Поради самотній мамі: Як виховати сина мужнім чоловіком?

Adoption
Date
  • 836 Переглядів
Перш за все, потрібно забути про те, що у васх із сином неповноцінна сім'я. Якщо батько не живе під одним дахом з дитиною, це ще не означає, що така сім'я неповна, і дитина буде рости неповноцінною. При правильному вихованні хлопчик виросте справжнім чоловіком, а мамі необхідно уникати деяких помилок у вихованні.

8597_1.jpeg (35.66 Kb)


1. Не треба виховувати дитину, як солдата, і намагатися стати для нього "батьком".Таке виховання може зробити хлопчика злим і замкнутим, адже будь-якому малюкові потрібна ласка, ніжність і материнська турбота.

2. Обов'язково у хлопчика повинен бути зразок "чоловічої поведінки". Для цього зовсім необов'язково мамі шукати "заміну папі", досить дитині частіше спілкуватися з родичами і друзями чоловічої статі - мамин брат, дідусь, вчитель, тренер і так далі, цілком підходять на цю роль. Нехай дитина з ними спілкується більше, ходіть в гості, не замикається тільки на своїй сім'ї, живіть з дитиною повноцінним життям.

3. Хорошим прикладом чоловічої поведінки можуть послужити книги, мультфільми, фільми або історії, розказані мамою перед сном. Намагайтеся доносити до малюка тільки самі правильні чоловічі вчинки, уважно слідкуйте за тим, що дивиться і читає ваш хлопчик. Адже такі персонажі, як альфонси, нероби, а також інфантильні особистості, яких часто висміюють в різних серіалах і комедіях, не будуть добрим прикладом, тому такі фільми слід виключити з домашньої відео-колекції.

4. Відмовтеся від сюсюкання з сином. З ним треба спілкуватися, як з дорослим, перекручування мови тут недоречне. Також не слід занадто опікати сина, він повинен зростати самостійним і відповідальним, а ваша надмірна опіка, може виховати тільки боягуза або «маминого синка». І не слід боятися, що син буде віддалятися від вас, самостійність не виключає любов до матері і турботу про неї.

5. Намагайтеся якомога раніше дозволяти синові щось робити самостійно. Елементарні навички гігієни та самообслуговування можна починати прищеплювати вже з двох років. Нехай він чистить зуби і вмивається сам, прибирає іграшки, заправляє постіль, миє свою чашку та інше. Так малюк буде зростати самостійним, навчиться цінувати чужу працю.

6. Якщо дитина хоче вас обійняти, чи поцілувати, не варто відмахуватися від нього, і говорити, що це «дівчача поведінка». Така поведінка навпаки показує силу, він намагається піклуватися про вас, оберігати і захищати.

7. Обов'язково хваліть сина за будь-який прояв мужності. Поступився дівчинці місцем на гойдалці чи допоміг вам розставити тарілки для вечері - все це гідно найвищої похвали і заохочення.

8. Не намагайтеся постійно контролювати сина, або вирішувати за нього всі проблеми. Він повинен навчитися самостійно вирішувати конфліктні ситуації в дитячому садку або школі, самостійно відрізняти хороших і поганих людей і виробити лінію поведінки як з тими, так і з іншими.

9. Однією з найбільш поширених помилок є заборона на спілкування з рідним батьком. Навіть якщо біологічний батько дитини не відрізняється позитивними якостями, і вам здається, що він нічому хорошому дитину не навчить, ви повинні дозволити їм спілкуватися. Пізніше хлопчик сам навчиться розуміти, що добре, а що погано, з кого брати приклад, а з хто є негативним прикладом. Але дитина повинна знати свого батька, це дуже важливо для нормального психічного розвитку.

10. Секції та гуртки для сина бажано вибирати ті, в яких переважають чоловіки. Знову-таки додатковий приклад чоловічої поведінки не завадить. У підлітковому віці самотню маму чекає нова криза, тому заздалегідь подбайте, щоб у цьому віці у сина був поруч чоловік, який розповість про всі нюанси дорослішання в цей період.

11. Відмовтеся від нав'язування дитині свого розуміння світу. Його бачення речей - чоловіче і воно може кардинально відрізнятися від вашого "жіночого", не намагайтеся це змінити.

12. Навчіться разом з сином розбиратися в різних чоловічих видах спорту. По-перше, це зміцнить між вами зв'язок, дитина буде вам більше довіряти. По-друге, у вас буде більше варіантів для проведення спільного дозвілля.

13. Обов'язково вірте, що у вас вийде виховати справжнього чоловіка. Довіряйте собі і своєму синові, і у вас обов'язково все вийде!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, дитина, батьки, одинока мама, син, мужність, чоловік


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

З 2027 року діти навчатимуться в школі 12 років

Навчання | 07:00, 25.04.2023

"Школи України перейдуть на 12-річну систему навчання в 2027 році", - МОН.

Це питання рано чи пізно задають собі практично всі батьки. У наші дні в порядку речей серед школярів спілкування з вживанням нецензурних слів. Так що

Як відучити дитину говорити погані слова

Мама | 05:00, 25.04.2023

Це питання рано чи пізно задають собі практично всі батьки. У наші дні в порядку речей серед школярів спілкування з вживанням нецензурних слів. Так що школярі, часто і в дитячому садку діти вимовляють такі слова, які наші бабусі і дідусі боялися наві

Звісно, йдеться не про те, щоб діти сиділи за підручниками під час канікул. Навчатися можна на кожному кроці: робити вдома досліди, спостерігати за пр

Якщо дитину нічого не цікавить: поради батькам

Сімейні справи | 10:00, 22.04.2023

Звісно, йдеться не про те, щоб діти сиділи за підручниками під час канікул. Навчатися можна на кожному кроці: робити вдома досліди, спостерігати за природою, читати про сучасні технології… Можна, але чомусь моя дитина на канікулах «залипає» лише на T

Через повномасштабне вторгнення рф чимало українських школярів опинилися за кордоном. За даними МОН, нині в школах різних країн світу тимчасово навчаю

7 британських способів мотивувати дитину

Сімейні справи | 07:00, 22.04.2023

Через повномасштабне вторгнення рф чимало українських школярів опинилися за кордоном. За даними МОН, нині в школах різних країн світу тимчасово навчаються понад 500 тис. дітей. Їхній досвід адаптації та долання викликів, навчання за іншими програмами

Щоб YouTube припинив рекомендувати російські відео, достатньо встановити розширення StopRU для браузерів Chrome та Firefox.

Новий додаток в YouTube, який допоможе захистити дитину від російського контенту

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2023

Щоб YouTube припинив рекомендувати російські відео, достатньо встановити розширення StopRU для браузерів Chrome та Firefox.

Саме такі висловлювання боляче б’ють по дитячій психіці. І, можливо, саме такі слова змушують потім у дорослому віці ходити на тренінги на кшталт «як

Фрази батьків, якими вони руйнують самооцінку дитини

Сімейні справи | 05:00, 20.04.2023

Саме такі висловлювання боляче б’ють по дитячій психіці. І, можливо, саме такі слова змушують потім у дорослому віці ходити на тренінги на кшталт «як полюбити себе».

Нові дані показують, що батьки, які часто дотримуються суворої дисципліни щодо маленьких дітей, піддають їх значно більшому ризику розвитку тривалих п

Жорстка дисципліна підвищує ризик розвитку у дітей тривалих проблем із психічним здоров’ям

Виховання | 23:00, 13.04.2023

Нові дані показують, що батьки, які часто дотримуються суворої дисципліни щодо маленьких дітей, піддають їх значно більшому ризику розвитку тривалих проблем з психічним здоров’ям.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: