Вагітні, які приймали антибіотики, частіше народжують дітей з астмою

Adoption
Date
  • 680 Переглядів
Логічно, що під час вагітності жінка повинна більш пильно стежити за своїм самопочуттям, частіше відпочивати і менше стресувати. Але сучасний світ не рідко унеможливлює шанси провести всі 9 місяців у чудовому здоров'ї. Віруси, грип, інші хвороби переслідують кожну людину, і вагітні - не виняток. Саме тому лікарі дуже пильно стежть за перебігом хвороби у своїх вагітних пацієнтом і за необхідності приписують антибіотики. Звісно, це робиться лише тоді, коли інші методи лікування не допомагають. Але чим це може повернутися для ще ненародженої дитини?

6377_5.jpg (22.52 Kb)

Група вчених із Данії використовувала інформацію з Данської національної когорти новонароджених (DNBC), до якої з 1996 по 2002 рік вносилися дані про здоров'я новонароджених дітей. До дослідження було включено медичні карти понад 32,6 тисячі дітей та результати телефонних опитувань їхніх матерів, які проходили анкетування на 16-му і та 30-му тижні вагітності, одразу після пологів, а також через 11 років.

У цій вибірці понад 5,5 тисячі дітей народилися від жінок, які приймали антибіотики під час вагітності. За одинадцятирічний період спостережень бронхіальна астма виявилася у більше, ніж 4200 маленьких пацієнтів. Примітно, що ризик розвитку цього захворювання був із прийомом антибіотиків лише у другій половині вагітності. Діти, чиї матері приймали антибактеріальні препарати в перший триместр, таких наслідків для здоров'я не виявили.

Крім того, зв'язок між внутрішньоутробною дією антибіотиків і бронхіальною астмою був виявлений, в основному, у дітей, що народилися природним шляхом, а не за допомогою кесаревого розтину.

Оскільки йдеться про наглядове дослідження, вчені не можуть пояснити цей феномен. Вони припускають, що під дією антибіотиків змінюється склад кишкової мікробіоти майбутньої матері, яка передається дитині за природних пологів. У попередніх дослідженнях було показано, що ця мікробіота впливає на формування імунітету дітей і, можливо, грає роль їх схильності до деяких хвороб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, вагітність, прийом антибіотиків, бронхіальна астма, астма


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Вага мами впливає на ризик невиношування вагітності

Плануємо дитину | 12:10, 15.07.2024

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: