Ожиріння під час вагітності підвищує ризик онкології у дітей

Adoption
Date
  • 115 Переглядів
Вагітні жінки з високим індексом маси тіла входять в групу високого ризику різних ускладнень під час вагітності та пологів. Дослідження, яке охопило 60 років, показало, що ожиріння у майбутньої мами може мати довгострокові негативні наслідки і для її дитини.

1343_4.png (378.46 Kb)

Науковці помітили, що за останні роки в розвинених країнах захворюваність на рак кишечника серед літніх людей зменшилася, однак серед молодих пацієнтів показники подвоїлися. Вчені припустили, що на це могли вплинути не тільки спадковість або особливості харчування, але і деякі фактори внутрішньоутробний розвиток, наприклад, ожиріння у матері.

Щоб визначити цей зв'язок, вчені скористалися даними Дослідження здоров'я та розвитку дітей (CHDS), в якому брали участь понад 18,7 тисячі пар матерів і дітей, які народилися з 1959 по 1966 роки.

За 60-річний період злоякісні новоутворення кишечника були діагностовані у 68 осіб у віці від 18 до 56 років, причому близько половини з них (48,5%) захворіли до 50 років. Майже кожен п'ятий пацієнт в цій вибірці мав несприятливий сімейний анамнез.

Вчені зіставили отримані дані з інформацією про вагу маси тіла матерів під час вагітності. Виявилося, що у дітей жінок з ожирінням ризик розвитку цього виду раку в дорослому віці був майже вдвічі вищим.

Ще вищим цей ризик був у тих людей, чиї матері швидко набрали зайву вагу під час вагітності – збільшення в 4 рази. Імовірність розвитку раку кишечника також підвищувалася у дітей, які народилися з надмірною вагою – понад 4 000 грамів.

"Наші результати надають переконливі докази того, що особливості внутрішньоутробного розвитку є важливим фактором ризику колоректального раку і можуть сприяти збільшенню показників захворюваності у молодих людей", – зазначили науковці.

Інше дослідження, проведене у Великій Британії, показало, що ожиріння може завдати істотної шкоди здоров'ю не тільки матері, але і дитини, у них часто виникає неалкогольна жирова хвороба печінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, вагітна, зайва вага під час вагітності, дитина, дитяче здоров'я, онкологія, онкологія у дітей


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ми підготували 5 головних правил спілкування з вагітною жінкою. Вони стануть у нагоді як сильній статі, так і жінкам при надії, щоб допомогти своїм чо

Правила спілкування з вагітною жінкою: шпаргалка для майбутніх татусів

Вагітність та пологи | 19:00, 01.12.2021

Ми підготували 5 головних правил спілкування з вагітною жінкою. Вони стануть у нагоді як сильній статі, так і жінкам при надії, щоб допомогти своїм чоловікам пережити цей ніжний період.

Вагітність - особливий стан для організму жінки в усіх сенсах. З боку майбутньої мами - це радість очікування малюка, а з медичної точки зору - це скл

Пробіотик для вагітних і годуючих жінок - як правильно підібрати препарат?

Вагітність та пологи | 16:48, 01.12.2021

Вагітність - особливий стан для організму жінки в усіх сенсах. З боку майбутньої мами - це радість очікування малюка, а з медичної точки зору - це складний період, що регулярно вимагає контролю стану матері і плоду, корекції порушень, які можуть спос

Під час вагітності більше уваги доводиться приділяти догляду за грудьми, щоб вони залишалися красивими. Медики зібрали поради для майбутніх мам!

Як зберегти гарні та пружні груди під час вагітності?

Вагітність та пологи | 08:30, 01.12.2021

Під час вагітності більше уваги доводиться приділяти догляду за грудьми, щоб вони залишалися красивими. Медики зібрали поради для майбутніх мам!

Запас яйцеклітин закінчений і з віком зменшується. Коли та кому його потрібно перевіряти, скільки коштує аналіз і що робити, якщо яйцеклітин дуже мало

Навіщо жінці перевіряти свій запас яйцеклітин?

Вагітність та пологи | 23:00, 27.11.2021

Запас яйцеклітин закінчений і з віком зменшується. Коли та кому його потрібно перевіряти, скільки коштує аналіз і що робити, якщо яйцеклітин дуже мало?

Шведські та британські вчені встановили, що жіноча яйцеклітина за допомогою хімічних сигналів приваблює сперматозоїдів певних чоловіків, і таким чином

Вчені з'ясували, як яйцеклітина стає домінантною при зачатті

Зачаття | 14:00, 27.11.2021

Шведські та британські вчені встановили, що жіноча яйцеклітина за допомогою хімічних сигналів приваблює сперматозоїдів певних чоловіків, і таким чином бере участь у виборі кращого партнера для запліднення.

Вагітність вважається найщасливішим періодом у житті жінки. Це справжнє диво спостерігати за рухами малюка в животі, коли проступають контури ручки чи

Вагітність та можливі патології

Вагітність та пологи | 00:30, 27.11.2021

Вагітність вважається найщасливішим періодом у житті жінки. Це справжнє диво спостерігати за рухами малюка в животі, коли проступають контури ручки чи ніжки, спілкуватися з ненародженою крихтою та помічати новий етап розвитку.

Багато вагітних жінок відчувають задоволення від прослуховування приємної музики і впевнені в тому, що вона приносить таку ж насолоду і їхньому майбут

Навіщо потрібно слухати музику під час вагітності

Вагітність та пологи | 17:00, 26.11.2021

Багато вагітних жінок відчувають задоволення від прослуховування приємної музики і впевнені в тому, що вона приносить таку ж насолоду і їхньому майбутньому малюкові. У ході проведених досліджень було визначено, що дитина, перебуваючи в лоні матері, п

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: