пов'язано фізіологією. Через те, що вони слабші, вони потребують більшої уваги.

Як наслідок батьки часто надають перевагу "рівності" таких дітей. Найчастіша помилка у вихованні близнюків - це однаковий одяг, іграшки, харчування, вимоги", - розказує фахівець.

До 3 років близнюки можуть відгукуватися на обидва імені, не впізнавати себе в дзеркалі чи на фотографії. Утім з батькам з самого раннього дитинства слід заохочувати в дітях незалежність.

"Наскільки б не були схожі близнюки, батькам і рідним варто підкреслювати їхню відмінність, звертати увагу на формування їхньої індивідуальності. Близнюки доволі часто страждають на злиття ідентичності. Виникає почуття "ми", а от "я" десь губиться. У дорослому віці це веде до серйозних проблем з формування самосвідомості", - пояснює Ірина Губеладзе.

Батькам слід ставитися до дітей, як до двох різних індивідів. Бажано, щоб у дітей був різний одяг, різні іграшки, різні домашні обов'язки. У дитсадку чи школі кожен з близнюків повинен сам виконувати свої домашні завдання. У день народження їм варто дарувати окремі подарунки та виголошувати окремі вітання.

"Батькам потрібно звертати увагу на індивідуальні особливості та схильності кожного з дітей. Нехай вони оберуть собі заняття за інтересами, а батьки нехай їх у цьому підтримують. Слід грамотно розподіляти батьківську увагу між дітьми.

Елементарно - звати не спільним словом "діти", "дівчата" чи "хлопці", а кожного називати по імені і кликати окремо. Так само і хвалити близнюків треба окремо. Крім того, не варто їх порівнювати. Між ними може виникнути нездорова конкуренція", - пояснює психолог.

Як виховувати сина - питання, актуальне у всі часи. Бо кожна жінка хоче виростити справжнього чоловіка, який буде опорою та захистом. У вихованні хлопчика існує три стадії. Перша триває від народження до шести років. Друга – від 6 до 14 років. Третя – від 14 і до настання повноліття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: близнюки, двійнята, виховання близнюків


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Наявність спільних батьків не робить дітей схожими особистостями!

Чому у дітей одних батьків може бути різний характер?

Дитина | 00:30, 20.07.2024

Наявність спільних батьків не робить дітей схожими особистостями!

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: