Ацетон у сечі при вагітності

Adoption
Date
  • 688 Переглядів
За весь період вагітності майбутня матуся здає цілу купу аналізів, щоб лікарі могли тримати стан жінки та її малюка на контролі. Один із таких аналізів – визначення концентрації кетонових тіл у сечі.

8602_e310de83f758ca454d86de1fa600b196.jpg (29.31 Kb)

В цілому, він показує, як організм справляється зі зростаючим навантаженням. Відхилення концентрації кетонових тіл від норми може свідчити про можливі аномалії вагітності.

Кетонові тіла є продуктом обміну речовин. Вони виділяються з печінки під час розщеплення жирів та вивільнення енергії. При нормальній роботі організму кетонові тіла й надалі беруть участь у процесі метаболізму, розщеплюються і виводяться з організму як дрібні мікроелементи.

Варто відзначити, що кетонові тіла часто прийнято називати ацетоном (бетагідромасляну та ацетооцтову кислоти). Під час вагітності швидкість формування кетонових тіл значно збільшується, при цьому посилюється навантаження на печінку, адже орган просто не встигає їх переробляти.

При виявленні ацетону в сечі майбутньої матусі лікарі б'ють на сполох, адже ця речовина, особливо при високій концентрації, небезпечна як для вагітної жінки, так і для плода. Головна шкода для організму полягає в тому, що кетони отруюють організм, сприяючи розвитку інтоксикації.

Фахівці підвищення кетонових тіл у сечі вагітної називають кетонурією і можуть навіть призначити стаціонарне лікування, щоб контролювати стан матері та плода.

При нормальній роботі організму кетонові тіла в сечі при вагітності не повинні виявлятися. Загалом за добу виділяється приблизно 20-50 міліграм кетонових тіл. Такий обсяг повинен перероблятися повною мірою та розщеплюватись разом з іншими продуктами розпаду.

Проте слід зазначити, що сліди кетонових тіл у сечі при вагітності не завжди говорять про відхилення. Наприклад, зазвичай, ацетонові тіла не рідко виявляються на 17 тижні вагітності. Незначне збільшення кетонів у сечі при вагітності може говорити про те, що організм не встигає адаптуватися до різкого підвищення навантажень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітності, кетонових, концентрації, аналізів, організм, показує, можливі, аномалії, справляється


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Післяпологовий геморой: симптоми і лікування

Післяпологовий період | 05:00, 01.06.2023

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити,

Чому у вагітної знижується ШОЕ?

Вагітність та пологи | 00:30, 01.06.2023

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити, або червоні кров'яні клітини, осідають до дна пробірки протягом певного періоду часу. Зазвичай, під

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітн

Як часто потрібно здавати сечу вагітним?

Вагітність та пологи | 14:00, 30.05.2023

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітності - це відстеження стану сечовидільної системи, оскільки вона може бути піддатлива до певних ускл

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Медики назвали найкращий вік для перших пологів

Плануємо дитину | 07:00, 29.05.2023

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс прине

За яких умов можна займатись інтимом під час вагітності?

Секс | 08:00, 23.05.2023

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс принесе задоволення обом партнерам.

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилос

Лікарі назвали найкращий місяць для зачаття

Зачаття | 08:00, 21.05.2023

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилося, що такий взаємозв’язок дійсно є.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: