Як навчити дитину турбуватися про інших

Adoption
Date
  • 122 Переглядів
Сім рекомендацій батькам. Повідомляє сайт Наша мама.

93_s.jpeg (138.89 Kb)


1. Спілкуйтеся з дітьми
Тільки власним прикладом можна навчити малюка щиро цікавитися чиїмось життям, тож заохочуйте його старання, хваліть за досягнення. Розпитуйте дітей, щоб підтримувати осмислену бесіду.

2. Будьте зразком для наслідування
Діти переймають поведінку, а не проголошувані принципи. Якщо ви десь помилилися, порушили власні принципи, поясніть дитині, в чому помилилися і як все виправите.

3. Навчіть думати про наслідки
Малюк повинен зрозуміти, що він повинен бути дбайливим не тільки по відношенню до членів сім'ї і близьких людей, а й до всіх взагалі.

4. Дайте можливість піклуватися
Допомога по дому - прекрасний спосіб продемонструвати турботу. Довіряйте дітям, дозволяйте їм допомагати. Навчайте їх говорити спасибі за їжу, чистий одяг.

5. Навчіть співчуття
Якщо малюк зіткнувся з якоюсь проблемою, вирішив її і визнав, що це було непросто, розкажіть йому, з якими труднощами стикаються інші люди. Почніть з близьких - їм легше співпереживати, ніж гіпотетичним "голодуючим дітям Африки".

6. Впорався сам - допоможи іншому
Спробуйте зіграти на інтересах дитини: наприклад, якщо малюк любить тварин, запропонуйте йому побувати на екскурсії в притулку для звірів, поясніть, як їм можна допомогти.

7. Управління гнівом
Не всім адже вдається гасити конфлікти або вирішувати їх мирно, тому навчіть дитину розбиратися в своїх почуттях і справлятися з негативом: гнівом, злістю, агресією. Всі ці прийоми, які допомагають взяти себе в руки - вдих - видих, порахувати подумки до десяти - вони дійсно працюють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Негативні наслідки залякування дітей

Виховання | 17:00, 11.01.2021

Часто батьки лякають дітей бабайками та Бабою Ягою. Але такі залякування можуть зашкодити дитячій психіці.

Дитина соромиться: як поводитись батькам?

Дитина | 22:00, 07.01.2021

Кілька корисних порад для батьків сором'язливих дітей.

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Як навчити дитину самостійно приймати рішення?

Дитина | 05:50, 07.01.2021

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Чому дитина сумує?

Психологія | 11:00, 06.01.2021

Психологи пояснили, чому діти можуть сумувати.

Комп'ютерні ігри: чи дозволяти дитині?

Виховання | 15:30, 05.01.2021

У більшості ігор немає нічого поганого: вони розвивають логічне мислення і швидкість реакції. Тому не дуже розумно забороняти всі ігри без винятку.

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як

Як виховувати дитину, щоб вона вас не тільки чула, а й розуміла?

Дитина | 06:50, 04.01.2021

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як "достукатись" до сласної дитини?

Діти - не завжди милі і чемні, іноді й у них бувають погані дні, поганий настрій, що не рідко призводить до істерики. Як цього уникнути?

Як заспокоїти дитячу істерику без стресів для дорослих

Дитина | 05:45, 04.01.2021

Діти - не завжди милі і чемні, іноді й у них бувають погані дні, поганий настрій, що не рідко призводить до істерики. Як цього уникнути?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: