Тривале використання протизаплідних знижує шанси завагітніти в майбутньому

Adoption
Date
  • 86 Переглядів
Ефективність та безпечність протизаплідних засобів цікавить більшість жінок. Акушер-гінеколог Людмила Василинчук дала відповіді на поширені запитання.

6009_4.jpg (21.36 Kb)

Як довго можна вживати протизаплідні засоби? Чи шкодять вони здоров’ю?
– Протизаплідні препарати повинен призначати лікар. У нас є багато випадків, коли жінка з власних міркувань вирішила їх вживати, а потім виявляється багато побічних дій: нудота, запаморочення, кровотечі, зниження тиску. Тому насамперед жінка повинна прийти на прийом до лікаря, зробить загальний аналіз крові та аналіз крові на статеві гормони. Таким чином підбирається протизаплідний препарат, який не даватиме побічних ефектів.

Я вживаю протизаплідні таблетки вже шість років. Чи можна далі продовжувати?
– Це вже задовгий термін для протизаплідних таблеток. Загалом раз на рік жінки, які вживають комбінований оральний контрацептив, повинні здати клінічний і біохімічний аналіз крові. Лікар визначає, як усі важливі органи реагують на такий тривалий прийом протизаплідних таблеток. Потім потрібно дати організму трохи відпочити. За потреби змінюють препарат на той, що має менше дозування.

Тривалий прийом може призвести до того, що навіть після припинення вживання протизаплідних таблеток не настає овуляція, і жінці проблематично завагітніти.

Чи можна змінювати протизаплідні таблетки?
– Якщо протизаплідні таблетки підходять, їх не можна змінювати часто. Грамотно підібраний препарат жінка вживає півроку, рік, півтора року. Тобто схема “хочу п’ю-хочу не п’ю таблетки або змінюю їх на більш модні” для протизаплідних препаратів не підходить.

Хотіла би дізнатися про такий протизаплідний засіб, як спіраль. Зараз є великий вибір, але яка вважається найкращою? Які є протипоказання для спіралі?
Спіраль має багато протипоказань. Якщо у жінки ерозія шийки матки, спіраль ставити заборонено. Не використовують спіраль і тоді, коли є біль під час менструації чи її порушення, тому що сама по собі спіраль подовжує термін менструації, і для жінки це значний дискомфорт. Протипоказанням до спіралі також є різні торч-інфекції, кандидоз, хламідіоз, статевий герпес тощо. Спіраль встановлюється жінкам, які мають одного постійного партнера, щоби виключити появу інфекцій. Також заборонена спіраль дівчатам, які не народжували.

Якщо зі здоров’ям жінки все гаразд, вона можна зупинити вибір на мідній спіралі. Є дорожча спіраль “Мірена”, але вона підходить жінкам 40-45 років, у яких є фіброміома, клімактеричні порушення, кіста. Така спіраль має і протизаплідні, і лікувальні властивості.

Що ефективніше діє як протизаплідний засіб – таблетки чи спіраль?
– Якщо спіраль добре підібрана і якісно встановлена, маємо такий самий стопроцентний ефект, як і від таблеток. Але таблетки, на відміну від спіралі, потребують дисциплінованого вживання: приймати їх потрібно щодня в один і той самий час. Якщо лише одну таблетку забули випити - одразу ж знижується контрацептивний ефект. Якщо випити дві таблетки – відбувається порушення менструального циклу. Окрім того, вони теж мають чималий список протипоказань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: контрацептиви, як завагітніти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (го

Вітаміни для вагітних: коли і як їх приймати?

Я вагітна | 00:30, 08.12.2023

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (гормональна перебудова, прискорення обмінних процесів).

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №6

Вагітність та пологи | 17:00, 07.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйц

Гінеколог назвав вік, до якого краще завагітніти

Плануємо дитину | 00:30, 07.12.2023

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйцеклітин, який дається їй від народження, і з часом їх якість знижується. Все про яйцеклітини, і реко

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №5

Вагітність та пологи | 17:00, 06.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

УЗД на першому тижні вагітності не проводиться, оскільки плодове яйце ще не візуалізується. Визначити вагітність на УЗД можна, починаючи з четвертого-

На якому тижні УЗД показує вагітність?

Я вагітна | 07:30, 06.12.2023

УЗД на першому тижні вагітності не проводиться, оскільки плодове яйце ще не візуалізується. Визначити вагітність на УЗД можна, починаючи з четвертого-п'ятого тижня, коли з'являється плодовий мішок у порожнині матки.

УЗД вагітним можна проводити на будь-якому терміні без шкоди для матері та плода.

Як підготуватися до УЗД під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 06.12.2023

УЗД вагітним можна проводити на будь-якому терміні без шкоди для матері та плода.

УЗД вагітним роблять трансабдомінально (через передню стінку живота) та трансвагінально (через піхву). Трансвагінальне УЗД під час вагітності проводят

Чи обов'язково вагітній робити УЗД?

Я вагітна | 02:00, 06.12.2023

УЗД вагітним роблять трансабдомінально (через передню стінку живота) та трансвагінально (через піхву). Трансвагінальне УЗД під час вагітності проводять у першому триместрі, воно дає змогу визначити термін зачаття та виключити позаматкову імплантацію

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: