Вплив забрудненого повітря під час вагітності підвищує ризик грипу

Adoption
Date
  • 421 Переглядів
Під час вагітності жінки більш сприйнятливі до важких респіраторних інфекцій, викликаних декількома вірусами, включаючи вірус грипу А (IAV), респіраторно-синцитіальний вірус (RSV) і коронавірус важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV-2). Крім того, вагітні жінки непропорційно страждають від грипу, що призводить до більш ніж 10-кратного збільшення ризику госпіталізації.

5108_4-vozdyh-01-09-21.jpg (25.36 Kb)


Нове дослідження під керівництвом доктора Наталі Джонсон, доцента Департаменту охорони навколишнього середовища та професійної гігієни Школи громадської охорони здоров’я Техаського університету A&M, показує, що вплив ультрадисперсних частинок (UFP) під час вагітності підвищує ризик респіраторної вірусної інфекції.

«Ми знаємо, що забруднення повітря впливає на легеневу імунну систему, роблячи людей більш сприйнятливими до вірусних інфекцій», — сказала Джонсон. - «Ми також знаємо, що вагітні жінки вже піддаються підвищеному ризику захворіти на важкий грип. Наші результати демонструють необхідність подальшого вивчення цих взаємодій, щоб запобігти короткочасному і, можливо, тривалому впливу на здоров'я матері».

У дослідженні Джонсон та її колеги зазначають, що існує кілька фізіологічних характеристик, які пояснюють сприйнятливість матері до вірусної інфекції. Серед них збільшення серцевого викиду та зменшення дихального об’єму – кількості повітря, що надходить або виходить із легенів з кожним дихальним циклом – а також імунологічні зміни, такі як селективна модуляція підмножин імунних клітин для захисту плоду, що розвивається.

Дослідницька група також підкреслює, що дотримання вакцинації під час вагітності зазвичай становить менше 50 відсотків, незважаючи на те, що вакцинація проти грипу є безпечною та ефективною, що призводить до підвищеного ризику розвитку респіраторної інфекції.

Як наслідок, забруднення повітря, яке є проблемою здоров’я навколишнього середовища в усьому світі, є причиною кожної дев’ятої смерті, причому щорічна передчасна смертність становить понад 7 мільйонів. Суміш газів і крихітних твердих часток у повітрі, які класифікуються як UFP, є критично важливими для розпізнавання та ідентифікації, особливо для захисту вразливих груп населення.

Дослідницька група стверджує, що ці висновки підтверджують майбутні клінічні та регуляторні втручання для захисту вагітних жінок і контролю UFP. На думку дослідників, надзвичайно важливо, щоб вагітні жінки в міських містах, де грип і UFP є більш поширеними, були забезпечені щепленнями та профілактичними заходами, що обмежують вплив UFP, щоб захистити здоров’я матері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: забруднене повітря, під час вагітності, ризик грипу, грип


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Вага мами впливає на ризик невиношування вагітності

Плануємо дитину | 12:10, 15.07.2024

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: