7 найпоширеніших дитячих скарг: як на них реагувати?

Adoption
Date
  • 4684 Переглядів
40612_kapriz1.jpgНасправді, не лише дорослі, але й зовсім маленькі діти скаржаться на різні речі, зокрема й на життя. Як правильно реагувати на такі скарги і як виховати дитину щасливою та радісною людиною?

Скарга № 1. На втому

Скаржачись на втому, дитина констатує факт і чекає від вас відповідної реакції. Якщо ви занадто захоплені якоюсь справою - таким чином, вона може намагатися привернути вашу увагу. Якщо ви навпаки надмірно завантажуєте його - скаржачись на втому, малюк увазі «дай мені спокій». А ось стогнати малюк починає кожен раз, коли ви даєте йому неприємне завдання - це всього лише спосіб маніпулювати вами. З'ясуйте, від чого малюк втомився, і якої саме допомоги він від вас чекає: поспівчувати, посидіти поруч або навпаки зникнути з поля його зору. Якщо дитина вами маніпулює, не потрібно демонструвати, що ви знаєте справжню причину її примх. Краще наступного разу перед тим, як що-небудь попросити, поцікавтеся її самопочуттям. Тоді у малюка не буде можливості симулювати, прикриваючись втомою.

Скарга № 2. На нудьгу

Малюк звик, щоб його розважали, і не може самостійно придумати собі заняття. Або він занадто довго грав один і тепер йому хочеться поспілкуватися з вами, але він боїться відволікати маму чи тата від домашніх справ і чекає, поки ви помітите його сумний вираз обличчя.
У такій ситуації треба запропонувати дитині заздалегідь спланувати вільний час. Разом вирішите, коли вона буде грати, коли малювати, коли дивитися мультфільми, а коли робити уроки.

Скарга № 3. На інших дітей

Якщо подібні скарги вимовляє 3-ий карапуз - це нормально. А от якщо на інших дітей скаржиться дитина 5-6 річного віку - це свідчить про невміння знаходити спільну мову з однолітками. Якщо дитина завжди шукає винуватих - вона не вміє аналізувати свою поведінку і поведінку інших дітей. Тому частіше залишайте дитину наодинці з іншими дітьми. Якщо діти щось не можуть поділити або сваряться - не втручайтеся.. Дозвольте малюкові самостійно вирішувати свої проблеми.

Читайте також: "5 "золотих" правил виховання підлітків".

Скарга № 4. На дорослих (бабусь, дідусів, вихователів)

Подібні скарги часто виникають, коли у всіх дорослих, які займаються вихованням дитини, різні погляди на педагогічний процес. Скарги зникнуть, як тільки дорослі прийдуть до єдиного погляду на виховання дитини і дитячий розпорядок дня. Якщо дотримуватися єдиної педагогічної лінії не виходить - поясніть дитині, що іноді обставини дозволяють порушувати той чи інший розпорядок.

Скарга № 5. На нестачу вільного часу

Можливо, ви занадто завантажили малюка, і у нього дійсно, немає вільного часу. Або дитина не вміє самостійно планувати його, вона надто захоплюється однією справою, на шкоду іншим заняттям. Щоб уникнути скарг на брак часу - складіть разом з малюком докладний розпорядок дня, в якому, крім часу відвідування різних секцій, буде місце для виконання ваших доручень (допомога мамі) і відпочинок.

Скарга № 6. На проблеми в дитячому садку

Малюк хоче висловитися і поділитися з вами своїми проблемами. Йому потрібен слухач. Якщо дитина весь час скаржиться на одне й те саме, вона, таким чином, намагається пояснити вам свої пріоритети. Уважно вислухайте скарги малюка. Все, що від вас вимагається це зображати непідробний інтерес .

Скарга № 7. На життя

У дитини песимістичний склад характеру. Вона не вміє радіти тому, що має і заздрить оточуючим. Перш, ніж звинувачувати її за «сумний» погляд на життя - уважно проаналізуйте свої розмови вдома. Швидше за все, малюк постійно чує від дорослих про якісь проблеми, які треба терміново вирішити і сприймає своє життя, як одне велике нещастя. Завдання батьків - навчити дитину радіти тому, що маєш і цінувати сьогодення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, скарги, батьки, виховання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ці фрази краще не казати дитині, яка плаче

Дитина | 22:00, 11.01.2021

Усі діти плачуть. Хтось робить це часто, а хтось значно рідше. Але від деяких фраз батькам треба утриматись.

Негативні наслідки залякування дітей

Виховання | 17:00, 11.01.2021

Часто батьки лякають дітей бабайками та Бабою Ягою. Але такі залякування можуть зашкодити дитячій психіці.

Дитина соромиться: як поводитись батькам?

Дитина | 22:00, 07.01.2021

Кілька корисних порад для батьків сором'язливих дітей.

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Як навчити дитину самостійно приймати рішення?

Дитина | 05:50, 07.01.2021

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Чому дитина сумує?

Психологія | 11:00, 06.01.2021

Психологи пояснили, чому діти можуть сумувати.

Комп'ютерні ігри: чи дозволяти дитині?

Виховання | 15:30, 05.01.2021

У більшості ігор немає нічого поганого: вони розвивають логічне мислення і швидкість реакції. Тому не дуже розумно забороняти всі ігри без винятку.

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як

Як виховувати дитину, щоб вона вас не тільки чула, а й розуміла?

Дитина | 06:50, 04.01.2021

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як "достукатись" до сласної дитини?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: