Вчені: Існує тільки 1 спосіб виховати розумних дітей

Adoption
Date
  • 1505 Переглядів
Педіатри і вчені з американського штату Огайо провели масштабне дослідження. Об'єктом вивчення стало "традиційне" читання дітям казок. Вчені точно встановили, що читання книги вголос — не лише цікавий і приємний, але і неймовірно корисний вид дозвілля. Серед учасників експерименту у всіх спостерігалася підвищена активність ділянок мозку, що відповідають за читання і мову, а також за уяву і візуалізацію сприйняття світу.

0298_8.jpg (35.92 Kb)


Такі процеси допомагають малюкам у віці від 3 до 5 років краще розмовляти, значно поповнюють словниковий запас, формують навички читання. Крім того, діти, чиї батьки читають їм по п'ять книг в день, приходять в дитячий сад, знаючи на 1,4 мільйона більше слів, ніж діти, яким ніколи не читали — це величезна різниця. Навіть діти, які читають лише 1 книгу на день, почують на 290 000 більше слів до 5 років, ніж ті, хто регулярно не читає книги з одним із батьків.

Дослідницька група випадковим чином відібрала 30 книг зі списку 100 найбільш поширених настільних книг (для дітей і малюків) і книг з картинками (для дітей дошкільного віку). Вони змогли визначити, що в настільних книгах міститься в середньому 140 слів, а в книжках з картинками — близько 228. Використовуючи цю інформацію, вони змогли розрахувати, скільки слів дитина чує від народження до свого п'ятого дня народження:

- якщо йому ніколи не читали — 4662 слів;
- якщо йому читали один або два рази на тиждень — 63 570 слів;
- якщо йому читали три-п'ять разів на тиждень — 169 520 слів;
- якщо йому читали сім разів — 296 660 слів;
- якщо йому читали п'ять книг в день — 1 483 300 слів.

Ось як результати дослідження прокоментувала Джессіка Логан, член Центру досліджень і політики в області раннього дитинства штату Огайо:

"Розрив у словах, що становить понад 1 мільйон слів, між дітьми, вихованими в середовищі з високим рівнем грамотності, і тими, кому ніколи не читали, вражаючий".

Дитячі книги охоплюють все, від уявних друзів до фей та тварин у всьому світі — теми, які органічно не виникають у розмовах з нашими дітьми.

"Слова, які діти чують у книгах, будуть набагато складнішими, ніж ті, які вони чують, просто розмовляючи зі своїми батьками та іншими людьми вдома", — говорить Логан.

Читання дітям дуже важливе. Знайомство з книгами і новим словниковим запасом — це те, чим можуть скористатися всі сім'ї, особливо діти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, розвиток дитини, розумна дитина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Зв'язок мами з дитиною - особливий, його ні з чим не порівняти. Саме тому мама для дитини - і наставник, і друг. Особливо коли мова йде про дівчаток.

26 речей, яким повинна навчити мама свою доньку

Мама | 08:30, 11.04.2024

Зв'язок мами з дитиною - особливий, його ні з чим не порівняти. Саме тому мама для дитини - і наставник, і друг. Особливо коли мова йде про дівчаток. І кожній мамі варто навчити вою донечку наступних тез.

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні ста

Підказки батькам від психолога Юлії Гіппенрейтер

Психологія | 07:40, 11.04.2024

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні старання, досягнення чи мрії. І це не може не засмучувати. Саме тому сьогодні ділимося порадами психоло

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Вчена Карін Моншауер (Karin Monshouwer) із Нідерландського інституту ментального здоров’я та шкідливих звичок разом із колегами дослідила психологічні

Фізична активність дитини позбавляє її психологічних і соціальних проблем

Дитина | 14:50, 05.04.2024

Вчена Карін Моншауер (Karin Monshouwer) із Нідерландського інституту ментального здоров’я та шкідливих звичок разом із колегами дослідила психологічні механізми, які є предметом вивчення цього закладу.

Найкраще починати дитині їздити на велосипеді, коли вона буде усвідомлювати і розуміти - що саме від неї хочуть. Такий період, як правило, починається

Як навчити дитину їздити на велосипеді?

Дитина | 11:20, 05.04.2024

Найкраще починати дитині їздити на велосипеді, коли вона буде усвідомлювати і розуміти - що саме від неї хочуть. Такий період, як правило, починається у дітей від 4-6 років. Раніше цього віку, вчити дитину їздити на велосипеді - просто не має сенсу.

Коментарі до новини

 Коментує: Сэмми  | 22.02.2024 - 12:30
«Словарь Шекспира составляет…» © ну, не 12, а около 15 ТЬСЯЧ слов, Пушкина – ок.21-й ТЫСЯЧИ. А у вас ребенок-дошкольник знает НА почти 1,5 МИЛЛИОНА больше сверстников? Классный КОКС у вас, ЛИТЕРАТУРОВЕДЫ! : LOL

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: