Як навчити дітей гарно поводитись?

Adoption
Date
  • 113 Переглядів
Маленькі діти, хоча часом вони можуть бути дуже милими, не можуть похизуватися своїми соціальними навичками. Вони кидають їжу, кричать і стукають ногами, вони бігають і взагалі поводяться не дуже цивілізовано.

9090_7.jpg (28.5 Kb)


Більша частина відповідальності за освоєння соціальних навичок покладається на батьків, які повинні навчати своїх дітей і робити їх розумними членами суспільства. І вони, перебуваючи під тиском суспільства, бувають занадто суворими з малюками.

Усім доводиться переживати багато випадків, коли здається, що ваші зусилля зовсім марні. Але, проявляючи наполегливість у вихованні, ви зможете зробити дітей такими, з якими буде приємно жити, а їм у майбутньому буде легше знайти своє місце у суспільстві.

Різні підходи до виховання

Існує багато різних підходів до виховання дітей, у тому числі до навчання соціальним навичкам, і не існує правильного чи неправильного способу зробити це, за винятком методів примусу і насильства.

Визначтеся, що ви вимагатимете від дітей

Ключ до навчання дітей соціальним навичкам — це думати про те, що ви вважаєте найважливішим, визначивши декілька цілей. Дуже часто зовсім маленьких дітей хочуть навчити відразу усьому.

Дитині ще й двох років не виповнилося, а мама вимагає, щоб вона ходила у туалет на горщик, а там вже й абетка поруч висить, щоб час дарма не втрачала і букви вчила, поки сидить. Малюк не може з цим впоратися, тому що він ще дуже малий, але його вже лають або соромлять. Він почувається невпевнено і стає знервованим.

Насправді йому не потрібно вчити букви у цьому віці, докладаючи титанічні зусилля. Коли мозок буде достатньо розвинений, він вивчить весь алфавіт за один день і знайде дорогу до горщика. Тому своєчасність вимог має велике значення.

Дитина у перші роки має особливу потребу у спілкуванні, у засвоєнні усного мовлення, вивченні соціальних навичок. І її розвиток відбувається саме тоді, коли їй приділяють увагу. Батьки, мами, вихователі, няні повинні пробуджувати інтерес до пізнання світу. Але коли малюка часто лають, він відчуває страх, якщо хоче щось запитати або зробити.

Керівництво з навчання та розвитку соціальних навичок

Після того, як ви вирішили, які навички найбільш важливі для вас, вам потрібно подумати про те, чи відповідають ваші вимоги віку дитини, а потім, яким шляхом ви збираєтеся їх прищеплювати.

Необхідно подумати про те, чому ці вимоги мають значення для вас: просто тому, що так виховували вас, чи це дійсно щось важливе, чого слід домагатися?

Існують деякі прийоми, які допоможуть швидше досягти результатів і отримати більше плюсів від спілкування.

Краще показати на власному прикладі, ніж пояснювати

Ваша поведінка говорить про багато речей, і ваші діти пам'ятатимуть ваш приклад яскравіше, ніж те, що ви сказали, як їм треба робити. Багато ссавців навчаються через наслідування поведінки батьків і дорослих, так само влаштовані й людські діти.

Якщо ви хочете, щоб вони були ласкавими до інших, будьте ласкаві до них і до інших. Якщо ви хочете, щоб вони були ввічливими, обов'язково говоріть "будь ласка", коли просите про щось. Говоріть дитині "спасибі", коли є привід, і ви побачите, з яким задоволенням вона повертатиме вам подяку. Це діє краще, ніж вимоги та догани.

Якщо ви самі повністю моделюєте неправильну поведінку, ще не все втрачено. Це можливість показати дітям, що дорослі теж роблять помилки. Зачекайте, поки ви не заспокоїтеся, а потім вибачтесь перед ними за таку поведінку і скажіть, що ви знаєте, що це було неправильно.

Соціалізація — це тривалий і складний процес. Це завдання на багато років.

Приготуйтеся постійно нагадувати своїм дітям про необхідність говорити з іншими людьми ввічливо і з повагою.

Однак є ще один варіант моделювання поведінки, яку ви хочете бачити. Наприклад, коли ви даєте своїй дитині щось випити, зачекайте трохи, потім скажіть замість неї "спасибі, мамо". Це буде гарною заміною черговому закиду.

Протистояння дитячим маніпуляціям

Вже з раннього віку діти знають, що робити, щоб привернути вашу увагу. Частина соціалізації — навчитися тому, що не потрібно натискати на чиїсь кнопки.

Для вирішення цього питання вам треба зрозуміти задуми дитини, яка може планувати щось заздалегідь щодо того, як схилити вас до якоїсь покупки або уникнути занять, які їй не подобаються.

Хваліть і підбадьорюйте поведінку, яку ви хочете отримати

Завжди ефективніше закріпити поведінку, якої ви хочете домогтися, ніж критикувати те, чого ви не хочете.

Мирні методи дресування собак відмінно підходять для вироблення важливих навичок у людей. Собака вивчила команду "стояти" і отримує ласощі за правильне виконання. Дитина заправила ліжко — дайте їй щось смачне. Зробіть це один раз, другий. У неї відбудеться позитивне закріплення навички на все життя. Застелив ліжко, а почуваєшся, ніби з'їв шоколадну цукерку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, дитина гарно поводиться


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Зв'язок мами з дитиною - особливий, його ні з чим не порівняти. Саме тому мама для дитини - і наставник, і друг. Особливо коли мова йде про дівчаток.

26 речей, яким повинна навчити мама свою доньку

Мама | 08:30, 11.04.2024

Зв'язок мами з дитиною - особливий, його ні з чим не порівняти. Саме тому мама для дитини - і наставник, і друг. Особливо коли мова йде про дівчаток. І кожній мамі варто навчити вою донечку наступних тез.

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні ста

Підказки батькам від психолога Юлії Гіппенрейтер

Психологія | 07:40, 11.04.2024

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні старання, досягнення чи мрії. І це не може не засмучувати. Саме тому сьогодні ділимося порадами психоло

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Вчена Карін Моншауер (Karin Monshouwer) із Нідерландського інституту ментального здоров’я та шкідливих звичок разом із колегами дослідила психологічні

Фізична активність дитини позбавляє її психологічних і соціальних проблем

Дитина | 14:50, 05.04.2024

Вчена Карін Моншауер (Karin Monshouwer) із Нідерландського інституту ментального здоров’я та шкідливих звичок разом із колегами дослідила психологічні механізми, які є предметом вивчення цього закладу.

Найкраще починати дитині їздити на велосипеді, коли вона буде усвідомлювати і розуміти - що саме від неї хочуть. Такий період, як правило, починається

Як навчити дитину їздити на велосипеді?

Дитина | 11:20, 05.04.2024

Найкраще починати дитині їздити на велосипеді, коли вона буде усвідомлювати і розуміти - що саме від неї хочуть. Такий період, як правило, починається у дітей від 4-6 років. Раніше цього віку, вчити дитину їздити на велосипеді - просто не має сенсу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: