Причини уповільненого росту плода в третьому триместрі

Adoption
Date
  • 274 Переглядів
Плід розвивається за певним графіком, при цьому третій триместр присвячений в основному набору ваги. У 3-10 відсотків вагітностей ріст плода відстає в останні кілька місяців вагітності, стан, відомий як внутрішньоутробна затримка або обмеження розвитку - ОР. Цей стан підвищує ризик внутрішньоутробної смерті плода до або близько пологів. Багато факторів сприяють ОР.

5938_tretiy-trymestr-vagitnosti-1-7473x.jpg (17.46 Kb)


Материнські фактори
Основною причиною ОРу матері є високий кров'яний тиск, який є причиною приблизно третини всіх випадків ОР. Інші материнські фактори, пов'язані з ОР, включають захворювання нирок, діабет, захворювання легенів або серця. Куріння сигарет під час вагітності може спричинити ОР, і ризик зростає, чим більше курить мати. Вживання алкоголю, погане харчування, низька вага матері та слабкий набір ваги також є причетними до ОР, а також молодий вік матері, нещодавня вагітність та велика кількість попередніх пологів.

Плацентарні фактори
Плацента постачає поживні речовини до плоду та видаляє продукти життєдіяльності, тому хвороби, які перешкоджають її функціонуванню, такі як високий кров’яний тиск, діабет і захворювання нирок, можуть спричинити ОР. Інші причини зниження кровотоку включають плаценту, яка імплантується занадто низько на стінці матки, передчасне відшарування частини або всієї плаценти від стінки матки та інфекцію.

Фетальні фактори
Генетичні та хромосомні дефекти можуть спричинити ОР у плода. Вплив інфекцій на плід, включаючи токсоплазмоз, краснуху, цитомегаловірус і простий герпес або вітряну віспу, може призвести до ОР. Внутріутробні інфекції часто мають поганий довгостроковий прогноз. Багатоплідна вагітність також підвищує ризик ОР – у однояйцевих близнюків, які мають спільну плаценту, розвивається синдром трансфузії від близнюка до близнюка, коли один близнюк отримує надто багато крові, а інший отримує надто мало, розвиваючи ОР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Причини, уповільнений ріст плода, в третьому триместрі, ріст, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, фактори, захворювання матері, спричинити, включають, причини, високий, діабет


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вам може здаватися, що дитинка стукає вам в живіт, або ж копається, але це може бути гикавкою плода.

Гикавка плода під час вагітності: поради медика

Вагітність та пологи | 08:30, 18.04.2024

Вам може здаватися, що дитинка стукає вам в живіт, або ж копається, але це може бути гикавкою плода.

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою стави

Від яких косметичних процедур краще відмовитись вагітним?

Я вагітна | 01:30, 18.04.2024

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою ставить майбутня мама. Проте, є такі процедури, від яких краще відмовитись.

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стос

Як захистити себе від небажаної вагітності?

Вагітність та пологи | 10:30, 15.04.2024

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стосунків відповідально і обізнано.

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Як боротись з головними болями під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 08.04.2024

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: