Вчимо малюка бавитися

Adoption
Date
  • 2212 Переглядів
1245312061_1351761735.jpg
Ігри для дітей - це не тільки проведення певного часу наодинці з іграшками, але і хороший спосіб пізнавати та вивчати навколишній світ. А таких ігор дитину необхідно вчити, оскільки подібні заняття передбачають систему виконання конкретних дій.


Давайте розглянемо звичайну м'яку іграшку. Сама по собі дитина може виявити до неї інтерес не більше трьох-чотирьох разів, поки не вивчить всі її складові, а потім просто засуне під диван і спокійно про неї забуде. Але якщо дорослий проявить ініціативу і присвятить трохи часу, то доля іграшки може бути зовсім інша.

Наприклад, можна взяти кілька м'яких іграшок. Краще якщо всі вони будуть приблизно однакового розміру. Сядьте разом з дитиною і придумайте ім'я кожній іграшці, а потім складете невелику казку за участю кожного персонажа. Ви не тільки добре і весело проведете час разом зі своїм малюком, але вже можете бути впевнені, що і у вашу відсутність він буде ставитися до цих іграшок не як до бездушних істот, але як до героїв вашої казки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 20 непорушних "законів" виховання від Марії Монтессорі для батьків

Важливо, щоб діти не просто бездумно повторювали якісь дії з іграшками, які вони бачили в інших дітей, а надавали сенс своїм вчинкам. Наприклад, малюк може просто штовхнути м'ячик, бо бачив на вулиці, як це роблять інші діти. Або він може катати машинку, бо бачив, як вулицею їздить автобус. І тут роль дорослого - допомогти надати сенс всім цим діям.

Мама може підказати своєму малюкові, що непогано б узяти з собою спати його улюбленого плюшевого ведмедика і теж заспівати йому колискову пісню. Потім дитина вже у відсутності мами буде укладати спати свої іграшки, проявляючи ініціативу в грі.

Грати можна не тільки з іграшками, але і з сюжетами книжок. Наприклад, якщо взяти якусь барвисту картинку, де намальовані діти разом зі своїми мамами на прогулянці, то можна разом з дитиною придумати кожному своє ім'я, його історію. Нехай дитина вчиться фантазувати і подумає про те, як кожен з них сюди потрапив і що з ним буде, коли вони всі підуть додому. Придумати історію можна на будь-який намальований або сфотографований епізод. Головне - робити все це для початку разом зі своєю дитиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, ігри, розвиток


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Що робити в такій ситуації батькам і як реагувати, щоб дитина, нарешті, почала прислухатися до мами з татом?

Якщо дитина не хоче слухати батьків або робить усе навпаки?

Дитина | 06:20, 24.11.2023

Що робити в такій ситуації батькам і як реагувати, щоб дитина, нарешті, почала прислухатися до мами з татом?

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Якою має бути поведінка мами щодо сина?

Мама | 02:00, 24.11.2023

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відм

Як зберігати особисті кордони дитини?

Дитина | 16:55, 23.11.2023

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відміну від дорослих, маленькій особистості важко відстоювати свої кордони. Допомогти у цьому можуть лиш

Карати дитину за погану поведінку, відбираючи телефон або планшет, - не зовсім ефективно.

Чи варто батькам відбирати гаджети у дитини, як покарання?

Виховання | 02:00, 23.11.2023

Карати дитину за погану поведінку, відбираючи телефон або планшет, - не зовсім ефективно.

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед як

Чому не можна лякати дитину бабайкою?

Дитина | 06:20, 18.11.2023

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед якимось бабайкою не зможуть.

Перший період: до 5 роківЗа дитиною потрібно уважно стежити, не грубити і більше спілкуватися. Забороняти нічого не можна, тільки відволікати.

Корисні навички, що допомагають виростити повноцінну і самодостатню особистість

Виховання | 02:00, 18.11.2023

Перший період: до 5 роківЗа дитиною потрібно уважно стежити, не грубити і більше спілкуватися. Забороняти нічого не можна, тільки відволікати.

Агресію можуть часто виявляти діти молодшого шкільного віку! До 7-8 років легко виявити причини агресії та скоригувати поведінку дитини. У старшому ві

Коли дитина б'є чи обзиває інших дітей

Дитина | 07:30, 16.11.2023

Агресію можуть часто виявляти діти молодшого шкільного віку! До 7-8 років легко виявити причини агресії та скоригувати поведінку дитини. У старшому віці агресія стає рисою характеру та усунути її буде дуже непросто!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: