Поради самотній мамі: Як виховати сина мужнім чоловіком?

Adoption
Date
  • 377 Переглядів
Перш за все, потрібно забути про те, що у васх із сином неповноцінна сім'я. Якщо батько не живе під одним дахом з дитиною, це ще не означає, що така сім'я неповна, і дитина буде рости неповноцінною. При правильному вихованні хлопчик виросте справжнім чоловіком, а мамі необхідно уникати деяких помилок у вихованні.

8597_1.jpeg (35.66 Kb)


1. Не треба виховувати дитину, як солдата, і намагатися стати для нього "батьком".Таке виховання може зробити хлопчика злим і замкнутим, адже будь-якому малюкові потрібна ласка, ніжність і материнська турбота.

2. Обов'язково у хлопчика повинен бути зразок "чоловічої поведінки". Для цього зовсім необов'язково мамі шукати "заміну папі", досить дитині частіше спілкуватися з родичами і друзями чоловічої статі - мамин брат, дідусь, вчитель, тренер і так далі, цілком підходять на цю роль. Нехай дитина з ними спілкується більше, ходіть в гості, не замикається тільки на своїй сім'ї, живіть з дитиною повноцінним життям.

3. Хорошим прикладом чоловічої поведінки можуть послужити книги, мультфільми, фільми або історії, розказані мамою перед сном. Намагайтеся доносити до малюка тільки самі правильні чоловічі вчинки, уважно слідкуйте за тим, що дивиться і читає ваш хлопчик. Адже такі персонажі, як альфонси, нероби, а також інфантильні особистості, яких часто висміюють в різних серіалах і комедіях, не будуть добрим прикладом, тому такі фільми слід виключити з домашньої відео-колекції.

4. Відмовтеся від сюсюкання з сином. З ним треба спілкуватися, як з дорослим, перекручування мови тут недоречне. Також не слід занадто опікати сина, він повинен зростати самостійним і відповідальним, а ваша надмірна опіка, може виховати тільки боягуза або «маминого синка». І не слід боятися, що син буде віддалятися від вас, самостійність не виключає любов до матері і турботу про неї.

5. Намагайтеся якомога раніше дозволяти синові щось робити самостійно. Елементарні навички гігієни та самообслуговування можна починати прищеплювати вже з двох років. Нехай він чистить зуби і вмивається сам, прибирає іграшки, заправляє постіль, миє свою чашку та інше. Так малюк буде зростати самостійним, навчиться цінувати чужу працю.

6. Якщо дитина хоче вас обійняти, чи поцілувати, не варто відмахуватися від нього, і говорити, що це «дівчача поведінка». Така поведінка навпаки показує силу, він намагається піклуватися про вас, оберігати і захищати.

7. Обов'язково хваліть сина за будь-який прояв мужності. Поступився дівчинці місцем на гойдалці чи допоміг вам розставити тарілки для вечері - все це гідно найвищої похвали і заохочення.

8. Не намагайтеся постійно контролювати сина, або вирішувати за нього всі проблеми. Він повинен навчитися самостійно вирішувати конфліктні ситуації в дитячому садку або школі, самостійно відрізняти хороших і поганих людей і виробити лінію поведінки як з тими, так і з іншими.

9. Однією з найбільш поширених помилок є заборона на спілкування з рідним батьком. Навіть якщо біологічний батько дитини не відрізняється позитивними якостями, і вам здається, що він нічому хорошому дитину не навчить, ви повинні дозволити їм спілкуватися. Пізніше хлопчик сам навчиться розуміти, що добре, а що погано, з кого брати приклад, а з хто є негативним прикладом. Але дитина повинна знати свого батька, це дуже важливо для нормального психічного розвитку.

10. Секції та гуртки для сина бажано вибирати ті, в яких переважають чоловіки. Знову-таки додатковий приклад чоловічої поведінки не завадить. У підлітковому віці самотню маму чекає нова криза, тому заздалегідь подбайте, щоб у цьому віці у сина був поруч чоловік, який розповість про всі нюанси дорослішання в цей період.

11. Відмовтеся від нав'язування дитині свого розуміння світу. Його бачення речей - чоловіче і воно може кардинально відрізнятися від вашого "жіночого", не намагайтеся це змінити.

12. Навчіться разом з сином розбиратися в різних чоловічих видах спорту. По-перше, це зміцнить між вами зв'язок, дитина буде вам більше довіряти. По-друге, у вас буде більше варіантів для проведення спільного дозвілля.

13. Обов'язково вірте, що у вас вийде виховати справжнього чоловіка. Довіряйте собі і своєму синові, і у вас обов'язково все вийде!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, дитина, батьки, одинока мама, син, мужність, чоловік


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чому, власне, дитина починає проявляти таку агресію щодо інших дітей? Перш за все, потрібно відшукати відповідь на це запитання.

Якщо ваша дитина потійно б'є інших дітей

Дитина | 08:00, 28.06.2022

Чому, власне, дитина починає проявляти таку агресію щодо інших дітей? Перш за все, потрібно відшукати відповідь на це запитання.

Від поведінки батьків залежить те, як дитина переживатиме цю подію. Перед дорослими постає важливе завдання – надати дитині необхідну підтримку та доп

Психологи розповіли, як пояснити дитині, що мама з татом розлучаються

Психологія | 07:00, 28.06.2022

Від поведінки батьків залежить те, як дитина переживатиме цю подію. Перед дорослими постає важливе завдання – надати дитині необхідну підтримку та допомогти безболісно пережити розставання батьків.

Мамо, дай мені зрозуміти, що я завжди можу до тебе звернутися. Я виросту — і буду вміти довіряти.

Не можна забороняти дитині плакати

Дитина | 12:00, 25.06.2022

Мамо, дай мені зрозуміти, що я завжди можу до тебе звернутися. Я виросту — і буду вміти довіряти.

Існують певні критерії, на які слід спиратися батькам, щоб розуміти, що дитина повинна знати й вміти до 10-річного віку. Діти повинні дотримуватися бе

Чого має навчитися дитина до десяти років?

Дитина | 10:00, 25.06.2022

Існують певні критерії, на які слід спиратися батькам, щоб розуміти, що дитина повинна знати й вміти до 10-річного віку. Діти повинні дотримуватися без підказок особистої гігієни, стежити за чистотою своїх речей і займатися прибиранням у кімнаті, вмі

Доведено, що дитина, яку в родині часто обіймають, пригортають до себе і цілують, менше хворіє, має міцний імунітет, виглядає більш щасливішою та стій

Чому дитину потрібно обіймати щодня

Дитина | 08:00, 25.06.2022

Доведено, що дитина, яку в родині часто обіймають, пригортають до себе і цілують, менше хворіє, має міцний імунітет, виглядає більш щасливішою та стійкою до стресових подій в її житті. І це неспроста, адже під час таких обіймів в людині виділяється т

У галузі психології вчені десятиліттями обговорювали питання природи, приходячи лише до одного висновку: як гени, так і довкілля є важливими у формува

Вплив навколишнього середовища на поведінку дитини

Дитина | 08:30, 24.06.2022

У галузі психології вчені десятиліттями обговорювали питання природи, приходячи лише до одного висновку: як гени, так і довкілля є важливими у формуванні поведінки людини. Діти не позбавлені від них і, можливо, більш сприйнятливі до впливу навколишнь

Стилі виховання різняться від сім'ї до сім'ї і навіть можуть змінюватися щодня в межах однієї сім'ї. Усі батьки приймають для своїх дітей рішення, які

3 типи стилів виховання дітей: а який притаманний вам?

Дитина | 01:30, 22.06.2022

Стилі виховання різняться від сім'ї до сім'ї і навіть можуть змінюватися щодня в межах однієї сім'ї. Усі батьки приймають для своїх дітей рішення, які іноді можуть бути більш суворими або більш поблажливими. Однак здебільшого один із батьків підпадає

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: