Вузли на пуповині під час вагітності

Adoption
Date
  • 203 Переглядів
Хоча цей термін звучить страшно, вузли на пуповині не дуже поширені, і навіть якщо вони трапляються, вони зазвичай становлять невеликий ризик для вас або вашої дитини.

0636_10461821_rekomendatsii-vracha.jpg (27.68 Kb)

Що таке вузли на пуповині?
Вузол на пуповині — це саме те, що звучить як цей термін — вузол на пуповині дитини. Деякі вузли утворюються під час вагітності, коли дитина перевертається та повертається в амніотичному міхурі; під час пологів утворюються інші вузли.

Речовина, яка називається желе Вартона, забезпечує амортизацію навколо важливих кровоносних судин пуповини та захищає їх, навіть якщо пуповина зав’язується. Це означає, що шанси на вашу користь (і вашої дитини) на те, що «справжній» тугий вузол не відбудеться.

Поки вузол залишається вільним, він не зашкодить вашій дитині. Але якщо вузол стає тугим, це може перешкоджати циркуляції крові від плаценти до дитини та спричинити нестачу кисню. Найбільш ймовірно таке ускладнення при проходженні малюка по родових шляхах, але такі випадки рідкісні.

Наскільки поширені вузли на пуповині?
Хоча було б гарною ідеєю спостерігати за ознаками можливого вузла пуповини, щоб ви могли попередити свого лікаря, вони не дуже поширені, трапляються приблизно в одній із сотень вагітностей.

Більш поширеними, ніж вузли, є потиличні петлі, технічний термін, коли шнур обвивається навколо шиї дитини. Поворотні петлі — також відомі як потиличні зв’язки — трапляються приблизно у 20 відсотках усіх вагітностей, але рідко становлять ризик для дитини.

Хто найбільше піддається ризику виникнення вузлів на пуповині?
Немовлята з довгою пуповиною та діти, які є маленькими для свого гестаційного віку, мають більший ризик розвитку справжніх вузлів.

Виношування моноамніотичних близнюків (ідентичних близнюків, які мають один і той самий амніотичний міхур) або наявність багатоводдя може зробити жінку більш схильною до вагітності з вузлом пуповини.

Які симптоми вузлів на пуповині?
Найпоширенішою ознакою вузла пуповини є зниження активності плода після 37-го тижня. Якщо вузол виникає під час пологів, фетальний монітор виявить аномальний пульс.

Ви нічого не можете зробити, щоб запобігти зав’язанню пуповини. Однак ви можете стежити за тим, як почувається ваша дитина, особливо на пізніх термінах вагітності, регулярно підраховуючи удари ногами та телефонуючи своєму лікарю, якщо помітите будь-які зміни в активності плода.

Якщо слабкий вузол затягується під час пологів, ваш лікар зможе виявити зниження частоти серцевих скорочень вашої дитини та прийме відповідні рішення, щоб забезпечити безпечний вихід вашої дитини на світ. Негайні пологи, зазвичай через кесарів розтин, часто є найкращим підходом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вузли на пуповині, під час вагітності, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, пуповина дитини, пуповина, проблеми вагітності, вузли


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду

Метастази раку шийки матки з вагітної перейшли в легені її сина

Вагітність та пологи | 07:30, 27.09.2023

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду.

Професорка Університету в Осло Анна Саймор запропонувала використовувати жінок із мертвим мозком, як сурогатних матерів і насправді не бачить у цьому

Жінок, які перебувають в комі, запропонували використовувати для виношування дітей

Вагітність та пологи | 06:20, 27.09.2023

Професорка Університету в Осло Анна Саймор запропонувала використовувати жінок із мертвим мозком, як сурогатних матерів і насправді не бачить у цьому нічого надзвичайного.

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вчені знайшли безпечний спосіб обирати стать дитини

Плануємо дитину | 02:00, 27.09.2023

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вагітність - особливий період у житті жінки, коли її здоров'я та благополуччя найважливіше для самої неї і її неродженого дитини. Деякі звички можуть

Три найбільші шкідливі звички при вагітності

Вагітність та пологи | 23:44, 26.09.2023

Вагітність - особливий період у житті жінки, коли її здоров'я та благополуччя найважливіше для самої неї і її неродженого дитини. Деякі звички можуть негативно впливати на цей період.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Ведучі вчені у сфері акушерства та гінекології, розповіли про значущі зміни та інновації, що впливають на процес пологів та догляд за матері та новона

Вчері розповіли про сучасні тенденції у сфері пологів

Вагітність та пологи | 10:40, 26.09.2023

Ведучі вчені у сфері акушерства та гінекології, розповіли про значущі зміни та інновації, що впливають на процес пологів та догляд за матері та новонародженим, пишуть у журналі Міжнародної федераціяї гінекології та акушерства.

Тести на вагітність визначають наявність у сечі чи крові жінки хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон починає активно вироблятися оболонк

Як насправді працює тест на вагітність?

Я вагітна | 07:30, 26.09.2023

Тести на вагітність визначають наявність у сечі чи крові жінки хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Цей гормон починає активно вироблятися оболонками ембріона через 6-8 днів після запліднення. Саме в цей термін яйцеклітина прикріплюється до стінк

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: